Цветята в нашия дом - тема 77

  • 26 611
  • 743
  •   1
Отговори
# 135
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
пред НАП Слатина има във външна саксия. никой не ги прибира. Simple Smile

# 136
  • Мнения: 6 587
Благодаря, st. Dobri!  Simple Smile

# 137
  • Мнения: 3 727
Благодаря, Anyyyone, същото е, че и цъфтяло, супер  Flowers Hibiscus

# 138
  • Мнения: 6 902
AnMary ,  перлитът задържа влага, не го слагай на кактуси, че може да изгният. Съберете малко камъчета от някой пясъчник наблизо и ги измий добре с вряла вода. По улиците също се намират дребни изронени, в парковете в пръстта. Все  ще намерите достатъчно.
Продават разни камъчета за аквариуми, малко едрички,  също в хоби магазините има разни пясъци с различна едрина, те пък са дребни и са скъпи.

Тази руелия много красива! Не съм виждала такава.

# 139
  • София
  • Мнения: 39 771
Още не съм взела нищо. В цветарският магазин нямаха нищо подходящо. Предложиха ми в Бриколаж или Практикер да потърся пръст за кактуси.
Вчера питахме в строителният магазин за мозайка, но нямаха.
Миналата година ММ ми събираше едри камъни пред блока (трябваха ми за тежест на дъното на крафт пластмасова стойка за чадъри). Ще му връча пак кофичката... този път за дребни камъчета Simple Smile

# 140
  • Мнения: 6 902
Ама ти изцяло ли мислиш да ги пресаждаш? Реших, че само за отгоре за дизайн ти трябват.  Искат по-песъчлива почва, да се отцежда лесно. Нека спецовете по кактусите да кажат.
Фандъкова сега се е развихрила да прави предизборно тротоари, из целия град има камари с пясък. Връчвай му 2 кофички - една за пясък и друга - за ситни камъчета за дизайн. Simple Smile

# 141
  • София
  • Мнения: 39 771
Изцяло искам да ги пресадя. Някои са все още в цветарските саксии.
А и мисля да ги разделя малко. Взех алое, което има доста издънки.

# 142
  • Мнения: 6 902
Виж тук, не зная дали е добра. Питай Злодеида, тя има доста кактуси.
http://www.orhidei.bg/pochva-za-kaktusi

И тук https://cactus-bg.com/forum/index.php?topic=173.0

# 143
  • Мнения: 5 928
Подариха ми палма в началото на лятото. Висока 50 см. Четох тук-там и я идентифицирах като финикова. Държах я на западна остъклена тераса, почнаха да
жълтеят някои листа. Преместих я на източна неостъклена и сякаш закрепна. Сега като застудя какво да я правя? Четох, че не обича топло през зимата. Приемам съвети от притежатели на такава палма.

Самоцитирам се с молба за съвет.

# 144
  • Мнения: 5 248
Аз моите кактуси съм ги сложила в обикновена готова почвена смес от цветарски магазин. Не е конкретно за кактуси и сукулентни и не е смесена с нищо. Според мен не са претенциозни към почва.

# 145
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 745
W, аз писах преди доста обстойно,ама нещо ми се скапа нета и постут ми се затри. После не ми остана време да пиша.
Моите палми са на двора, ама аз съм в Сицилия и те тук така си растат на открито. Щом през лятото издържат на 40° , няма да им навредят 20° през зимата. Старите листа пожълтяват и се режат, за да се оформи стъблото. Не я мести много. Май не обичат! И зимата ме поливай често. Аз на моите не им се кахъря многои си растат нормално.
Имахме една на 20 години, ама един бръмбър я унищожи. Но гадината яде само тези от местният вид, за съжаление. Имаме още десетина от тези палми, но и тях са  ги нападнали гадовете. Пръскаме, ама май нищо не им влияе.

# 146
  • Мнения: 5 928
danilu, много благодаря за информацията. Мислех да я държа на западната остъклена тераса през зимата. Там имам една голяма шефлера и драцена, които за мое учудване издържат зиме там. А прозорецът е често отворен, защото там е пушалнята. Явно палмата трябва да я прибера вкъщи.

# 147
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 745
danilu, много благодаря за информацията. Мислех да я държа на западната остъклена тераса през зимата. Там имам една голяма шефлера и драцена, които за мое учудване издържат зиме там. А прозорецът е често отворен, защото там е пушалнята. Явно палмата трябва да я прибера вкъщи.
Щом драцената и шефлерата издържат и палмата ще издържи. Не я мести. Нищо й няма. Нашите издържат навън и на сняг. От две зими имаме и сняг. Мм върви по него като в панички  Joy. Той сняг не е виждал тук. Сега ме "обвинява",че снегът вали,защото аз съм го искала.

# 148
  • Мнения: 5 928
Благодаря.

# 149
  • Мнения: 10 691
Взех си Коледен кактус. Сега се чудя дали да го пресаждам или да го изчакам да прецъфти (целият е в пъпки) ?

Общи условия

Активация на акаунт