На децата ОСМИ клас да им спори, а при нас веселбата да кипи!

  • 34 198
  • 736
  •   1
Отговори
# 300
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 405
Но ,идва голямото ,нооо, много плаче за нас.Досега не се е делила и, и е много трудно.
Стана ми мъчно...И аз в тази възраст се отделих и отидох в друг град да уча. Прибирах се всяка събота и неделя. В началото е трудно, но се свиква, трябва си време. След това ще си намери и приятелки и ще започне да и харесва. Simple Smile Пожелавам и бързо да се адаптира и да се почувства добре в най-скоро време! Hug

Изобщо за всички деца, които учат в друг град - много голям плюс е тази самостоятелност, която добиват.

Моята вчера такъв рев му удари - направо какво му стана на това дете. Трябвало да ме послуша за художествено училище, не искала да учи френски... хахава работа.
Под стрес е детето от сблъсъка с нещо, което не познава и търси уюта на познатото, където се е чувствала сигурна.Рисуването никой не може да и го вземе, пък така само ще се развие в нова посока и след време може да продължи да развива този си талант...в Париж примерно.Simple Smile

# 301
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
MoSt new за школо мога да кажа, че девойката е изтрита от там. Никакви данни дори и от нейния профил. Малкия миналата година беше 4 клас и сега всичко си му е променено с предметите за 5 клас, но той остана в старото си училище.

Момичета много ми е мъчно като ви слушам с тези деца отделени в пансиони и други градове. Не мога да си го представя, как се чувстват децата и вие. Много прегръдки от мен и кураж!

# 302
  • Мнения: X
Lana, мен ако питаш си е пълна загуба на време руския. Нашите да не са ЕГ, че пуснали да се учи за 2 часа. Но като се сетя сега големия имаше в университета предмет "история на рапа".
ТАКА ЧЕ ще преживее руския.
За сертификат по англ. ОЩЕ е рано. Чак към 11 клас, когато трябва за кандидатстване. Тойфл или Йелтс върши работа.

# 303
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 855
Друг има ли проблем с влизането в Школо.бг? От сутринта се опитвам и все не успявам.

# 304
  • Мнения: 4 101
Май всички сме на едно дередже. Мислех си тези дни как не съм и очаквала и не съм подготвена за този етап на адаптация, някак си по подразбиране ми беше, че хоп - започват и това е, та нали децата знаят, че ще са на ново място и чакат новото начало от самия старт на подготовката. А не е така. Липсват си им старите класове и приятели и това е. Дъщеря ми сподели, че новото училище й се струва много тихо, празно и скучно и то си е така, като сравни с навалицата в предишното. Мисля, че просто им трябва време.
Сънчо, не знам дали и лагерът нямаше пръст в това, че създадоха групи преди да се ориентират по класове, но така пък са събрани по интереси и симпатии, така че са си безценни тези приятелства, независимо, че са в други класове. Дано им мине бързо тази тъга.
Иначе и дъщеря ми е леко в шок от интензитета на учене на езика, но съм сигурна, че ще свикнат.

# 305
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 405
Снощи към 12 часа исках да вляза в школото, но ми излезе съобщение, че се актуализира нещо и системата ще бъде достъпна в 6 часа тази сутрин. Днес влизам, но вътре виждам само оценките за изминалите три години и никъде индикация, че е със сменено училище. Вероятно трябва време, за да се актуализират данните.

# 306
  • Мнения: 289
В Школо трябва да влезете в профила си и да добавите нова роля, а именно новото училище  и клас на детето.  След това администратор да одобри заявката ви.

# 307
  • Мнения: 280
В Школо трябва да влезете в профила си и да добавите нова роля, а именно новото училище  и клас на детето.  След това администратор да одобри заявката ви.

Първо самото училище трябва да качи платформата си с пълната информация в школо и после ще се вижда всичко.

