За новата болница на сем.Мазнейкови !

  • 9 182
  • 95
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 817
Една позната е родила и 3ти си дечица при нея още докато работеше в МД естествено срещу заплащане на ръка Wink
Веднъж и аз ходих при нея за профилактичен преглед и ще ви кажа моите впечатления.Според мен тя е една меркантилна и подмазваща се ......... .Първия път като отидох се държа меко казано грубо ,дръпнато,надменно.Втория път като отидох да си получа изследванията и да ми назначи терапия стана така ,че се засякохме 2-3 дни предварително в един доста скъп столичен бутик/от къде имаше тя тогава пари да пазарува от там , като все още беше в МД ,си е нейна работа/,но след повторната и преценка за мен и по-точно за финансовото ми сътояние беше от любезна ,по-любезна мазна чак Mr. GreenПовече не отидох при нея......
А това което се е случило на горкото дете..............Бог да го прости милото Praynig
Нейния мъж съм го засичала само веднъж ,на едно откриване и нямам никакви впечатления от него като специалист.........
Човешко е да се греши ,но страшното е ,че не се поема вината след това.И за това е виновна както държавата ,така и ние като общество ,защото още незнаем как да си търсим правата.........

# 16
  • Мнения: 1 753
Е как от къде имат пари - от частната си практика естествено! И не виждам нищо лошо! Нека правят болница, която поне малко да прилича на такава... Нито правят нещо незаконно, нито нещо престъпно!

Пожелавам им успех!

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами евала!Мога само да си пожелая да имам възможност, ако не дай Боже се наложи, да ползвам услугите на такава болница, а не на обичайните мизерни...
На способни хора, които вървят нагоре, мога само да се радвам и възхищавам.Крайно време е да се проумее, че високо квалифицираният труд следва да се заплаща скъпо.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
За Мазнейкова не знам. Аз съм от Пловдив, но дори и аз съм чувала за нея. Преди само много добри отзиви, напоследък повечето лоши. Но се намесвам в темата заради клиниката и отношението.

Моят лекар в Пловдив е също много известен тук. Д-р Минев. Има преуспяваща частна практика. От 10 години поне. Прекрасен лекар. Ако ще и 1000 лв. да взима за раждане - всяка стотинка си струва. Висококвалифицирания труд трябва да струва скъпо. Ние още не можем да свикнем с това. Че за акъл и можене също трябва да дадем много пари. Сега и той открива клиника. Скъпа, частна клиника. Сигурно много и тук се питат "откъде пари, от лекарската си заплата ли, как пък точно на него кредит" и т.н. По една случайност знам, че има и други акционери, че е теглил кредит, че има и той страхотна апаратура и е събрал много добър екип. Това ми е достатъчно. Халал да му е! И се възхищавам на трудолюбивите, амбициозни и предприемчиви хора. А как се тегли кредит? Ами и за това се иска акъл и дупе. Банките заради черните ви очи кредит не дават, а и в бизнеса ви никой няма да инвестира, ако сте некадърен и непредприемчив.

Защо трябва все с недоверие и... злоба да гледаме към успеха на другите?

# 19
Мъжът ми е спортист и навремето Мазнейков , за да му оперира менискуса си взе 350 $... един път , после поиска още 150$  , за жена му знам , че и тя не е майка Тереза
Сладурано, на пазара зарзавата без пари ли ти го дават? Значи - за краставици и домати нищо нередно няма да се плаща, а като трябва да се плати на Чичо Доктор, аууууу - не ги е срам тия доктори. Ами ходете по екстрасенси като не цените лекарския труд - те екстрасенсите сигурно пари не вземат  Simple Smile

# 20
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Хубаво ама ако ги нямаш тези пари, какво правиш? Не може ли някакви по - нормални цени. Колко хора могат да си го позволят???

