На децата ОСМИ клас да им спори, а при нас веселбата да кипи!

  • 34 077
  • 736
  •   1
Отговори
# 330
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 393
Да ви кажа Декамерон никак не ми се видя за четене от осмокласник, но му беше интересно и за нула време го отупа Flushed

Ооо, Декамерон е много...интересен. Simple Smile Аз помня, че тайничко го прочетох вкъщи,а бях няколко години преди осми клас.Simple Smile)

# 331
  • Мнения: X
Илиада и Одисея и аз не ги прочетох. Преди има няма 27 години, а съм 'четец' по принцип.

# 332
  • София
  • Мнения: 1 326
Да ви кажа Декамерон никак не ми се видя за четене от осмокласник, но му беше интересно и за нула време го отупа Flushed

Ооо, Декамерон е много...интересен. Simple Smile Аз помня, че тайничко го прочетох вкъщи,а бях няколко години преди осми клас.Simple Smile)
И при нас се размяташе на циклостилни копия (едва ли някой ги помни Wink ) и се предаваше от ръка на ръка за тайно четене, но с Омир се разминах изцяло. Изчетох само откъсите от учебника и хич, ама хич не ми беше интересно! Вместо тях четях тонове други неща, които ми бяха по-интересни. Та ще видя щерката как ще се пребори.

# 333
  • Мнения: 2 069
Школото при мен работи, даже вече са нанесени дати за контролни и класни работи през декември и януари, а днес дъщеря ми има и 2 похвали Simple Smile

# 334
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 393
Одобрили са ми заявката в школото за новото училище и вече има бутон "роля".

# 335
  • София
  • Мнения: 11 960
Аз не успявам да убедя да се прочете задължителната литература. Чете изучаваните откъси, а за цялостно възприемане на произведението "четем" филмовите версии. Smirk

# 336
  • Sofia
  • Мнения: 4 389
Мили приятели, едва сега сварвам да седна за мъничко, за да благодаря за множеството поздрави и прекрасни пожелания за моя син и прекрасната му почти астрална близначка Revolving Hearts Да са живи и здрави всичките деца и да имат късмет в живота! Kissing Smiling Eyes

Четох в движение и ми е много мъчно за наборчетата, които все още не могат да се адаптират на новите места. Все още е много рано, седмицата е изпълнена с емоции, напрежение, натоварване.... Полека-лека ще разредят разговорите със старите съученици, ще задълбаят отношенията с новите.... трябва време!

Вилиан, милото момче Blue Heart Това е огромно изпитание за самодисциплината, волята, устойчивостта. Боец е той, ще се справи, а теб толкова добре те разбирам - ще го мислиш ден и нощ, но нали за добро е дошло тук детето Kissing Smiling Eyes
Не запомних чие беше девойчето, което плаче в чуждия град в новото училище. В шести клас и аз плаках за майка в първите дни на пионерски лагер в Ястребино. Струваше ми се, че съм изпратена на края на света (бяхме по учебно време, а не на почивка). После пък не исках да си тръгвам. Дано много бързо се окопити наборката Hands Pray

# 337
  • Мнения: 815
Поздрави и целувки за дечицата, решили да дарят майките си с много любов на днешния ден! Revolving Hearts Утре е първата контролна по немски. Нети е леко спечена от критериите за оценяване. Погледна ме жално и каза да не очаквам кой знае какво. Доволна е, че на днешното изпитване на дъска, има само една изпусната буква. Тя и още едно момиченце имали най-добър резултат. За пореден път и казах да не се притеснява от утрешната оценка. Когато човек системно полага необходимите усилия, успехът идва. Хапна и сега дописва домашна, а после ще преговаря думите и изразите, които са взели до момента. Не знам как ще сколасва, когато започнат и домашните по БЕЛ и математика. Те ми се губят от времето, когато бях подготве там. Помня само безбройните часове, които прекарах в учене на английски. Joy

# 338
  • София
  • Мнения: 3 028
Rady, AniK, честит рожден ден на децата ви! Да са здрави да ви носят много радост! Birthday Balloon Birthday

# 339
  • Мнения: 1 919
Ани, Ради, да са ви здрави и щастливи децата!
Аз като дете много харесах Илиада. Прочетох и Одисея, и огромен том с митове и легенди.
Девойката за първи път се прибирам и още пишеше домашни. Явно ще си е натоварена годината. Говори си с повече деца, вече им е запомнила имената. Станали са 27, ама последното записано дете не са го виждали.

# 340
  • Варна
  • Мнения: 3 232
Честит празник Ани и Ради Blue Heart Blue Heart Хубави спомени си имаме от този месец Simple Smile) Много здраве и успехи на децата, нови приятелства и кураж с думичките Simple Smile))

При нас най-сетне днес мина родителската среща, симпатична класна, основно организационни въпроси, за пръв път откакто съм родител, си тръгваме на първия час от началото Laughing

# 341
  • София
  • Мнения: 6 175
Честит рожден ден на дечицата на Ани и Ради!

Днес след училище водих девойката да почетем майка ми, че преди няколко дни имаше РД. Как си говорят две поколения на 81 и на 14г. :
- Бабе, аз едно време си мечтаеех да отида на концерт на Beatles.
- Да, и аз си мечтая да отида на концерт на BTS.
- А ти знаеш ли техни песни? "Michelle"? "Yesterday"?
- Чакай, чакай, сега ще ти пусна любимата си песен на BTS...Grinning

# 342
  • София
  • Мнения: 7 020
buni, снощи на РС не успяхме да се разпознаем😁
За което съжалявам, но бях "заета" да търся лавката...чак на родителската разбрах, че не работи Blush

# 343
  • София
  • Мнения: 17 987
Французойчето на Ради и германчето на Ани едва сега смогвам да поздравя  Simple SmileДа са живи и здрави,  щастливи и успешни  в новите училища.

# 344
  • София
  • Мнения: 11 692
Специални поздрави за днешните рожденици на АниК и Ради!
Да са здрави и успешни и да изживеят прекрасни моменти в новите си училища! Flowers Hibiscus
Моята ученичка харесва новото си училище и новите си съученици.Дано се задържи така.
Всеки ден има домашно по езика,което не е малко.А когато се включат БЕЛ и математика,а то е съвсем скоро,ще стане интересно.Все пак се надявам да е по-леко от 7 клас.
Дъщеря ми няма да има бележник,ще комуникираме с учителите чрез електронен дневник.

Общи условия

Активация на акаунт