СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 3

  • 26 457
  • 782
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 6 587
Привет, Mnogodetna mama!

Момичета, къде мога да намеря тестовете от олимпиадата по БЕЛ от миналата година?

# 121
  • Мнения: 3 876
Мдаа, както е написала мария77 някои учители бойкотират ЕД, но тази година при нас е задължителен. Явно директорката мина и прегледа кой не е отбелязвал в него през цялата първа седмица и от днес няма бойкот - всички разпределения са въведени и всички часове са отбелязани като взети Simple Smile Можело значи!
Наличието на ЕД не освобождава учителите от задълженлието да връщат писмените работи, да имат часове за консултации и да се провеждат поне по една РС на срок

# 122
  • Мнения: 6 926
zazu1, чак такъв случай на струпване няма Simple Smile. По спомен м.г. на НОМ имаше 2 деца на трето място и така 4 деца получиха по 100 точки за нво.
Biserka_a за съжаление олимпиадите по бел са нещо свръх тайно. Националните кръгове би трябвало да ги има в сайта на МОН. Не съм проверявала, защото не вярвам Ния да стигне чак до там (от София обикновено се класират до 5 деца, а за цяла България около 30). Общинските кръгове на БЕЛ са различни за всяко РУО и ако има някъде качени тестове, то те са в сайтовете на РУО. Областният кръг е еднакъв за всички, но отново РУО е организатор, т.е. пак там трябва да се търсят тестовете.
Ако Ния мине първи кръг, тогава ще се разтърся. Засега ми е супер далечно и нереално.

# 123
  • Мнения: 6 587
Благодаря за насоката, Maria77bg!

# 124
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Да се запиша и аз в темата с една седмокласничка. И ние като Amanda.D , след доста колебания сменихме училището тази година, надявам се, за добро. Не съм я записала на извънучилищни школи , с оглед на това ,че е в нов клас. За момента, не искам да я натоварвам допълнително. Не е от най-ученолюбивите, с по-особен характер е  и едни допълнителни занимания, само биха задълбочили стреса от преместването. Ако се наложи, ще търсим частни учители по-късно през годината. На пробни изпити ще се опитам да я запиша / отсега усещам ,че ще има твърда съпротива от нейна страна /, но ми се иска сама да се осъзнае, на какво ниво е спрямо останалите. Тукашната най-известна школа, вече е публикувала датите .
Още не сме решили и в кои училища ще кандидатстваме , "нещо с английски" е желанието и, но за най-добрата ЕГ в града нямаме шанс , та ще трябва да проучваме останалите варианти. Прочетох тази и предишната тема, макар и  новите да нямаме достъп до пощата, са обсъдени доста  помагала, които могат да се купят и ползват. Има и сканирани материали ,така че темата е доста полезна .Благодаря, за споделеното  Flowers Hibiscus

# 125
  • Мнения: 6 926
Качих още един учебник по БЕ в докса. Голяма играчка, за да не се налага ползването на нет.

Сега разбрах, че при нас по ае освен учебник, уч.тетрадка, мотиватор, тестове, тетрадка за работа в клас, тетрадка за домашна работа им искат и тетрадка речник... Все едно са магарета тея деца! Толкова ли не може ако имат някоя непозната дума да я запишат в тетрадката и да си я пренесат вкъщи в тетрадка-речник? Или пък да си учат думите както си преценят, просто от тетрадката, а не от тетрадка-речник. Разход на хартия бол, ще каже човек, че сме подготве в ЕГ.

# 126
  • София
  • Мнения: 9 110
Те и миналата година им искаха. Друг е въпросът колко са я ползвали тази тетрадка. Не се впрягай. Тази година целите са други. И аз не разбирам защо по предмета, по който учат най-малко, трябва да се заринат с помагала, но гледам да не се ядосвам.

# 127
  • София
  • Мнения: 4 035
Ох, с тая тетрадка речник и аз се вкиснах на родителската среща. Все едно за първа година учат английски, та и това им искат...