# 308
  • София
  • Мнения: 9 981
Lana, мен ако питаш си е пълна загуба на време руския. Нашите да не са ЕГ, че пуснали да се учи за 2 часа. Но като се сетя сега големия имаше в университета предмет "история на рапа".
ТАКА ЧЕ ще преживее руския.
За сертификат по англ. ОЩЕ е рано. Чак към 11 клас, когато трябва за кандидатстване. Тойфл или Йелтс върши работа.
Като руска възпитаничка (също като щерката на Сънчо съм гледала неразбиращо рускинята-преподавателка, но в първи клас - разказвала на майка ми, след това), не трябва да се съгласявам. Но от практична гледна точка към момента и аз не виждам за себе си полза от руския, освен че все пак е език на необятна като възможности страна, плюс култура, литература и т.н. Те с два часа седмично много няма да научат, но поне някаква бегла представа да имат. Поколенията след нас, които не са учили руски, изобщо не го разбират, което ми е необяснимо, но е факт.
"История на рапа" е жесток предмет...нямаше ли и за други стилове музика? Joy

Сертификатите за кандидатстване са си за после. Сега е само за английски, пак е с давност, но нищо - да има цел.
Миналата година взе PET (който е доживотен), B2 с една точка под максималните точки и беше много доволен, та да не се отпуска и да тренира.

# 309
  • София
  • Мнения: 418
Във връзка с електронния дневник, аз имам акаунт в Школо от миналата година, но сега като вляза чрез него ми излиза, че детето ми от 7Г клас в старото училище.
Знае ли някой как ще стане актуализацията на данните?
От профила си в Школо трябва да кликнете в раздела с вашите данни - под името ви. Там избирате "права на достъп" > зеления бутон "заяви достъп" > избирате роля "родител", набирате имената на детето, от падащото меню избирате училището, класа и паралелката и чакате вече да ви потвърдят от администрацията на новото училище.

Ако вече са ви добавили профила към новия клас - горе вляво непосредствено до логото на Школо има бутонче роля - там кликате върху новото ви училище и то ще се зарежда по подразбиране. Старото си седи като архив за миналата година.
Ако има нужда мога да сложа скриншотове, но във въпроси и отговори секцията на Школо си има картинки и указания Simple Smile
https://www.shkolo.bg/blog/kak-da-smenyam-svarzani-potrebiteli/

# 310
  • София
  • Мнения: 91
Здравейте, следвайте стъпките за да регистрирате новото училище : https://www.shkolo.bg/blog/kak-da-dobavya-vtoro-dete/. След това ще ви се появи бутон Роля.

# 311
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 405
Скрит текст:
От профила си в Школо трябва да кликнете в раздела с вашите данни - под името ви. Там избирате "права на достъп" > зеления бутон "заяви достъп" > избирате роля "родител", набирате имената на детето, от падащото меню избирате училището, класа и паралелката и чакате вече да ви потвърдят от администрацията на новото училище.

Ако вече са ви добавили профила към новия клас - горе вляво непосредствено до логото на Школо има бутонче роля - там кликате върху новото ви училище и то ще се зарежда по подразбиране. Старото си седи като архив за миналата година.
Ако има нужда мога да сложа скриншотове, но във въпроси и отговори секцията на Школо си има картинки и указания Simple Smile
https://www.shkolo.bg/blog/kak-da-smenyam-svarzani-potrebiteli/

Много полезно, благодаря много. Току що си пуснах заявка. Simple Smile

# 312
  • Мнения: 184
Вие днес въобще можете ли да влезете в школо, защото аз не мога от сутринта. Вчера цял ден излизаха предупреждения за голямо натоварване на платформата, но само това ще забавило работата. А днес хич не мога и да вляза

# 313
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 855
То и аз това питах. Не мога да вляза и това е. Регистрирана съм и вчера разглеждах профила на щерката.

# 314
  • София
  • Мнения: 5 367
Аз влизам, но не видях ФЕГ . Може би още не са я въвели.

Общи условия

Активация на акаунт