На море в Гърция 2019-VI/2020

  • 53 845
  • 739
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 222
Гледам в букинг за хотели, виждам, че има избор, но за конкретен период има и доста стаи разпродадени. Планувам почивка за началото на Юли, кога е подходящо да запазим хотел на Лефкада?

Може вече да им пишете. Голяма част от собствениците на къщи и хотели живеят и работят в Атина през зимата. Миналата година писах в края на февруари и на 8 март вече имах резервация. Отговориха ми всички, от които поисках оферта. Ако търсите настаняване в голям хотел или ползвате агенция също може отсега да се резервира и да се ползват отстъпки.

Ето един много полоезен сайт с информация за Лефкада:
https://lefkadaslowguide.gr/en/

# 526
  • Мнения: 129
Да попитам дали някой може да ми помогне. Търся полет в сайта на Егейските авиолинии до Сирос, но не намирам такъв. Има до други острови от Цикладите, но не и до там. Аз ли нещо бъркам?

# 527
  • Мнения: 852
Има ли някой с пресни впечатления от мин .лято  от
4Eliesили  Kamares house ,Вурвуру?
Имат собствен плаж,но хубав ли е-плитък,ситен   или не заслужава да се стои там?
Благодаря

# 528
  • София
  • Мнения: 1 945
Да попитам дали някой може да ми помогне. Търся полет в сайта на Егейските авиолинии до Сирос, но не намирам такъв. Има до други острови от Цикладите, но не и до там. Аз ли нещо бъркам?
Ейджън не летят до Сирос. Има други компании, които имат полети до там, но са доста скъпи. Sky express летят от Атина.

Последна редакция: сб, 11 яну 2020, 16:05 от dechy

# 529
  • Мнения: 3 638
Да попитам дали някой може да ми помогне. Търся полет в сайта на Егейските авиолинии до Сирос, но не намирам такъв. Има до други острови от Цикладите, но не и до там. Аз ли нещо бъркам?
Ейджън не летят до Сирос. Има други компании, които имат полети до там, но са доста скъпи. Sky express летят от Атина.
Няма и аз търсих, има полети до Миконос от там може с ферибот до Сирос.

# 530
  • Мнения: 132
Здравейте ❗👋🏻

Моля да ми споделите ориентировъчна цена за ферибот Игуменица - Корфу за 2 възрастни + 2 деца и автомобил

Планирам Великден на остров Корфу и само тази информация не успявам да открия .

Благодаря ❗🍀

# 531
  • Мнения: 11 063
Игуменица-Керкира € 10 person - € 40 car
Игуменица-Лефкими € 7,10 person - € 26,20 car

# 532
  • Пловдив
  • Мнения: 74
Привет, от години ходим на почивка само в Гърция, сменили сме доста локации и винаги търсим хотелче или къща, която да е на брега на морето с хубав пясъчен плаж.

За почивката през 2020г. търсим вила за 2-3 семейства с деца, отново на брега с пясъчен плаж без значение къде в Гърция ще съм много благодарна ако някой от вас ми препоръча местенцем, на което е бил и останал доволен.

Във всички сайтове е пълно с такъв тип къщи, но често плажа се оказва различен от снимките Simple Smile.

# 533
  • София
  • Мнения: 4 493
Отзиви от почивали на Митикас и препоръки. Още не съм твърдо решена, че това е нашето място тази година, но гледах някакъв огромен супер спокоен плаж и се замечтах за слънцеее и мореее....
Или да зарязвам този Митикас и направо Лефкада .... къде - от коя страна не е ужасно ветровито, не караме сърф и гмуркането не е задължително.

Последна редакция: пн, 13 яну 2020, 16:33 от dioni

# 534
  • Мнения: 11 063
Ако става дума за Митикас до Превеза и сте намерили изгодно приятен хотел, идете там. Лефкада е точно на 30 минути и няма никакъв проблем да разглеждате знаковите плажове на еднодневна екскурзия. Освен това Превеза е чудесен жив град, с крайбрежна променада с много заведения, а и на север от Митикас има добри плажове.
Не съм отсядала точно там, но според мен мястото е по-стратегическо за обиколки, а в същото време е тихо. Лефкада си е комерс.

# 535
  • Мнения: 2 080
Здравейте !
10- ина години почиваме с приятели на Халкидики, Торони. Всичко е чудесно, чувстваме се почти като в къщи но взе да ни омръзва. За това лято след 20 юни съм направила резервация в Парга - хотел Идеал Хаус, който по описание се намира на около 200-300 метра от плаж Валтос. Моля Параход ако е посещавала този град да ме ориентира заслужава ли си ?

# 536
  • Мнения: 11 063
E защо Параход, то половината форум го е посещавал и сигурно всички те могат да допълнят по нещо Simple Smile Парга е хубаво място, но много различно от селското спокойствие на Торони.
Много, много популярна туристическа дестинация, дано през юни още да е ОК и да не е депресираща навалицата. И дано хотелът ви осигури паркомясто - най-добре е да питате специално, че е малко тегава тази част.
Плажът Валтос е подобен на Торони - едър пясък, почти малки камъчета, голям и просторен. Наоколо има и други хубави места, плажове, забележителности. Непременно един ден направете тур с корабче до Паксос и Антипаксос, има писано доста в темата и за това. Гледките са невероятни.

# 537
  • Мнения: 2 080
Благодаря Heart Eyes

# 538
  • Мнения: 322
Здравейте! Решили сме две-три семейства да почиваме септември в района на Сарти, Сикия, Валти. Ако има някой доволен, който да ми препоръча място, тип къщички, студиа, апартаменти. Иска ми се да резервираме директно през собственик, предвид комисионните цените по големите сайтове са много надути.  Плажовете не са ни проблем с коли сме, така че можем да обикаляме. Ще бъда много благодарна!

# 539
  • София
  • Мнения: 2 838
Аз два пъти съм била в http://bg.sithoniagreece.com/halkidiki/%D1%81%D0%B0%D1%80%D1%82% … 1%83%D0%B4%D0%B0/.

Малко извън Сарти е, но не е самотен, а е между няколко хотела с таверни и мини-маркет наблизо. Не е на първа линия, но е точно срещу частта от плажа, която не е натъпкана и морето е плитко. Ние лично вечерно време ходехме да вечеряме в града, макар че най-близката таверна на плажа също е много добра. До града се стига по крайбрежна алея и разходката е много приятна. Разстоянието до Сарти е около километър, но ние ги минавахме всяка вечер с деца без проблем.

Хотелът е чист и евтин и има хубава градина.

Общи условия

Активация на акаунт