На море в Гърция 2019-VI/2020

  • 53 915
  • 739
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 222
Merry, Параход, Vivi,
Много благодаря. И аз заглеждам Плати. Хареса ми, че е близо до Мирина. За нас плажовете не са проблем, цял ден обикаляме с кола, съчетаваме плажуване със забележителности. Затова е важно вечер да има къде да се разходим, да седем на пейка край морето, да гледаме местните и туристите, да се потопим във вечерна атмосфера, да хапнем на таверна и да потанцуваме, когто има музика. По принцип и аз избирам мястото за настаняване да има гледка, затова не е проблем да е на баир, само да има панорама, да посрещаме изгрева или да изпращаме залеза на слънцето. Миналата година на Лефкада посрещахме изгрева на луната, всяка вечер, беше приказно. Ще разгледам предложенията ви.

# 391
  • Мнения: 852
Привет !
След Тасос съм избрала това лято  Ситония,Халкидики за семейната почивка.
Моля за съвети  и насоки-район за настаняване(дори и предложения  за хотели или вили),хубави плажове,заведения,....всичко ще ми е от полза.
Търсим плитки  плажове ,фин пясък,по възможност близо до квартирата или поне не много далеч,че сме с  две малки деца .Благодаря предварително!
Пожелавам на всички прекрасни изживявания в красивата Гърция!


Никой ли няма  да се включи с инфо  поне за подходящи плажове?

# 392
  • Мнения: 5 898
Привет !
След Тасос съм избрала това лято  Ситония,Халкидики за семейната почивка.
Моля за съвети  и насоки-район за настаняване(дори и предложения  за хотели или вили),хубави плажове,заведения,....всичко ще ми е от полза.
Търсим плитки  плажове ,фин пясък,по възможност близо до квартирата или поне не много далеч,че сме с  две малки деца .Благодаря предварително!
Пожелавам на всички прекрасни изживявания в красивата Гърция!


Никой ли няма  да се включи с инфо  поне за подходящи плажове?

Всичко го има на първа страница. А и е дъвкано толкова пъти, че на почти никой не му се почетвъртва. Използвай търсачката. Ориентирай се грубо и после, ако е останало нещо неясно питай конкретно.

# 393
  • Мнения: 209
Привет !
След Тасос съм избрала това лято  Ситония,Халкидики за семейната почивка.
Моля за съвети  и насоки-район за настаняване(дори и предложения  за хотели или вили),хубави плажове,заведения,....всичко ще ми е от полза.
Търсим плитки  плажове ,фин пясък,по възможност близо до квартирата или поне не много далеч,че сме с  две малки деца .Благодаря предварително!
Пожелавам на всички прекрасни изживявания в красивата Гърция!


Никой ли няма  да се включи с инфо  поне за подходящи плажове?


Разгледай Вурвуру и плажовете в съседство.Плитки са и са пясъчни.
Относно наличие на повечко заведения  и  оживление вечерно време, може би Сарти.Плажът там също не е особено дълбок.
Други яки места-плаж Портокали, а ако си падате по къмпинги-Аремнистис е добър.Като под къмпинг ,разбирайте хубав такъв, с всички удобства.
Имай пр двид, че Халкидики като цяло.е доста фраш в сезона, но ти вече имаш опит от подобна дестинация-Тасос.

# 394
  • Русе
  • Мнения: 117
Торони също е добър избор.

# 395
  • Пловдив
  • Мнения: 573
Привет !
След Тасос съм избрала това лято  Ситония,Халкидики за семейната почивка.
Моля за съвети  и насоки-район за настаняване(дори и предложения  за хотели или вили),хубави плажове,заведения,....всичко ще ми е от полза.
Търсим плитки  плажове ,фин пясък,по възможност близо до квартирата или поне не много далеч,че сме с  две малки деца .Благодаря предварително!
Пожелавам на всички прекрасни изживявания в красивата Гърция!


Никой ли няма  да се включи с инфо  поне за подходящи плажове?
. Аз бях тук миналата година и ми хареса студиото, наоколо са и най-хубавите плажове на Ситония Simple Smile https://www.facebook.com/evelen.evelen.75

# 396
  • Мнения: 3 414
Използвам случая да питам, дали някой има отзиви от Leda Village в Пелион?
Да, ние почиваме в него преди няколко години. Хотелът е страхотен, терасата на ресторанта също, менюто не е голямо. Плажът и вътре във водата са камъни, което не ни хареса изобщо. Ако плажът беше хубав, бихме го посетили пак. Ходихме на еднодневен круиз до Скиатос  от едно селище на 30мин от хотела.

