СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 3

  • 26 456
  • 782
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 9 110
Момичета, имам още едно питане по класирането Blush .
Чета Наредба №10, чл.59, ал. (3)
"(3) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 12 от 2017 г., в сила от 03.02.2017 г.; изм., бр. 77 от 2017 г.) Ученици с еднакви показатели и след подреждането по реда на ал. 2 се подреждат в низходящ ред по средноаритметичната оценка от оценките по учебните предмети, изучавани в VII клас в раздел А на учебния план - български език и литература, чужд език, математика, история и цивилизация, география и икономика, биология и здравно образование, физика и астрономия и химия и опазване на околната среда, от свидетелството за завършено основно образование, превърнати по скала в точки в съответствие с ДОС за оценяването на резултатите от обучението на
учениците.
"
Т.е. ако има ученици с равен бал и с броя им се надхвърлят местата за прием, тогава:
- първо се подреждат по сбора от двете НВО - веднъж точките по БЕЛ и веднъж по математика;
- второ - ако пак има равни резултати и се надхвърля броят, се подреждат по дбора от оценките от 7 клас по БЕЛ и математика, приравнени на точки;
- трето (въпросната алинея 3) - ако пак има равни резултати, се подреждат по средноаритметична оценка по БЕЛ, чужд език, математика, история, география, биология, физика, химия, превърнати в точки - но става въпрос за оценките само от 7 клас нали? Т.е. по география, история, БЕЛ, математика и чужд език няма да се вземат оценките и от предходни години?

# 151
  • Мнения: 21 455
Момичета, имам още едно питане по класирането Blush .
Скрит текст:
Чета Наредба №10, чл.59, ал. (3)
"(3) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 12 от 2017 г., в сила от 03.02.2017 г.; изм., бр. 77 от 2017 г.) Ученици с еднакви показатели и след подреждането по реда на ал. 2 се подреждат в низходящ ред по средноаритметичната оценка от оценките по учебните предмети, изучавани в VII клас в раздел А на учебния план - български език и литература, чужд език, математика, история и цивилизация, география и икономика, биология и здравно образование, физика и астрономия и химия и опазване на околната среда, от свидетелството за завършено основно образование, превърнати по скала в точки в съответствие с ДОС за оценяването на резултатите от обучението на
учениците.
"
Т.е. ако има ученици с равен бал и с броя им се надхвърлят местата за прием, тогава:
- първо се подреждат по сбора от двете НВО - веднъж точките по БЕЛ и веднъж по математика;
- второ - ако пак има равни резултати и се надхвърля броят, се подреждат по дбора от оценките от 7 клас по БЕЛ и математика, приравнени на точки;
- трето (въпросната алинея 3) - ако пак има равни резултати, се подреждат по средноаритметична оценка по БЕЛ, чужд език, математика, история, география, биология, физика, химия, превърнати в точки - но става въпрос за оценките само от 7 клас нали? Т.е. по география, история, БЕЛ, математика и чужд език няма да се вземат оценките и от предходни години?
Първо - да.
Второ - балообразуващите учебни предмети не е задължително да са БЕЛ и математика, макар че често са точно те.
Трето - да, оценките са от седми клас.

# 152
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
И според мен попълването на липсващи думички в учебна тетрадка, не води до научаване на езика. Разговори, четене на адаптирана литература..са много по-полезни.

# 153
  • София
  • Мнения: 3 457
Да попитам тези , на които децата вече са ходили на курсове по БЕЛ -какво носят за да гледат текст?-литературата, по която са в   училище;--друга, купена за целта; -книжка с произведението; -таблет ? Вчера търсих нещо като Христоматия, но не открих.Благодаря!
Нищо от гореописаните не носи.Учителката има всякакви видове  учебници ако са необходими за справки или четене на текстове... Носи тетрадка и ранзи домашни ако е имала.На място  й дават всевъзможни тестове, упражнения и работни листове....

# 154
  • Варна
  • Мнения: 3 359
А можете ли, да препоръчате книга на английски , подходяща за момиче и с не много сложна лексика ?  В миналогодишната тетрадка -речник има попълнени 3 страници / страници , не листи /  за цялата учебна година. Ако, тази година и искат такава, просто ще дам същата.

# 155
  • Мнения: 3 876
Парички, тетрадка речник имаха 1-4 клас, изрично каза класната им да е една тетрадката. По същия начин сме с тетрадките по ИТ и ,ДБТ за 5-7 клас. От опит мога да препоръчам за този случай тетрадките с пвц корици.

# 156
  • Варна
  • Мнения: 965
... Да попитам тези , на които децата вече са ходили на курсове по БЕЛ -какво носят за да гледат текст?-литературата, по която са в   училище;--друга, купена за целта; -книжка с произведението; -таблет ? Вчера търсих нещо като Христоматия, но не открих.Благодаря!
На нас ни искаха това: https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/70589672_386042185 … f&oe=5E39D228
На ИК Кала е. В страни от текста има място за записки.

# 157
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
А можете ли, да препоръчате книга на английски , подходяща за момиче и с не много сложна лексика ?  
Charlotte`s Web
13 Reasons Why

Тези 2 е чела дъщеря ми. Бяха й препоръчани от учител.

Купувам й книгите от Ибей.

# 158
  • Мнения: 957
Имаме си тетрадки-речник ние от първи клас та до момента. Пишат редовно.

Аз ги смятам за много полезни и ги използваме. Събрали сме ги и правим преговор на думите от време на време. Забелязах девойката по едно време, че си спестява транскрипциите "за по-бързо" и я накарах да се върне назад и да напише всички пропуснати. Вие споделяте, че са ви излишни, но аз съм хващала тук-таме по някоя грешно запомнена думичка и настоявам да се пишат.
Не е споделяла ученичката да има някой от класа, който да не пише в тетрадка-речник. Мисля дори, че им ги проверява учителката от време навреме.

За домашна за лятото имаха да четат малка книжка на английски. В момента не се сещам за заглавието, но по-късно ще го споделя.

# 159
  • София
  • Мнения: 2 854
Леле, едва ви изчетох 😊
Стартирахме и ние, РС мина, пълна загуба на време. Недоумявам как може да има родители, които не знаят все още какъв материал ще влиза в НВО?! Взехме всички помагала - ок. 120лв. Първа смяна почнахме, курсът стартира също.
ЛЗПК с ваксините дадохме вече, ученическа лична карта също, с нея ще се идентифицира и на НВО, затова го снимах, за да е с актуални снимки. В училище тази година ще сме само с ЕД.

# 160
  • Мнения: 6 925
Моята е родена края на май и за нво май ще е с лична карта и най-актуалната си снимка Simple Smile. За колко време ги издават, знаете ли?

# 161
  • София
  • Мнения: 2 854
Стандартните срокове като за всички лични документи - 1 месец, 3 дни или 8 часа.

# 162
  • София
  • Мнения: 922
За 3 дни безплатно.

# 163
  • Мнения: 6 925
Първата ЛК е безплатна и май никой не я поръчва за месец.

# 164
  • Мнения: 8 228
Значи моят ще се идентифицира на НВО със снимка от преди две години. Не си прилича особено, но изобщо не ми се занимаваше да правя нови снимки за нещо, което само се подмята в раницата му. За шест учебни години дотук не му е потрябвало нито веднъж. Карти за транспорт не вадим, по състезания, олимпиади никой никога не му е искал бележник или карта.

Общи условия

Активация на акаунт