На море в Гърция 2019-VI/2020

  • 53 930
  • 739
  •   1
Отговори
# 570
  • Бургас
  • Мнения: 2 136
Сега ме хвърлихте в размисъл. Кога е добре да си търся настаняване за средата на юли. Планираме първа спирка Палио за 2-3 дни, след това надолу до Пелопонес там престой 3-4дни и от там Кефалония 5-6 дни. Сега ли да ровя в букинг за по изгодни оферти или на пролет ще е по добре?

# 571
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
В Палио има ли заведения и хранителни магазини?

Да, има няколко таверни и малки хранителни магазини.

# 572
  • Пловдив
  • Мнения: 2 516
Сега ме хвърлихте в размисъл. Кога е добре да си търся настаняване за средата на юли. Планираме първа спирка Палио за 2-3 дни, след това надолу до Пелопонес там престой 3-4дни и от там Кефалония 5-6 дни. Сега ли да ровя в букинг за по изгодни оферти или на пролет ще е по добре?
Хич не чакай. Дано не е късно.

# 573
  • Мнения: 11 088
Maya76,
има си евтини места на Пелопонес, особено от страната на Йонийско. На Кефалония също, но може да почнат да свършват в един момент, то и там почна да се трупа бая народ.

# 574
  • Мнения: 12 014
Кефалония,  септември 2018 беше гмеж. Една идея по - спокойно беше на юг и то не в туристическите градчета.
Наксос, септември 2019 - мноооооооого гмеж.

# 575
  • Мнения: 11 088
Syros,
крайно изненадващо за мен, септември на Кефалония си е силен от много години, а сравнението с края на юни и дори началото на юли, е силно в полза на по-ранния сезон. През септември сме били в далечната 2012 и 2014, края на юни - 2017 г. А през тези години (и последващите две) туризмът в Гърция като цяло порасна много.
Наксос в ивицата Хора-Плака си е много туристик, а и там сме били доста отдавна.

Но миналата година отчетох някои места, които дори в топ сезон са празни, имам и още в списъка,  на които не съм била и се надявам да ида Simple Smile

# 576
  • Мнения: 12 014
За мен навалицата беше изненадваща, защото като четох за Кефалония, останах с впечатление за спокоен и нетуристически остров. И може би за това така ми дойде множко. А и доста заприличва на английска колония. Там беше и първото място в Гърция, дето ми се случи да ме третират като по - долно качество турист.
За Наксос си знаех и пак ми дойде в повече. Много спокойно ми беше на Лимнос и северна Евия.
Тая година виждам истински зор на къде да хвана.

# 577
  • Мнения: 11 088
Там беше и първото място в Гърция, дето ми се случи да ме третират като по - долно качество турист.
О, това е ужасно лоша новина! Хората на Кефалония винаги са били със страхотно отношение, много жалко, ако са се променили в тази посока. Къде стана това и кои са "първо качество" туристите - англичаните?!

# 578
  • Мнения: 12 014
Точно англичаните.  Въпреки, че бяха прекалено шумни, изпотрошиха чаши, чинии... това в таверна в Лурдата. Не помня името обаче. Храната беше супер, но подхвърлянето й по масата... все едно яжте, хайде от мен да мине.
И другото място - таверната на Спиро на плажа Ваца. Спиро седна на всяка маса да поздрави гостите, нас ни подмина доста демонстративно. Но въпреки това, Кефалония е прекрасна! Особено в ляво на плажа Петани. А пък и бяхме отседнали при страхотни хора, та тия прояви не вгорчиха почивката. Оф и кръчмата в Макриотика... дядото, собственик, гледа даже детето, та ние да се нахраним спокойно и най - вкусното кисело мляко със сладко от сушени кайсии. Ще се разплача. Но като цяло усещането от Кефалония е точно английска колония. Превзели са я. Личи даже по предлаганата храна. Кой за Бога в Гърция закусва с чипс, а не с бугаца?

# 579
  • Мнения: 11 088
Много съжалявам! Лурдата е може би най-тъпото и "английско" място на целия остров, даже Скала не знам дали е по-зле. Друг път ако се престрашите, няма да ходите там Simple Smile Все пак на север и на запад не е баш така.

А в Аргостоли на пристанищната улица има страхотни пекарни с бугаца и всичко. И пазар с хубави плодове, Закинтос и Кефалония са от малкото острови, където не е лунен пейзаж и има земеделие и вкусни плодове (и Крит, нали, ама той си е цяла държава).

Последна редакция: чт, 16 яну 2020, 22:53 от Параход

# 580
  • Мнения: 12 014
Параход, там беше най - спокойно. Никак не бих казала най - английското, точно обратното. И надявам се пак да стигна до там. Хич не е до пестрашаване, до пустото време е, дето не достига. Няма такава природа. Пък и това бяха единични случаи. Няма да ме откажат, освен ако не зачестят съвсем. Защото аз това си търся и за това отивам там - не само за почивка, история, добра храна. Отивам точно заради отношението.

# 581
  • Мнения: 11 088
Значи за Крит си...

# 582
  • Мнения: 12 014
Икария, Сифнос, някои от дребните додеканези... баш за там съм.
Но пък и с почти нищо невпечатляващата северна Евия.... спокойно, мили хора, чудесна храна. Там в почти 99% от кръчмите си избирах храната в кухнята, направо от тенджерите.

# 583
  • Мнения: 11 088
Сифнос е доста скъп остров (както и всичките там наоколо), иначе и той е чудесен избор. А за храната няма да отваряме дума.

# 584
  • Мнения: 3 638
Миналата година бях на Наксос в началото на септември през.първите няколко дни от месеца и на мен въобще не ми се видя пренаселено. Аз обаче не съм била на тези по-туристическите плажове в близост до Наксос таун. Бяхме отседнали в студио в Плака, на последната спирка на автобуса, на плажа през общо двата дни, в които бяхме на него имаше още 2ма човека.
В Накос таун вечерта си беше пренаселено, през деня спокойно, в другите части на острова, които посетихме с организиран тур, имаше много хора само в Апирантос, останалите селца/градчета бяха спокойни, особено Аполонас ми се видя съвсем пусто.

Общи условия

Активация на акаунт