На море в Гърция 2019-VI/2020

  • 53 872
  • 739
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 1 677
Привет !
След Тасос съм избрала това лято  Ситония,Халкидики за семейната почивка.
Моля за съвети  и насоки-район за настаняване(дори и предложения  за хотели или вили),хубави плажове,заведения,....всичко ще ми е от полза.
Търсим плитки  плажове ,фин пясък,по възможност близо до квартирата или поне не много далеч,че сме с  две малки деца .Благодаря предварително!
Пожелавам на всички прекрасни изживявания в красивата Гърция!

Бих препоръчала Villa Asterianna в Псакудия, Ситония. Това са апартаменти на брега, имат собствен плаж, чадъри и шезлонги, зелена част. Морето в началото е плитко.За деца е отлично, в селото има къде да хапнете. Ако ви хареса, пишете на собственничката - Димитра, че при нея все е заето.

# 421
  • Мнения: 82
Здравейте
Да попитам за разписанието от Кавала до Лимнос, кога го пускат, къде да го търся имали сайт, ориентировъчно цени за двама и кола за началото на Юни.

# 422
  • София
  • Мнения: 1 247
Здравейте
Да попитам за разписанието от Кавала до Лимнос, кога го пускат, къде да го търся имали сайт, ориентировъчно цени за двама и кола за началото на Юни.

Цена около 180 евро двупосочно. Разписанията вероятно февруари. Не вярвам да има съществени промени спрямо миналогодишните разписания.
Този сайт е интересен и имат полезна информация.

https://limnosbg.blogspot.com/?fbclid=IwAR2viby93w0nD0wOJc20ZI8- … Mq2CL9Q5arG2-Q9_E

# 423
  • София
  • Мнения: 5 726
Аз се зачудих за Скиатос,дали ще намерим плитки пясъчни плажове там.
Какви са цените на ферибота до Скиатос?
1. Едни от най-хубавите в Гърция са там.
2. Около 250 двупосочно за кола и двама души плюс-минус дете.
Евро или лв?
От каква възраст се таксуват децата или за различните компании е различно.  На ферибота до Евия от Глифа, нищо не разбрах как ни таксуваха, че сме с три деца. Бебето разбрах, че не го таксуваха. После гледах билетите, но всичко на гръцки.

# 424
  • Мнения: 11 069
Eвро, разбира се, левът не се ползва в Гърция Simple Smile
Децата обичайно се таксуват така - до 5 г. безплатно, от 5 до 10 - 50% от цената за възрастен. Има малки разлики тук-таме (на едно място безплатно бяха до 4 вместо до 5 г., а една от критските компании вози на половин цена до 16 г.), но в 99% от случаите е това.
На кратки и евтини курсове като Глифа-Евия понякога ги минават по симпатия гратис или в по-долната възрастова категория.

# 425
  • София
  • Мнения: 11 982
От Глифа до Агиокамбос е 2,50 евро на човек. За кола не знам цената. Кемперите са по 3 евро на метър.

От Лутра Едипсу към Аркица е по 3 евро на човек и 3,85 на метър за кемпер.

# 426
  • София
  • Мнения: 1 247
Колата ще да е около 15 евро значи. Глифа-Агиокампос плащаме 20-ина евра за двама с кола на посока.

# 427
  • Мнения: 1 153
Здравейте, не съм само аз който вече крои планове за морето:)
Много се двоумя между Лефкада и корфу - кое ще препоръчате? Бях се спряла на Лефкада (все пак няма фери, което да мислим, планираме и плащаме:), но ме стреснаха коментарите, че плажовете не са много подходящи за деца - с рязък преход към дълбоко. Определено бихме искали да изберем по-красивия остров, с повече интересни неща за разглеждане - т.е. да има елемент на екскурзия, не само плаж. Миналата година Скиатос ни свърши чудесна работа:)

# 428
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
Много са различни, така че е трудно да се препоръча.
Силно зависи и от планираното време за почивка.

# 429
  • София
  • Мнения: 940
Зарибихте ме със Скиатос и започнах да чета по темите за тази дестинация. Ние обаче сме само двама и малко ни се вижда по-скъп ферито. Прочетох мнения, че на острова има транспорт до различни дестинации. Според вас има ли смисъл да отидем на острова без кола и дали ще можем да видим повечето прекрасни места само с предлагания от тях транспорт или няма смисъл без кола.

# 430
  • Мнения: 11 069
Може и без кола, ако сте по-мобилни - готови сте например да ходите 1-2 км пеша до по-отдалечените плажове, които не са на автобусната линия. Автобусите са редовни, но често претъпкани. До доста хубави места (Лалария, Цугрия, Скопелос и Алонисос) има корабчета от Скиатос таун.
Иначе островът е миниатюрен, 13 км дължина и един основен път по южния бряг, който се обслужва от автобус. По-авантюристично настроените могат да помислят и за скутер или колело
като алтернатива на колата.

# 431
  • Мнения: 302
Здравейте, не съм само аз който вече крои планове за морето:)
Много се двоумя между Лефкада и корфу - кое ще препоръчате? Бях се спряла на Лефкада (все пак няма фери, което да мислим, планираме и плащаме:), но ме стреснаха коментарите, че плажовете не са много подходящи за деца - с рязък преход към дълбоко. Определено бихме искали да изберем по-красивия остров, с повече интересни неща за разглеждане - т.е. да има елемент на екскурзия, не само плаж. Миналата година Скиатос ни свърши чудесна работа:)

Категорично Корфу, особено ако децата са малки.

# 432
  • Там където
  • Мнения: 790
Да, Корфу особено щом ще разглеждате. Може да се пробвате със самолет и на Корфу рент- а -кар. Не е скъпо- ние тази година се спазарихме за цяла Шкода рапид (това е сносен седан) за 30 евро на ден. Чичкото свали от 60 евро с малко пазарлък от моя страна- все пак съм блондинка пък макар и след 40-те Simple Smile

# 433
  • Мнения: 1 153
Благодаря за препоръките, тъкмо бях решила, че Лефкада ще е тази година:) ще разгледам опции за пътуване и настаняване:)

# 434
  • Мнения: 3 292
Някои да е ходил към Лесбос? Видях, че няма много интересни плажове, но пък е доста зелен. Предпочитам по-неизвестните им острови и за сега съм доволен.
Ако някой ще каже, че има много имигранти да си го спести.

Общи условия

Активация на акаунт