СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 3

  • 26 459
  • 782
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 7 279
Младежът се прибра и започна: "половината клас беше без домашно по Физика и затова ни дадоха петминутка-"щом нямате домашно, сте имали достатъчно време да научите следващия урок", едната задача беше от урока от днес"... Дали и госпожата ще каже това-ще видя на РС тези дни.
Вашите деца през лятото научиха ли стихотворенията ?От вчера за дом. има да научи(за утре) "Стани, стани юнак балкански"-"цели 9 куплета е"....

# 541
  • Мнения: 47 981
Аз разпечатах една таблица от темата май беше, с миналогодишния план прием. И задраскахме неприемливите. Над някои мислим. Поне е начало и успя да визуализира за какво става въпрос

# 542
  • София
  • Мнения: 1 397
Е, моята дъщеря пък знае само какво не иска да учи. Английски нямало смисъл, защото си го знаела, немския бил много труден, щяла да се провали, НПМГ не било за нея, тя не била като брат си добра по математика, ама химията й харесвала, но не чак толкова, а с биология нямало шанс да я приемат. Рисуването много го харесва и иска да продължи да ходи на уроци, но то е хоби, удоволствие, не може да й бъде задължително, така ще се изгуби удоволствието. Френският много изискано звучал, може би да иска френски, но не била сигурна. На испанския и латино- нещата изобщо не била фен, доближавали се до чалгите... До юни кой знае каква песен ще запее.

# 543
  • Мнения: 47 981
Предложи й ТОХ или нещо с двигатели и коли де JoyHug

# 544
  • София
  • Мнения: 1 397
Лошото е, че иска да става готвач, а аз я убеждавам, че аз готвач станах и без да го уча това в училище. Joy

# 545
  • София
  • Мнения: 7 190
Още ли я има тази мода с готвенето?
Преди 5-6 години дете на познати беше прието в добър университет в UK и в последния момент с много тръшкане се отказа, за да отиде да учи някъде (и аз не знам къде беше) за гурме шеф.

# 546
  • софия
  • Мнения: 25 457
Моята продължава да е силно запленена от външния изглед и основно желание е АК. Казах, че там много се учи. Нищо, щяла да учи. Сега все гледа да се скатае и ако подготовката на уроците отнема повече от час вече е преучила. Там с проектите и допълнителните занимания не знам как ще я бъде, но вярвам, че учителите и системата ще я отрезвят. Освен това е много обнадеждена, че ако я приемат там няма да се налага много, много да се напъва на НВО. Аз съм ок при условие, че избере като втори език френски. Другото, което все по-сериозно мисля е какво би учила след това, ако учи в АК. Със сигурност американски университет не е опция по много причини.

Последна редакция: вт, 01 окт 2019, 19:05 от zvаnchе

# 547
  • Мнения: 47 981
Но там е разнообразно, може би точно това ще й допадне

# 548
  • Мнения: 5 234
А какви са плюсовете и минусите на АК според вас?
Вярно че справочник беше, а не сборник. Simple Smile

# 549
  • София
  • Мнения: 6 141
Звънче, ще учи каквото си иска. От съучениците на големия ми син, който е завършил АК, почти всички учиха в Европа. И ще се справи там твоята девойка, според мен. Моят е много умен, но мързелив и неамбициозен, и въпреки това се справи повече от добре. Вярно, че той е учил отдавна, но много се надявам нещата в колежа да не са се променили много.

# 550
  • софия
  • Мнения: 25 457
Моята не е много умна, стандартно дете е. Не е като щурчетата на стон и светла, прекрасницата на Додиела. Но, към момента, е изпълнителна и отговорна.😀

Fifiana, за мен положителните страни са сериозно и задълбочено отношение към ученето, което до извества степен мога да причисля и като не съвсем положително, придобиване на знания по достъпен и нормален начин, което гарантира устойчивостта им, придобиване на социални умения, които са полезни в живота. Моето дете наистина много харесва английския и го учи с удоволствие. Отличната база е безспорна. Към отрицателните - не съм еднозначно убедена в средата.

Последна редакция: вт, 01 окт 2019, 19:38 от zvаnchе

# 551
  • София
  • Мнения: 7 190
Мисля, че има предостатъчно време до избора на университет. А и доста възможности към момента. Искрено се надявам да не се стигне до някакви политически катаклизми в този ред на мисли.
Ние няма да таргетираме АК.
Много обективно и премислено го отхвърлихме още преди няколко месеца.

# 552
  • София
  • Мнения: 5 013

Другото, което все по-сериозно мисля е какво би учила след това, ако учи в АК. Със сигурност американски университет не е опция по много причини.


Ако имаш предвид да учи на език, различен от АЕ, ще трябва да се ориентирате към уроци или школа навреме.
Ако имаш предвид специалност, в АК има огромно разнообразие от клубове - архитектура, биотехнологии, зоология, химия, компютърен дизайн,  ... над 80 клуба са, а също имат елективи, по които се учи частично и университетски материал, т.е. дават по-добра ориентация от материала, заложен в учебната програма - по химия, биология, физика и макроикономика мисля, че има такива елективи. Има електив по въведение в правото, клубове за организиране на събития, като научни панаири или TEDх, клуб MUN /Model United Nations/, литературен клуб, мюзикъл, драма, комедия ... Изобщо има много възможности да се запали по нещо и да общува с деца със сходни интереси. По физика, химия и биология елективите дават възможност за повече лабораторна работа.

Последна редакция: вт, 01 окт 2019, 20:58 от Prizma

# 553
  • Мнения: 8 228
Много добре ми звучи на мен АК, но финансовата страна ме плаши. Освен таксата има и разходи по пансион, храна. Хипотетично бихме могли да си го позволим в момента, но знам ли след две години как ще е. А пари и за университет трябва да се заделят. Та по възможностите, които АК дава, мога само да си въздишам.
Моят синковец е завъртял бизнес. Продавал домашни. Преди твърдеше, че никой не би дал пари за това, но явно сега пазарът се е отворил. Каза, че колкото за закуски, изкарвал.

# 554
  • София
  • Мнения: 5 013
ston, няма защо да съжаляваш за колежа. Има множество добри училища, важното е децата да вземат максимума, който предлага дадено училище. В 8 клас тийнът беше в друга гимназия, където му се падна страхотна учителка по философия. Така се запали, изчете учебника в рамките на два дни по собствена инициатива, чакаше с нетърпение часа всяка седмица. Не беше единствен, но да кажем половината клас не харесваха толкова нито учителката, нито предмета. Мисля си, че на тези деца колежът не би им харесал - например в часовете по АЕ в колежа се учи поезия, четат пиеси, имат задания те самите да пишат различни видове поеми /миналата година трябваше да съставят портфолио от 8 различни вида поеми, написани от тях/ и не знам дали и в каква степен това би допаднало на всеки, защото явно нещата не опират само до учител, но и до нагласа.

Общи условия

Активация на акаунт