Покажете си детските стаи - тема 26

  • 44 542
  • 749
  •   1
Отговори
# 60
# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 6 618
Аз много харесвам комбинацията сиво и тъмно синьо Simple Smile
Абе сивото като цяло е цвят, който много добре се "разбира" с останалите

# 62
  • Мнения: 15 229
Май сте прави за червеното. Сега се сещам за едни приятели, които обзаведоха стаята на сина им в черно, бяло и червено и около година след това смениха обзавеждането, защото момчето се оплакало, че червеното много го напрягало. Сивото с оранжево ми хареса, като комбинация много, обаче и оранжевото ми се вижда доста ярък цвят. Май ще се обърна към бежовото - примерно цвят бук /както е на снимката, която ви показах/. И ще сложа мокет в същия цвят. А пък стола в червено и черно ще бъде акцент в крайна сметка Grinning Освен, ако не успея да се преборя да е само черен

# 63
  • Мнения: 2 869
Когато са малки елементи, дори и в ярък цвят не е дразнещо, освежават помещението. Сина ви какво харесва? Показвайте му картинки да си хареса дизайн на стаята.

# 64
  • Мнения: 15 229
Синът хареса точно тази стая, която ви показах на снимката Simple Smile Затова и се спрях на тези цветове. Аз лично пък смятам сивото за доста мрачен цвят, но не мога да му отрека, че много добре се съчетава с голяма част от цветовете Simple Smile А и той е голям и е по-добре да го попитам

# 65
  • София
  • Мнения: 9 418
С последните постове ми припомнихте нещо. То не е приложимо към ситуацията, която се обсъжда за стаята със сиво, но ще го споделя с вас, ако се окаже полезно за някого.
Имаме съседка, която работи като детска учителка, но е завършила и детска психология. Когато обзавеждах стаята на щерката тя ми каза да не бягам от цветовете при стая за малко дете. Бях чела някакви статии кои цветове са добри за детска стая и кои - не са. Пишеше нещо от сорта на това да не се прекалява с цветовете. Имаше и аргументи, които не помня. Тя обаче ми каза, че ако съчетая добре цветовете и ако детето участва в избора на обзавеждането и цветовете, включително акцентите като шалтета и щори, то дори да е по-пъстра стаята, няма да тежат цветовете. Повечето цветове развивали фантазията, творческото мислене, създавали весело усещане. Оказа се права. Първоначално ми се стори, че стаята се получи доста по-пъстра отколкото очаквах, но детето си я харесва, а и ние възрастните се чувстваме ОК в нея. Някак отмарящо ми действа да влезна за малко там след работа да поговоря с детето. Вкъщи рядко идват външни хора , но който я е видял я е харесал. Има някакви детайли в нея, които не ми се иска да са точно такива каквито са, но са вече свършен факт и гледам да не се вглъбявам в тях.

# 66
  • Мнения: 2 869
Важното е на децата да им харесва и да се чувстват спокойни и щастливи в тях. И нашата стая стана доста шарена, ама на мен ми харесва. Доста често и си полягвам на леглото с книжка и телевизия гледам в нея.

# 67
  • Перник
  • Мнения: 160
Бихте ли ми дали съвет какви столове за бюро ползват децата ви? С подлакътници или без? Сина ми категорично иска със, но и най- малкия детски модел не може да се приближи плътно до бюрото( подлакътниците идват високи и не може да се мушне под плота, или в най добрия случай са на нивото му, което също пречи да се приближи детето плътно за да може да пише удобно, а не да се изкривява напред. )  Тези модели с колелца и регулираща се височина( че нали това търся, при стандартен размер бюро) , но без подлакътници ми се струват по- удачни. Та моля кажете до колко са важни подлакътниците за правилната стойка на ученика и вие какви сте избрали. Благодаря .

# 68
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Ето такъв взехме:
https://www.bittel.bg/p/carmen/ofis-stol-carmen-6012?color=detsk … -carmen-6012-akva
Да, подлакътниците пречат да се прибере под бюрото заради изтеглящия плот на клавиатурата. засега е без подлакътници и пак е много удобен. Решихме, че по-добре да има подлакътници, пък макар и да не се ползват сега, защото все ще им дойде моментът. Дъската на облегалката е подвижна (тази тапицираната), което прави стола изключително удобен, защото в която и част на седалката да седнеш, колкото и назад да искаш да се облегнеш облегалката се завърта и подпира изцяло гърба. Не знам дали го обясних добре, черната част си стои неподвижно, а тапицираната е като на панта, може да се завърти дори от задната страна на стола.

# 69
  • Перник
  • Мнения: 160
Ето такъв взехме:
https://www.bittel.bg/p/carmen/ofis-stol-carmen-6012?color=detsk … -carmen-6012-akva
Да, подлакътниците пречат да се прибере под бюрото заради изтеглящия плот на клавиатурата. засега е без подлакътници и пак е много удобен. Решихме, че по-добре да има подлакътници, пък макар и да не се ползват сега, защото все ще им дойде моментът. Дъската на облегалката е подвижна (тази тапицираната), което прави стола изключително удобен, защото в която и част на седалката да седнеш, колкото и назад да искаш да се облегнеш облегалката се завърта и подпира изцяло гърба. Не знам дали го обясних добре, черната част си стои неподвижно, а тапицираната е като на панта, може да се завърти дори от задната страна на стола.
Благодаря за идеята да не слагам подлакътниците. А колко е високо детето ти? Моето е 134 см, хем си е малко дете, хем е по - висок( на 7 години е)

# 70
  • Варна
  • Мнения: 25 212
И моят е 130+, не съм го мерила скоро с точност.

# 71
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 553
За мен подлакътниците не са добра идея, защото опирайки се ту на единия, ту на другия се изкривява гръбначния стълб на детето.

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 6 618
Аз държах на подлакътниците - в службата стола ми е без и хич не ми е удобен.
На децата взехме ето такива https://stol4e.bg/bg/direktorski-stol-milan-mesh/p1384.html - харесаха ми, заради мрежичката на облегалката
Скрит текст:
тук горе-долу се виждат

# 73
  • Перник
  • Мнения: 160
Аз държах на подлакътниците - в службата стола ми е без и хич не ми е удобен.
На децата взехме ето такива https://stol4e.bg/bg/direktorski-stol-milan-mesh/p1384.html - харесаха ми, заради мрежичката на облегалката
Скрит текст:
тук горе-долу се виждат
Ако е удобно би ли казала колко е високо вашето бюро. Така като гледам от снимката няма да пречат подлакътниците. Нашето бюро дали не е по- ниско?

# 74
  • тук и там
  • Мнения: 11 398
На моята дъщеря е от Икеа. Тя е към 136 см. Столът е удобен,има  същият модел и без подлакътници,но според мен този със подлакътници е доста по-удобен(но и по-скъп).Височината може да се регулира.
Скрит текст:
 

 

Общи условия

Активация на акаунт