# 21
  • Мнения: 5 255
Евала  Peace
А това как и с какво и защо - няма ли да се научим най сетне  Thinking -  направили са го  Peace
Мазнейкова и на мен ми е взела пари, но аз съм доволна   Wink
Спомням си какви полемики се водеха за частната болница Свети Лазар.
Като че ли и тази я чака същото  ooooh! Tired
Винаги ще има доволни и недоволни - няма угодия на никой  Crossing Arms


# 22
  • Мнения: 899
Браво за хубавата клиника, техника и всичко останало. Но мен отношението ме интересува и способността на лекаря...всичко останало е само допълнително удобство. Мислех да я посетя тази клиника, но сега започвам да се отказвам.. Thinking
Между другото - във военна болница, на единия от етажите е обособена много добра дерматологична клиника - с много скъпа и качествена апаратура, страхотни процедури.Преди години се оперирах там - не са ми взели и стотинка, само за лекарства, всички бяха с много добро отношение и не приеха подаръка, който майка ми направи след това (самата тя лекар - педиатър).
Наистина няма нищо безплатно, но ето, че може и ние простосмъртните да се насладим на добро обслужване и качествено лечение, с прибавка на приятна атмосфера.
В крайна сметка - най-важна си остава кадърността на лекаря и ако може да ми помогне, бих му дала колкото пари са нужни.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Добре изглежда клиниката наистина. Аз ходя там заради д-р Коларов, а заради него бих отишла където и да се преместят Laughing Наистина е хубаво да има алтернативи, а и цените не са толкова високи/поне май не са се променили от старата поликлиника/.
 

# 24
  • Мнения: 25 619
Нека кадърните лекари да печелят много и да са богати - така и трябва. Но мисля, че това, което дразни повечето от нас е начинът, по който го правят. Взимат пари - ОК, но плащат ли данъци върху тях?
Нека да си плащаш повече за по-качествено здравеопазване, но да си получиш съответния документ, а парите да се разделят между всички - толкова за доктора, толкова за сестрата, толкова за санитарката, толкова остава за болницата. От тях - толкова за държавата под формата на данъци.  Не може да се използва държавната болница за частен бизнес. И после - хем хората дали (веднъж чрез данъци, втори път - на ръка), хем нищо насреща...
А за изнудването на пациенти от лекари - да не говорим! Или плащаш - или мреш! С очите си съм го видяла това и затова съм с особено мнение за забогатели лекари. Да не говорим, че в нашият град едни от лекарите, създали първи частна клиника, лично изнудваше мой близък за няколко банки кръв...  Sick
Но пък и познавам такъв, който се скъсва от работа и му се чудя кога спи този човек и има ли време да си харчи парите, които печели...
Дано да има повече почтени лекари, които да забогатяват само с  труда си!
ПП За въпросните Мазнейкови нямам мнение - говоря по принцип! Peace

# 25
  • Мнения: 817
Е как от къде имат пари - от частната си практика естествено! И не виждам нищо лошо! Нека правят болница, която поне малко да прилича на такава... Нито правят нещо незаконно, нито нещо престъпно!

Пожелавам им успех!

Аз не и правя сметка на парите.Казвам само ,че тя има специално отношение към хората с пари и хората с по-малко такива.А това е не е правилно.Няма значение дали месечния ми доход е 20 000лв или 200лв.Аз съм отишла и съм си платила за извършената услуга  , а дали след това ще ги изгладувам тези пари си е мой проблем.........
И още нещо аз не критикувам хората ,които израствата и вървят на горе ,дори напротив.Пожелавам им успех Hug

# 26
  • Мнения: 5 255
Аз ходя там заради д-р Коларов, а заради него бих отишла където и да се преместят Laughing

 Peace И аз заради него отивам навсякъде  Wink

# 27
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Хубаво ама ако ги нямаш тези пари, какво правиш? Не може ли някакви по - нормални цени. Колко хора могат да си го позволят???

Знаеш ли коло хора по света не могат да си позволят компютър?
Чустваш ли се неудобно, че ти имаш?

# 28
  • София
  • Мнения: 5 289
Ами да им е честита новата болница тогава,дано само не се превърнат в подобие на сем.Николови от Св.Лазар.

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Какво ме интересува мен откъде имат Мазнейкови пари? Аз питам ли те ти откъде имаш и по колко харчиш на ден? Кои сме ние за да им държим сметка?
Имат хората. Може да са ги спечелили, откраднали , наследство ,може и голям спонсор да имат или подкупи да взимат. Вжаното е, че се развиват , а някои хора цял живот тъпчат на едно място.

Общи условия

Активация на акаунт