На море в Гърция 2019-VI/2020

  • 53 870
  • 739
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 21 275
Много ми хареса Амулиани.
Как се стига до там през Маказа?

# 586
  • София
  • Мнения: 1 247
Много ми хареса Амулиани.
Как се стига до там през Маказа?

Ето така се стига Simple Smile

https://www.google.bg/maps/dir/%D0%9C%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0 … .0153544,9z/data=!3m1!4b1!4m14!4m13!1m5!1m1!1s0x14ad9186a2029c21:0x95e995768628fd48!2m2!1d25.4333333!2d41.2666667!1m5!1m1!1s0x14a8c6417880e75f:0x60ff209435deebb4!2m2!1d23.924535!2d40.3641255!3e0?hl=bg

От Трипити се яхвате на ферибота за малко и сте на Амулиани.

# 587
  • Пловдив
  • Мнения: 74
Здравейте, харесали сме тази къща:

http://www.halkidiki.com/fany-house-salonikiou-beach/index.htm

Разположена е на Salonikiou Beach, близо е до Agios Nikolaos Ситония.

Някой има ли впечатления от селцето и плажа.

Благодаря предварително.

# 588
  • София
  • Мнения: 2 839
Имайте предвид, че паркирането в Мецово в разгара на сезона може да се окаже голямо приключение. Ние се отказахме миналия юли след отчаяно обикаляне в опит да намерим място.

Да не сте нацелили  пазарен ден като нас? Защото ние го нацелихме и спряхме едва ли не извън Мецово, но като приключи пазарът и всичко се изпразни.

Не знам, може и така да е. Искахме да разгледаме Мецово на път за Метеора, където имахме ангажирани 2 нощувки. Не намерихме никъде място за паркиране. Истината е, че пред някои ресторанти пазят място за клиенти, но ние не искахме да обядваме, а само да разгледаме. Но щом като хората ще спят там, няма да има проблем с паркинга, предполагам.

# 589
  • Мнения: 302
Здравейте, харесали сме тази къща:

http://www.halkidiki.com/fany-house-salonikiou-beach/index.htm

Разположена е на Salonikiou Beach, близо е до Agios Nikolaos Ситония.

Някой има ли впечатления от селцето и плажа.

Благодаря предварително.
Имам, но не са съвсем скорошни. Ходила съм преди няколко години, с цел да избегна лудницата, която започваше да се заформя на Ситония.
То селце не е, а по-скоро вилна зона с къщи около плажа и пътя. Всички къщички и дворове изглеждаха много спретнати, чисти и поддържани.
Действително беше в пъти по-спокойно, в сравнение с другите части на ръкава. Плажът е дълъг, беше рядко населен тогава, но не го харесах особено, с уговорката, че не съм плажувала във всичките му участъци. Не ми пречеше, че плажът не е с изряден пясък, а че водата не е чиста. Беше пълно с треволяци и боклуци, които морето влачеше от отсреща. Чистехме си косите с дни след всяко къпане.
Хубавото е, че Трани Амудиа и западните плажове около Никити не са далеч и може да се разнообразява.
Над Салоникю има едно симпатично малко селце, в което често се организират събития.

# 590
  • Там където
  • Мнения: 790
Ох, наплашихте ме с тази Кефалония макар да знам, че не само Корфу е английска колония...Аз вече резервирах през букинг в Зола, Кефалония за септември. Няма да се отказвам, че това е единственият Йонийски остров, на който не съм била. Иначе англичаните са ужасни туристи. Колкото и да плюят по балканските туристи (българи, сърби, македонци и румънци) такива идиоти като тях няма.Тази година пак се убедих на Корфу. Не са и хора, които плащат извън предплатеното, та не знам колко са изгодни за туризъм....Както се смеем с ММ аз без една торба джунджурии и сувенири не съм се прибирала от почивка, а те само каквото са изпили.

