Седене на колко месеца?

  • 1 476
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 949
Аз мисля, че освен ежедневната гимнастика, не трябва детето да се насилва да сяда или да стъпва. Всяко дете си показва само. Аз вече държа облегалката на количката в полулегнало положение (ок.30 градуса), но Кристина иска и по-нагоре да се набере. За сега се въздържам да я вдигна до 45 градуса.
Ако твоето дете не показва само, че иска да се изправя, по-добре не го насилвай. Прави си му гимнастиката всеки ден за да му укрепват мускулите и това е  Peace

Ето един сайт, който на мен ми е много полезен: http://www.zadecata.com/sb/index.php?page=0_3_3

# 16
  • Мнения: 1 272
Ако детето ти не показва готовност да седи, по-добре послушай лекаря. То ще започне да седи, когато е готово за това.

# 17
  • Мнения: 2 381
Еми, съвсем скоро бяхме на ортопед, за да видим дали всичко е наред с бебка и той ни каза, че след 5-тия месец може да се слага да сяда детето, а след шестия може вече в проходилка. Смятам, че ортопедът най-добре знае как е най-добре за ставите и крачетата на дечицата. Беатрис се набира да се изправя още от втория и плаче като лежи. Как да я мъча ...
Щях да напиша същото Peace

# 18
  • Мнения: 232
Тъкмо мислех да пускам такава темичка.Да сте живи и здрави.БЛАГОДАРЯ!  bouquet Hug Heart Eyes Peace

# 19
  • Мнения: 1 030
Еми, съвсем скоро бяхме на ортопед, за да видим дали всичко е наред с бебка и той ни каза, че след 5-тия месец може да се слага да сяда детето, а след шестия може вече в проходилка. Смятам, че ортопедът най-добре знае как е най-добре за ставите и крачетата на дечицата. Дори педиатърката ни каза, че може да вдигаме количката  седно ниво още в началото на четвъртия месец, не съвсем седнала, полуизправена. Смятам, че е пресилено да 7-мия месец да лежи детето. Беатрис се набира да се изправя още от втория и плаче като лежи. Как да я мъча ...
И на мен ми каза същото ортопедът / предполагам, че става въпрос за един и същ лекар - детския ортопед Д-р Христов от Бургас/

# 20
  • София
  • Мнения: 5 079
Ако детето ти не показва готовност да седи, по-добре послушай лекаря. То ще започне да седи, когато е готово за това.

Абсолютно подкрепям! Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 3 406
Около 6 месеца, но всяко бебче е различно.

# 22
  • Русе
  • Мнения: 659
Зависи от детето-то само си показва кога е готово.
Моята госпожица от 3-4 дни започна да си седи самичка - на 6, 5 месеца е , никога не съм я подпирала с възглавници или нещо подобно

# 23
  • Мнения: 5 647
Започнах да слагам малката да седи след 6-тия месец, така каза и нашия ортопед. По-нагоре една мама е писала, че ортопеда й е казал на 5 месец да се сложи детето да сяда, което според мен е рано, но явно има различни схващания. Първоначално слагай бебчо за малко, като трябва да е подпряно с възглавнички.

# 24
голямата започна да се надига на коремна преса до седнало положение още от 5 месец,а на 6 вече седеше,а малката едва след 6 месец започна да прави бегли опити да се надига, слагахме я по малко седнала в 6 м и от 7 -ия вече спокойно,така че зависи от детето

# 25
  • Мнения: 3 334
След 5-и месец започнах да я слагам  да седи и постепенно свикна.Не съм насилвала нещата,а и аз съм на принципа,че детенце само ще покаже!

# 26
  • София
  • Мнения: 3 826
От 5-я започнах да го слагам по-малко да седи,а сега вече си седи стабилно.

# 27
  • Мнения: 949
Благодаря на всички за бързите отговори.В понеделник сме на ортопед така че ще се консултирам и с него.

# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
На шест или малко по- рано започнах да я слагам да седи, но тя си е жилава и от рано показваше "желание" да сяда. Не съм я подпирала с нищо, много бързо се научи да седи стабилно.
Води се по детето си!

# 29
  • Мнения: 252
Бебето само си показва кога е готово и кога не, насила нищо не става. Моят син от 5 месечен го слагах за известно време на спалнята заобиколен с възглавници да свиква, но едва на 7 вече седеше по-стабилно.

Общи условия

Активация на акаунт