# 128
  • Мнения: 47 981
Редовната мантра- по бел и мат трябва да учите най много
Обаче по другите предмети- ааа нееее, няма да учите само за матурите, трябва и по моя предмет да ви стъжня живота Simple Smile

# 129
  • Мнения: 4 155
Разбрахте  ли защо Просвета са махнали безплатните електронни учебници? Мисля, че Дидева беше показала в предишната тема, че издателствата са задължение да ги предоставят безплатно на учениците до 7 клас, или бъркам? Трябва ми учебника по руски и се чудя дали да го купя от сайта на Просвета или мога да го намеря в електронен вариант.

# 130
  • Мнения: 21 455
Просвета ги предоставя. Просто вече не могат да се теглят в pdf. Като гледам тези, които се закупуват, всъщност са с едногодишен абонамент.

# 131
  • Мнения: 3 491
Аз  обвързах ЕД с липсата на обратна връзка с учителите, тъй като при нас родителските срещи бяха премахнати с мотива, че тъй като има електронни дневници, родителите знаят всичко за детето. Предполагам, че съобщения се пращат при лоша дисциплина, при някакви по-сериозни прояви, но ние наистина нищо не получихме за две години, освен едно към всички и по-конкретно към момичетата в класа, както и един сигнал за ненаписана домашна работа по математика . Приветствам всякакво махане на хартии,
административни усложнения, стига да не е за сметка на тотално скъсана връзка с учителите.
Сребърна паричка, дано да е безпроблемна адаптацията!

# 132
  • Мнения: 8 228
Мария77, дори не успях да осмисля всички неща, които ви искат по английски, камо ли да трябва да се помнят кое за какво е.
Ние сме само с учебник и учебна тетрадка. Тази година са по Blaze. Тетрадка-речник са искали само във втори клас. Думите се пишат в тетрадката, след това всеки си решава как да ги учи и ако иска да си ги преписва на специална тетрадка вкъщи. При възможността да си инсталираш речник на всеки телефон, не виждам защо трябва да си ги съхраняваш на отделна тетрадка. Да не говорим и че в края на учебника са всички нови думи за съответната година.
По всички предмети нашите пишат на обща тетрадка в клас и за домашно.
Тази година олимпиадите по БЕЛ и математика във формата на НВО ли са?
Миналата година моят се яви на две, по история и литература. По последната мина на втори кръг. Точките му ги разбрах съвсем случайно 3-4 месеца по-късно докато ровех за нещо из сайта на нашето РИО. За моя изненада имаше около 25 точки, не знам колко е максимумът за областния кръг. Най-високият резултат за нашата област, който видях беше 28. Честно казано, не повярвах на очите. По мое мнение не пише кой знае колко добре или моите изисквания са доста завишени за днешното образование.
На олимпиадата по математика го домързя да отиде, спяло му се.
Тази година обаче ще го изюркам да ходи.

# 133
  • Мнения: 222
Ех, ама бързо изписвате тези страници. И ние минахме РС, организирахме се целия клас и заедно ще закупим помагалата. Входните почти по всичко ще са другата седмица. Тя добре, че ще е и кратка, в петък ще качват Черни връх. Почнахме и школата по БЕЛ. И благодаря, че напомнихте за театъра. Малко се притеснявам дали ще му харесат постановките. На Камен Донев няколко пъти ги гледа, но тези са доста различни

# 134
  • Мнения: 6 926
Тази година олимпиадите по БЕЛ и математика във формата на НВО ли са?
Миналата година моят се яви на две, по история и литература. По последната мина на втори кръг. Точките му ги разбрах съвсем случайно 3-4 месеца по-късно докато ровех за нещо из сайта на нашето РИО. За моя изненада имаше около 25 точки, не знам колко е максимумът за областния кръг. Най-високият резултат за нашата област, който видях беше 28. Честно казано, не повярвах на очите. По мое мнение не пише кой знае колко добре или моите изисквания са доста завишени за днешното образование.
На олимпиадата по математика го домързя да отиде, спяло му се.
Тази година обаче ще го изюркам да ходи.
Още няма публикувани регламенти, но съм убедена, че отново няма да е по формата на НВО. По БЕЛ има(ше) тест с 30 въпроса и ОЛВ за 3 часа, а по математика са (бяха) 3 задачи за подробно описване за 4 часа и се включва и материал извън ООП.
По БЕЛ м.г. (за шести клас пиша) максимумът беше 30. И в София максималният постигнат беше 28.

Общи условия

Активация на акаунт