# 591
  • Мнения: 11 975
Отивай смело, не им се плаши хич. Прекрасна е Кефалония. Природата, вкусната храна ще компенсират.
Пп. Даже и къщи доста си купуват/строят там.

# 592
  • Мнения: 302
И аз резервирах отдавна в Кефалоня за идния юли. Продължавам да хвърлям по едно око, за да видя как се движат цените и възможностите. Определено има сериозно търсене и колкото по-рано се резервира, по-добре.
Относно розовобузите туристи, имах няколко много приятни и напоителни разговори със собственици на студиото ни и таверна в северно Корфу. От тези разговори, ми стана ясно, че са предпочитаните туристи и недостатъците им се преглъщат, поради факта, че поръчват доволно количество алкохол, което останалите туристи не правят.

# 593
  • Мнения: 11 068
Qaki,
Зола е пустош. Всичко е наред.

# 594
  • Мнения: 3 638
Тази година ми се иска да посетим Сирос, Тинос и Миконос. Първоначално се бях насочила към полет от Солун + ферибот и рен-а-кар, но сега май ми се иска да отидем с колата. Възнамеряваме да пътуваме в края на Август, малко ме тревожат пожарите в Гърция по това време, затова се чудя дали да не изчакам до последния момент и тогава да си направя резервациите за хотелите, 2-3 дни преди да тръгнем. До сега не съм резервирала така от днес за утре и нямам наблюдения над цените, покачват ли се или са по ниски, когато резервираш в последния момент?
Също се чуда схемата 2+2+4 дали е добра, ще успеем ли да разгледаме островите. Тинос ми се вижда по-голям и не знам ще ни стигнат ли 2 дни. Ние не държим да обикаляме всяко село и плаж, само най-интерсните места и най-хубавите плажове, ако има такива които са по-подходящи за шнорхелинг. За шнорхелинга сме начинаещи и макар да плувам не бих рискувала някакви по-дълбоки места.
Ще съм благодарна ако може да ме насочите към интересните места на тези острови.
На Миконос единия ден съм планирала да е организирано посещение с гид на Делос, а втория ден ще бъде разходка с лодка до о. Рина. Там ще ни останат 2 дни свободни, ще разгледаме главния град и музеите + местната пивоварна. Друго не съм планирала, приемам всякакви съвети, включително към кои селца/градчета да се насоча за настаняване, като за момента съм си набелязала главните градове на Миконос и Тинос, за Сирос не съм си харесала нищо конкретно, но тъй като сме с кола може да сме и на друго място, важното е да има къде да паркираме, макар че като се замисля, проблем с паркирането миналата година имахме само на Санторини в Ия по време на залеза.

# 595
  • Мнения: 11 068
За Миконос със сигурност не е добре да се чака последния момент за резервация, хеле през август. Не само по финансови причини, а просто защото няма да има никакви места.
Тинос е център на религиозния туризъм около нац. празник Голяма Богородица - 15 август, така че ако дните ви са близки до тази дата, и там ви трябва резервация с месеци напред.
Сирос по принцип е спокоен, но през август - съмнявам се.
Със сигурност не бих си градила плановете около страх от пожари.

# 596
  • Мнения: 3 638
Датите са ни след 29 август, търпят промени.

# 597
  • Мнения: 11 068
Т.е. реално са септември, в такъв случай неизбежна нужда от предварителна резервация има само за Миконос.

# 598
  • Мнения: 302
Параход, все се каня да те питам, пък и всички походили повече по Цикладите - на кой от тях бихте се върнали отново? Ясно е, че всеки си има достойнствата, ама ако трябва един да изберете, без много да се замисляте - кой ще е?
Аз моето място там тепърва ще го диря.

# 599
  • Бургас
  • Мнения: 2 136
Споделете, хубави ли са плажовете на запад на Пелопонес. Ако имате лични впечатления ще се радвам да ги чуя чудя се къде да отседнем за 3-4дни

Общи условия

Активация на акаунт