Цветята в нашия дом - тема 77

  • 26 558
  • 743
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 62
st. Dobri, къде я държиш бугенвилията? Моята е сега на терасата и се чудя през зимата къде да я слагам. Подариха ми я в края на март и всички листа ѝ опадаха и я бях отписала. Като я изкарах на терасата обаче тръгна и сега е висока към 80 см. и последните листа са започнали да порозовяват. Страхувам се, че ако я прибера в стаята пак ще оплешивее.
И аз също имам бугенвилия, те зимата са в покои, окапват и листата, поливаш в месеца веднъж малко и държиш на светло и не много топло близо до радиатор. Моята цяло лято не е спирала да цъфти

# 76
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
бугенвилията ми е подарък от колежка. даде ми я при пенсионирането си.
пет метра пръчки с пет листа на кръст, но ни умира, ни се съживява. сега взе, че  цъфна. Simple Smile ще трябва да я пресадя, може пък да се оправи.
седи на перваза на прозореца. слънцето я пече през по-голямата част от деня.

# 77
  • София
  • Мнения: 3 022
Здравейте момичета.И аз съм любителка на цветя.Но преместихме се в нов апартамент и нямам място за това което искам.За това предлагам(подарявам)бебета циклама мое "производство".Така изглеждат,чашките са за кафе (да придобиете представа за големината).




st. Dobri,бугенвилеята обича слънце и цъфти на нови леторасли,пробвай да я подрежеш.

# 78
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
откога съм и хвърлила око...
ама нали ми е подарък... все ми беше жал.

# 79
  • Мнения: 2 820
А кога е подходящо да се подрязва - пролет или есен?

# 80
  • Мнения: 2 895
https://www.bgfermer.bg/Article/5541121
Имам приятелка, която има разкошни бугенвилии- подрязва ги всяка есен, когато им опадат листата. На пролет почват да пускат нови листа и цъфтят като луди, гледа ги на западна остъклена тераса.

# 81
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 733
Buganvilea_ та се подрязва на есен. Аз имам най различни цветове- червена, оранжева, бяла, лилава. Има и розова, но не ми се хвана.

 
Тук е подрязана вече

# 82
  • Мнения: 2 820
Ще пробвам да я подрежа тази есен и живот и здраве ще споделя после какъв е резултата следващата година. За първи път гледам такова цвете и ми е интересно какво ще се получи, а много ги харесвам.

# 83
  • Мнения: 6 893
Добри, чела съм, че бугенвилеята обича да й е тясно, не я пресаждай.
Все се каня да си взема, ама...

Звънче, тези петънца ми напомнят малко на изгризано от акари. Огледай ги хубаво и сложи другия на разстояние, че да не прихване и той.

Натуся, свалям ти шапка за собственото производство на циклами! Много добре изглеждат!
 Имам пред блока диви - цикламен хедерифолиум (старо название- неаполитанум) . М.г. имаха доста семе и говорих с приятел дали мога да го засея, но той ме отказа, защото не покълвали така.
Разкажи за твоите, каква циклама е, как ги отглеждаш ?

# 84
  • софия
  • Мнения: 25 458
Звънче, тези петънца ми напомнят малко на изгризано от акари. Огледай ги хубаво и сложи другия на разстояние, че да не прихване и той.
То си е само в ъгъла и няма какво да зарази, но да му правя ли нещо или от самосебе си ще се оправи?

Последна редакция: пт, 27 сеп 2019, 19:39 от zvаnchе

# 85
  • Мнения: 5 246
Последни напъни

# 86
  • Мнения: 547
Здравейте,
Нова съм във вашитв редици и пишанс едно питане към запознатите. Листенцето на снимката е шафлера. От около половин година е засадено така, живее си, но само това. Има ли как от него да тръгнат разклонения и да стане голямо растение? 😊
 

# 87
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
Божа работа.
но щом цяла година е на едно листенце само, а не умира, значи има надежда.
пиши и показвай как се развива. интересно ми е.

# 88
  • Мнения: 2 895
Здравейте,
Нова съм във вашитв редици и пишанс едно питане към запознатите. Листенцето на снимката е шафлера. От около половин година е засадено така, живее си, но само това. Има ли как от него да тръгнат разклонения и да стане голямо растение? 😊
 
Първо саксията е много голяма за това клонче, второ изглежда ми преполято.

# 89
  • Мнения: 62

Ето я моята бугенвилия

Общи условия

Активация на акаунт