СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 3

  • 26 476
  • 782
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 5 001
Мария77, аз имам флашка с мобилен интернет. Децата вадят картата и я ползват и за таблет, не е проблем.
На мен Хотспот някой път ми се бъзика и флашката спасява положението.

# 241
  • Мнения: 6 926
Аз ѝ вярвам, че няма да злоупотреби. Принципно мислех да взема таблет за 100 лв от Техно-нещо си и да кара без нет. После видях офертата за таблети по левче с абонаментен план и тогава ми хрумна да мина на този вариант и с него да спася положението с ИТ ФУЧ като ползвам нета за лаптопа, а таблета само за учебници (не знаех, че булвест работят и офлайн, това е супер, мерси Солничка). И така се разчетох мога ли да ползвам нет за сим карта на таблет към лаптоп. И се филмирах Simple Smile.
При нас също са забранени телефоните и се прибират в шкаф, но на РС питах всеки един учител ще може ли да ползва таблет вместо учебник и всички с изключение на учителя по физика се съгласиха. Но пък физиката е лека и е в единствения ден с 3 блока, та не ми е такъв проблем.

Алиена, точно това търсех, дали от флашката може да се маха картата и да се слага в таблет ако потрябва. Благодаря! Това е най-добрият вариант в моя случай.

# 242
  • София
  • Мнения: 2 437
Влизам да се оплача. Прибирам се вчера от работа и Митко се изтегнал на дивана и цъка на Плейстейшъна. Нямало какво да учи – нищо, че го чакат входни, а има и домашно от школата. Избеснях и се развиках, в резултат на което седна да пише по БЕЛ за школата. След 20 мин. беше готов, но преди това 20 мин. виках и се разправях.Умен е, но е мнооого мързелив!  След половин час отново влизам и той реве, ама реве стабилно и познайте защо. Замислил се колко му е важна тази година, как матурите са много важни и че той ако не се справи ще учи в глупаво училище по неговите думи.  Половин час обяснявах, че светът не свършва с тези матури, че за всяко дете има училище, че и да не се справи блестящо това нищо не означава  и ако се притеснява няма да покаже това, на което е способен. В училище вече са започнали да им обясняват колко е важна и сериозна тази година за тях. Направо съм в ступор – ако от сега се притеснява, не ми се мисли какво ще е юни догодина. А да и ме информира как щял да си подреди желанията – френската, английската, немската. Откъде се появи сега пък този интерес към Френската не е ясно, а и не се знае докога ще е 

# 243
  • София
  • Мнения: 7 191
Мария, на Анубис-БУЛВЕСТ учебниците с инсталиране на приложението се четат офлайн. Проверено и работи. Ако съм разбрала правилно, на таблета интернета ти трябва заради тях само.
Само да уточня, че работят офлайн с Андроид 7.
С Андроид 9 - не.
С Андроид 6 миналата година също не. Имахме такъв таблет Алкател "подарък" от А1.
Та добре е да се гледа версията на ОС.

# 244
  • Мнения: 24 467
Никое училище не си заслужава какъвто и да е било тормоз над дете. По 100 пъти на ден повтарям колкото може - толкова. Нищо не е на всяка цена. И да не стане - голям праз. Каква е гаранцията, че желаното училище е това, което ни е в представите? Вчера се побърка да реве и да се тръшка, че на входното по мат. една задача я е замотала и не могла да си провери решенията на останалите. Е може ли такава тъпотия?!? Да ми реве за нещо хипотетично! Толкова говорих. И всички да са грешни, какво точно ще се случи? Някой ще умре ли? И един въпрос от входното по история нещо я притеснявал. Та 2 часа се тръшка и после с подути очи преговаря по география и ИТ за входните. Ми не е нормално!

...

И за мен не е нормално такова притеснение за наистина няма нищо.
Тръшкането за училище - също.

Ние изкрахме цяла година с таблет офлайн за учебниците. Много по- удобно от мъкнене на самите учебници. Но раницата пак беше тежка заради учебните тетрадки.
Бих ползвала с удоволствие този вариант, стига да знаех, че таблетът ще се връща в цялост вкъщи.
Знам, че протичането на часовете и междучасията е при нас масово безконтролно и затова не рискувам.

