СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 3

  • 26 421
  • 782
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 922
Fifiana, КМС още не виждам дата за тази година, може и да я има. Както и за ВМС. Да те са по формата на НВО. А олимпиадите, които засягат 7-мокласниците са в зависимост от интересите на детето, но са свързани с влизане в НПМГ - втори кръг на химия, физика, биология и география са балообразуващи или съответните резултати от състезанието "Акад Любомир Чакалов". По мат и БЕЛ само първите 3 резултата от националния кръг имат 100 точки на НВО.

# 256
  • Мнения: 6 924
Ааа, и едното място е заето от мочето на Стон, така че за две места е борбата Wink

# 257
  • Мнения: 8 223
Ааа, и едното място е заето от мочето на Стон, така че за две места е борбата Wink
Призово място от националния кръг на олимпиада по математика ще види през крив макарон. То ако ставаше само с щракане на пръсти и приказки 😂

Вчера пак са подлудявали учителката си по математика в училище. При всички други са се кротнали, но на тази жена всячески се опитват да ѝ вгорчат живота, а тя не успява да ги озапти. Моят не е от тези, които правят проблеми, но е от тези, които с удоволствие гледат шоуто.

# 258
  • София
  • Мнения: 2 437
Откъде се появи сега пък този интерес към Френската не е ясно, а и не се знае докога ще е 
Штттт, много е гадно във френската. Ето, сега ги чета, че и организация нямали и Школото не им работи.

Ха-ха гадно викаш е там Simple Smile. Споко - моят е момче и няма да прави калабалък на Ния. Но наистина се чудя откъде се появи този интерес към Френската като никога не е ставало въпрос за нея?

# 259
  • Мнения: 3 048
....
Ха-ха гадно викаш е там Simple Smile. Споко - моят е момче и няма да прави калабалък на Ния. Но наистина се чудя откъде се появи този интерес към Френската като никога не е ставало въпрос за нея?

Има намесена жена тук. Wink Grinning

# 260
  • София
  • Мнения: 3 390
Maria77, това с емоциите е свързано по-скоро с възрастта, хормоните и пубертета. По-чувствителни са в момента! Wink
zazu, случва се да потрябват и други оценки. Моят син ми каза за някакво момче, което не е останало в СМГ заради по-ниска с 1 единица оценка по нещо-си в дипломата. Но, като цяло, за тези малкото случаи не си заслужава да отделят време, което може да отиде за НВО-тата.

# 261
  • Мнения: 47 963
Моят син не ще и да чуе за френската. Имали сме гостенчета от Франция, ами много ни е труден този език Hug Езикова гимназия не е за всеки.

# 262
  • Варна
  • Мнения: 3 358
Уф, моята не е решила още, за кое училище ще се борим. И за оценките в училище не и пука, та тежка година ме очаква. Голямо ръчкане ще е от моя страна, поне някакъв добър успех да изкара. Тази вечер и ние преговаряхме по География .

# 263
  • Мнения: 2 074
Пак ме хванаха бесовете.Вече ми писна да давам пари за помагала и уч.тетрадки и отговорите да бъдат изтръгнати.Всяка година ги купувам по два пъти.Някаква негласна практика ли е,че не мога да разбера защо го правят.Използвам ги често за преговор и упражнения.Как да проверя дали са отговорили вярно,след като ги няма отговорите?

# 264
  • Мнения: 6 924
Днес имат 4 блока, от които единият е музика (лекичък) и чантата е 6,6 кг. Сборниците по математика са в шкафчето в училище. Храна не носи, само вода. Другите дни, без понеделник, са с по 5 различни часа. Не ми се мисли ако са с по 7 какво е.

# 265
  • Мнения: 3 874
Вчера на РС получих малко яснота относно НВО математика- за 60 мин са 18 задачи с избираем отговор, след това за 90 Мин са две задачи с отворен отговор и две с подробно разписване.
Все пак деление на времето ще има

# 266
  • Мнения: 6 584
При нас още не е насрочена РС. Минаха вх.тестове по география и БЕЛ, днес е по ИИ.
Детето е с хрема и болки в гърлото, каза че 90% от класа са така. Всички са на училище обаче, за да си направят входните нива.
На всичкото отгоре, в школата по Англ. език часовете ще започват в много неудобно време за девойката и се чудя,дали да не я спра за тази година, ако няма възможност за промяна на часа...

# 267
  • Мнения: 569
Добро утро и от мен Simple Smile
Аз съм на родителска на 08.10.19, цяла седмица имат входни, мина и това по география (очакванията са за 4-5) Simple Smile
Чудя се да ходя ли на родителска, така ми е накапало, че не знам какви ще ги свърша:rage:

# 268
  • София
  • Мнения: 12 225
Здравейте,
едната госпожица отново започва много зле годината с контролните и входящите, ще видим как ще я изкара.
Мъжът ми направо настоява да я местя в друго училище още сега, а тя не иска.

Вчера най-накрая взех помагалата, който трябваше да купим плюс по разказвателните, МАТ, Бълграски и литература учебниците. Отново ще процедирам учебниците от училище да им седят в училище в шкафчетата, а вкъщи да имат по един комплект от тях, за да не ги разнасят. Инвестиция си е, но все пак купувам един комплект за двете. Те си носят храна и имат доста ходене от Софийският до СМГ, така че се опитвам да им олекотя раниците. Мъжът ми е категорично против варианта с таблет в училище.
Към учебниците по Български и Литература има някакви допълнителни безплатни притурки с тестове. Ако искате мога да се опитам да ги снимам и кача някъде. Нямах време да ги разгледам.
Снимка :
Скрит текст:

Туку що видях забележка и за двете госпожици за без домашна работа по БЕЛ.... Браво на ЕД Simple Smile
Доколкото разбрах явно са имали преразказ. Много добре започват учебната година...

# 269
  • Мнения: 24 467
...
На всичкото отгоре, в школата по Англ. език часовете ще започват в много неудобно време за девойката и се чудя,дали да не я спра за тази година, ако няма възможност за промяна на часа...
Моят син така реши - тази година да не ходи на английски, ами да си обърне внимание на НВО-тата колкото може. А и всяка вечер е на тренировки и определено няма време.
Английският ще е с "Уча се" - там и на двамата ни харесва, даже аз ще се позанимавам с каквото има за гимназия от там. Лятото, живот и здраве, му предложих да изкараме по един интензивен в "Институт за чуждестранни студенти". Много е удобно за наваксване и опресняване, а и за нещо ново.

Общи условия

Активация на акаунт