СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 3

  • 26 413
  • 782
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 053
Бубче, мерси за новата тема!
Много пишете ей, едвам Ви изчетох!
Ние и тази година ще сме с бележници и отново с тежки раници!
Иначе записах госпожицата на допълнителни уроци по математика, БЕЛ и английски, ще видим дали ще има резултат, че особено математика и е доста трудна, сама не може да се справи, особено с така наречената геометрия!

# 61
  • Мнения: 520
Направо ви завиждам за възможността да ги заведете децата на тези постановки...в по-малките градове не стоят съвсем така нещата....за съжаление...Каква е цената ориентировъчно на билетите? При нас са около 10-15 лв...
И ние още не сме се още настроили на училищна вълна, но се надявам следващата седмица да са направени постъпките...

# 62
  • Мнения: 6 584
Оф, срам не срам, ще споделя , колко съм ядосана на моята седмокласничка.
В час по БЕЛ, учителката информира децата, че който не знае ,,Опълченците на Шипка”, ще има двойка.
Моята девойка решава, че трябва да провери първо, дали учителката го знае. Попитала, получила утвърдителен отговор, но не се задоволила с него, а приканила учителката да го каже...
Сещате се как се е развило действието нататък...
Чудя се, това дете, толкова ли не осъзнава, че по този начин провокира негативно отношениекъм себе си?! Толкова ли й е изпила чавка мозъка, та си загуби  тактичността и чувството за мярка!? Точно в седми клас ли реши , че ще проверява знанията на учителите си... #Crazy #Cussing out

# 63
  • софия
  • Мнения: 25 395
Лелееее, Биси, голяма драка е Simple Smile

# 64
  • Мнения: 3 491
Здравейте! Включвам се със седмокласник не с идеята да ползвам материали от темата, а за сверка на часовника.
Не е ходил досега на курсове и уроци, тази година за първи път го записах в школа. На входящите нива там се представи прилично - не беше решил само една част от последната задача по математика, а по български нямаше почти никакви грешки.
Не прочете задължителната литература това лято, отгоре-отгоре прегледа някои произведения,  ще разчитам да ги прочете през учебната година....
Няма ясна представа какво точно иска, учи с невероятна лекота чужди езици и вероятно ще се насочи към езикова гимназия. Но всичко ще се решава, живот и здраве, в последния момент и след като видим резултатите.
Не е амбициозен, по-скоро е отвеян и сега го тресе пубертет.

# 65
  • Мнения: 7 270
Успях да запиша младежът на БЕЛ и Мат. в Междучасие, доволна съм  (бях се притеснила, че всички са почнали с уроците, а аз още съм до никъде...).Има ли деца от темата в събота от 11.30 в "Първа пералня"  Wink ?
sssani, и аз се впечатлих от бързата организация за зеленото-програма още нямахме за училище, но оферта за екскурзията-да?!?
Бисе,  поне ще е оправна девойката ти, няма да се дава току-така-сигурно, не е най-подходящ момента, но до края на годината г-жата може и да забрави Wink

# 66
  • Мнения: 569
Оф, срам не срам, ще споделя , колко съм ядосана на моята седмокласничка.
В час по БЕЛ, учителката информира децата, че който не знае ,,Опълченците на Шипка”, ще има двойка.
Моята девойка решава, че трябва да провери първо, дали учителката го знае. Попитала, получила утвърдителен отговор, но не се задоволила с него, а приканила учителката да го каже...
Сещате се как се е развило действието нататък...
Чудя се, това дете, толкова ли не осъзнава, че по този начин провокира негативно отношениекъм себе си?! Толкова ли й е изпила чавка мозъка, та си загуби  тактичността и чувството за мярка!? Точно в седми клас ли реши , че ще проверява знанията на учителите си... #Crazy #Cussing out

не се притеснявай, явно е бунтар. Аз лично се сещам за една "учителка по БЕЛ", която се съмнявам да го знае и за една по математика, която пък знае много повече. Не че бих накарала моята щерка да проверява Simple Smile
Ако е учител на място щеше да им го каже и то изразително Simple Smile
Аз съм била учител за кратко и никога не съм се сърдила, когато децата те провокират. Ами пробват се Simple Smile всеки възрастен дори го прави и когато се окаже, че отсреща има авторитет си налягаш парцалите Simple Smile

# 67
  • София
  • Мнения: 1 569
...да провери първо, дали учителката го знае. Попитала, получила утвърдителен отговор, но не се задоволила с него, а приканила учителката да го каже...


По-готино нещо не бях чувала скоро. Учителката, ако е на място, не трябва да се ядоса.

# 68
  • София
  • Мнения: 3 451
Denyil, вероятно лятото са обсъждали класните. Аз по-скоро клоня към отказ за първи път от подобно мероприятие
(вие в кой клас бяхте? Може да познавам и детето ти Simple Smile )

# 69
  • Варна
  • Мнения: 965

Stryper, една мама ми изпрати математиката на Просвета за 7-ми клас. Дай ми мейл на лични да ти я препратя.
Може ли и на мен да я изпратите или да я качите във фейсбук групата?
Всяка година принтирам математиката на части - да не носи цялата тухла, а само текущия раздел.

# 70
  • Мнения: 7 270
sssani, то е ясно, че класните са знаели от отдавна, но ми беше странно , че за" добър ден"-оферта от не малко средства, а инфо за учебния процес-никакво...("в" клас е младежа).За първи път не иска да ходи на зелено-все едно и също било...

# 71
  • Мнения: 6 584
Момичета, много сте мили, но аз съм бясссснааа!
Смятам, че такъв род провокации са неуместни. Никой не е длъжен да й се доказва. И не става дума само за това, как ще се отрази на успеха й подобно поведение, а за това, че не е тя човекът , който ще проверява  професионалните способности на някой. Не и на този етап.
След като изнесох на девойката дълга и напоителна лекция, тя ми отговори, че не е искала да провокира, а била проявила критично мислене...И щом някой имал изискване към нея да научи нещо, тя искала да е сигурна, че този някой, не просто изисква, а има и знанията ooooh!
В еуфория е от учителя по химия.
Колко бил спокоен, как увлекателно разказвал за Фил.камък на Хари Потър, как не ги напрягал.Чувствали се Хора с него. Laughing

# 72
  • Мнения: 47 963
Според мен е права. Баба ми беше Учителка по бел, в момента е на легло, но вероятно ако й звънна сега по телефона, ще ми го издекламира. Имената на внучките си бърка, ама стихотворения не.
Съвсем друг въпрос е как ще се отрази случката на успеха й. Дано дано не сме прави и да няма последствия.

# 73
  • софия
  • Мнения: 25 395
Днес моята е във възторг от учителката по физика. Била разказвала много интересно, всичко разбрала, но половината клас бил заспал.
От отзивите за новите учители (биология, физика и химия) оставам с впечатление, че най-много харесва да са млади (отделно от отношението им). Стари ли са като нас (40+) били скучни.  ooooh!

# 74
  • Мнения: 6 584
И да се отрази, това ще е един житейски урок за нея.  Човек сам си учи уроците...Може да имаш изисквания към накой, когато си в позицията да го направиш. Всичко си има граници.
Пък и да е забравила нещо учителката- човешко е, не може всичко да се за запомни. Новата информация може да измести старата...

Общи условия

Активация на акаунт