Аз обмислих варианта с таблет, вместо учебници, но го отхвърлих. Така й давам шанс да рови в интернет по време на час,
 без контрол. Поне телефоните са им забранени, да не се изкушава с таблета. А и както редовно момчетата се правят на интересни  и ритат чантите на момичетата (счупен телефон в  резултат), не ми се рискува с таблет. Те имат училищен wifi, но по време на час не могат да си ползват телефоните.
Не ми е проблем, че ще рови в нета, а точно другото, което си посочила. Само дето и момчета, и момичета има като хванати от гората.

# 245
  • Мнения: 5 001


Алиена, точно това търсех, дали от флашката може да се маха картата и да се слага в таблет ако потрябва. Благодаря! Това е най-добрият вариант в моя случай.
Аз съм към А1 и нямам проблем. Сега нали СИМ картите ги дават с 3 размера, най-големият е във флашката, средният мисля го поставят в таблета. Трябва да си пазиш частите от картата и да ги напасваш.

# 246
  • София
  • Мнения: 7 191
Таблетът е обезопасен в калъф. Като е напъхан между тетрадките, не виждам какво толкова може да му се случи.
Пък да се научат и да си пазят нещата в крайна сметка.

# 247
  • Мнения: 4 967
Пък при нас от първия ден върви агитация за оставане в училището. Нашата дори я питали - Нали батко ти е в Първа английска, кажи че там учителите не са нещо кой знае какво, не са по-различни, и че не е много хубаво там... Че детето откъде да знае, да не би то да е ученик там. Всички учители все това повтарят, колко хубаво щяло да бъде да си останат в старото училище. Очаквам и нас да ни подкарат на родителската среща, когато и да е тя.

# 248
  • Мнения: 8 229
Моят син си изкара миналата година по БЕЛ с таблета. Няма нет, бях свалила учебниците. Таблетът е стар на 5 години, само учебниците бяха на него, всичко друго бяхме изтрили. За цяла година не е имало поражения по него. Утре вечер ще ни е родителската среща и ще разбера дали ще може отново да го ползва. Тогава ще мисля кои учебници имам и как да ги кача.
Трябва да пробвам и дали ще тръгнат тези на Булвест, защото по БЕЛ е с техни тази година, а това е единственият предмет, по който със сигурност знам, че учителката е "за" таблета.

# 249
  • Мнения: 24 467
Познавам просто класа на сина. При НАС е рисковано.
Ако не беше, щях да му връча таблета.

# 250
  • Мнения: 6 926
Откъде се появи сега пък този интерес към Френската не е ясно, а и не се знае докога ще е 
Штттт, много е гадно във френската. Ето, сега ги чета, че и организация нямали и Школото не им работи.

# 251
  • Мнения: 47 988
Не работи я
Ама има по важни неща в живота Simple Smile
На мен пък електронните учебници никак не са ми удобни.
В стаята имат телевизор и други джаджи, малкия разправя, че учителите 3 пъти са ходили на обучение как да работят с умните дъски и телевизори и нищо. Един паднал и ударил дете ...
Изобщо...
Всичко е...ох ..омммм

# 252
  • Мнения: 819
maria77bg, и моят сподели,че някакъв въпрос не знаел по история и се очаквало да има 5.Аз съм му казала,че тази година е важно да гледа математика и БЕЛ,а по разказвателните да държи едно ниво с 5-тици.По-важно ми е в момента да му вмъкна и едно плуване,за да изразходва енергия,а и да развие физика на мъж.

# 253
  • София
  • Мнения: 1 570
Дъщеря ми е съвестна и не злоупотребява. Самият таблет няма и сим карта. Също след часа веднага тръгват за друг кабинет, няма за кога да си ритат раници. Родихме се с този таблет. Винаги има учебник под ръка.

# 254
  • Мнения: 5 234
Привет.
Кои олимпиади са от значение за 7-класниците?
Кои състезания са във формата на НВО? И на кои дати са.
Благодаря предварително.
Дано не повтарям въпроса, уж чета всичко наред...

На 14.12. и 25.04. КМС и ВМС ли са?

Последна редакция: ср, 25 сеп 2019, 12:54 от Fifiana

Общи условия

Активация на акаунт