# 397
  • Мнения: 219
Торони също е добър избор.

Торони как е откъм навалица през юни и началото на септември? А плажовете извън Торони гъчкани ли са по това време?

# 398
  • Мнения: 11 080
На самото Торони плажът е 2 км и никога не се пренаселва. Също и Тристиника, който е малко преди селото, е гигантски (според мен дори по-голям). Свободните зони са необятни, има по 1-2 бийч бара за цяр. И двата са дълбоки. С плитък заход е Дестеника - по-малък плаж точно преди северния вход на селото, по наше време е бил спокоен, но може последните години да има промяна, и градският плаж на Каламици. Последният вече става гъч и мръсотия през сезона (за съжаление).

Според мен най-хубавите плажове на Ситония са между Никити и Неос Мармарас, с уговорката, че и те започнаха да се пренаселват. Строежът на Агиос Йоанис е почти завършен, аз лично не бих ходила на този плаж повече (въпреки че уж далечната от пътя част щяла да си бъде със свободен достъп).
Калогрия също е комерс последните години, особено северния бар Isla. Имаше наводнения последната година и пътят е частично разрушен (миналата седмица бяхме), както и част от плажната ивица. До лятото ще оправят.
Ковиу и Лагомандра - няма промяна, там си има по един голям хотел открай време.
Заливите от източната страна като Лагониси, Кариди, Портокали, Акти Ониру са окей, но всички те са малки и гъчканицата е далеч отвъд моя вкус. Около Сикия чат-пат се намират по-спокойни места.

# 399
  • Мнения: 3 823
Далече са от застрояването на Агиос Йоанис според мен! Те са усвоили 1/4 от заграденото,  поне още две години ще има достъп на този огромен плаж. Още повече народът се бута около бара, нататък е свободно. Има все още доста спокойни, да не кажа абсолютно празни, места на Ситония, но не са атрактивни Smile

# 400
  • Мнения: 11 080
Преди пет-шест дена бях там, напълно завършен е грубият строеж на огромен хотел от страната на пътя, който де факто запушва подхода и гледката към плажа от шосето. Когато стане съвсем готов, комплексът сигурно ще разполага и с подобаваща по размери прилежаща градинска част.
Ясно е, че ще има достъп към далечния край на плажа, защото такова е законодателството в Гърция, но лично аз не видях в бързината свободен подстъп от главния път, не съм се задълбочавала да търся слизане. Така или иначе, не изглежда добре изобщо и категорично вече няма да е плаж за любители на природата и спокойствието.

# 401
  • Мнения: 3 823
Има подстъп от главния път, аз не го уцелих, но като заобиколиш заграденото от инвеститорите се излиза точно на гърба на бара и си има огромен паркинг.
Дано съм успяла да го бодна на каратата
https://www.google.com/maps/place/%D0%A5%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B8 … 882183,393m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x14a88f04f98cc323:0x300bd2ce2b9c3b0!8m2!3d40.3694997!4d23.287085

# 402
  • Мнения: 852
Привет !
След Тасос съм избрала това лято  Ситония,Халкидики за семейната почивка.
Моля за съвети  и насоки-район за настаняване(дори и предложения  за хотели или вили),хубави плажове,заведения,....всичко ще ми е от полза.
Търсим плитки  плажове ,фин пясък,по възможност близо до квартирата или поне не много далеч,че сме с  две малки деца .Благодаря предварително!
Пожелавам на всички прекрасни изживявания в красивата Гърция!


Никой ли няма  да се включи с инфо  поне за подходящи плажове?


Разгледай Вурвуру и плажовете в съседство.Плитки са и са пясъчни.
Относно наличие на повечко заведения  и  оживление вечерно време, може би Сарти.Плажът там също не е особено дълбок.
Други яки места-плаж Портокали, а ако си падате по къмпинги-Аремнистис е добър.Като под къмпинг ,разбирайте хубав такъв, с всички удобства.
Имай пр двид, че Халкидики като цяло.е доста фраш в сезона, но ти вече имаш опит от подобна дестинация-Тасос.

А по тези плажове има ли чадъри и шезлонги,че нещо не виждам по снимките?

# 403
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Има райони с чадъри, но има и много без. Това за мен е хубавото на плажовете в Гърция, че все още не всичко е комерсиализирано и покрито с чадъри и шезлонги Simple Smile Както Параход написа, "плаж за любители на природата и спокойствието" Relieved

# 404
  • София
  • Мнения: 1 928
Здравейте, бихте ли ми препоръчали (може и на л. с), къща, студио в Неа Ираклица, Северна Гърция. Семейство с три деца сме, държа на чистотата, да е близо до плаж, да има в близост хипермаркет.  Благодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт