Раждане в Майчин Дом - София (5 тема)

  • 50 360
  • 830
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 169
Здравейте! Предстои ми второ раждане в МД, ще искам по възможност да остана на на 12-ти етаж и умувам дали да е в единична стая или в двойна. Тогава при смяна на лепенката, както и при оправянето на документите при изписването се налагаше да оставям бебето си само, което доста ме притесняваше. Бях в двойна стая и с дамата поне се редувахме, коя да отиде, за да не остават бебетата съвсем сами в стаята. Чудих се как процедират сега? Ще бъда благодарна, ако споделите, защото първото ми раждане беше преди 5.


Аз бях в двойна с придружител и плащах второто легло т. Е. 86 лв на вечер и майка ми ги гледаше докато оправях документите. Принципно на 12я етаж е толкова свободно движението на външни хора, че ложе да си викнеш някой да ти помогне ако си сама. Никой нищо няма да ти каже. И да с документите е лудница пълна. Най-много се чакаше долу на касата да платиш, но това може и мъжът ти да го направи.

Здравейте,
А няма ли вариант да помолиш жените, които се грижат за другите бебета да го вземат. Ако не се чустваш добре или каквото и да е?

# 436
  • Мнения: 361
Може би зависи на какъв акушер ще попаднеш. Когато аз раждах там преди 5 години, помолих да в вземат за една вечер, тъй като не бях спала общо взето откакто ме приеха в болницата, ставаше въпрос за 4-5 часа, защото вече беше посреднощ и ми отказаха.

Здравейте! Предстои ми второ раждане в МД, ще искам по възможност да остана на на 12-ти етаж и умувам дали да е в единична стая или в двойна. Тогава при смяна на лепенката, както и при оправянето на документите при изписването се налагаше да оставям бебето си само, което доста ме притесняваше. Бях в двойна стая и с дамата поне се редувахме, коя да отиде, за да не остават бебетата съвсем сами в стаята. Чудих се как процедират сега? Ще бъда благодарна, ако споделите, защото първото ми раждане беше преди 5.


Аз бях в двойна с придружител и плащах второто легло т. Е. 86 лв на вечер и майка ми ги гледаше докато оправях документите. Принципно на 12я етаж е толкова свободно движението на външни хора, че ложе да си викнеш някой да ти помогне ако си сама. Никой нищо няма да ти каже. И да с документите е лудница пълна. Най-много се чакаше долу на касата да платиш, но това може и мъжът ти да го направи.

Здравейте,
А няма ли вариант да помолиш жените, които се грижат за другите бебета да го вземат. Ако не се чустваш добре или каквото и да е?

# 437
  • Мнения: 1 112
На 12-тия етаж няма "други бебета", които акушерките да гледат, защото всички са при майките си. Акушерки гледат бебетата на 7-ми етаж. Затова има избор - или взимаш детето при теб на 3 часа и спиш спокойно или е през цялото време с теб, което си носи и негативите. Сега, сигурна съм, че ако някой майка има сериозни здравословни проблеми ще вземат бебето (и вероятно ще го свалят на друг етаж), но иначе си вървят "комплект".

# 438
  • Мнения: 943
Здравейте! Имам въпрос. Скоро разбрах, че съм бременна и сега следва да си запазя час при доктор. Колебая се дали да се следя в Майчин дом или в клиниката на Щерев. Притеснява ме това, че не съм сигурна в държавна болница доколко ще ти обърнат внимание. Може ли да споделите мнение?
Аз не бих се следила в МД. Раждах там  поради липса на друг вариант заради усложнения. Следих се в Щерев, там откриха проблемите. Доколкото съм чувала  следенето в МД е доста неорганизирано и се чака много, апаратурата не е добра, но това не е от личен опит. Знам, че много жени избират доктор от МД, но се следят в частния му кабинет.

# 439
  • Бургас
  • Мнения: 145
Това, че на 12 етаж няма бебета не е вярно. Първо качват бебето например, има си отделна акушерска стая, а майката след реанимация на следващата сутрин например и докато това стане разбира се, че персоналът гледа децата.

# 440
  • Мнения: 989
На 12 етаж има цяла стая с бебета, не знам къде са им майките. Вероятно има такива, които са още в реанимация, други вече са изписани, а бебетата са още на лечение, трети са стоели първо на 8 ет в неонатологията, после са ги прехвърлили и така....
На 12-тия етаж няма "други бебета", които акушерките да гледат, защото всички са при майките си. Акушерки гледат бебетата на 7-ми етаж. Затова има избор - или взимаш детето при теб на 3 часа и спиш спокойно или е през цялото време с теб, което си носи и негативите. Сега, сигурна съм, че ако някой майка има сериозни здравословни проблеми ще вземат бебето (и вероятно ще го свалят на друг етаж), но иначе си вървят "комплект".

# 441
  • Мнения: 4 043
Cлед рaждaнето aз бях в шок мaлко и откaзaх дa го вземa.  Aкушеркaтa не беше доволнa 🤨 но вcе пaк го взе, a aз отидох нa cутринтa дa cи го вземa.

# 442
  • Мнения: 649
Здравейте и аз искам да попитам за мнение за доцент Карагьозова или Румен Димитров
Доц. Димитров е вълшебник! Това е е човек който си разбира от работата, имам две операции при него, спести ми много лекарства и благодарение на него, преди три седмици си гушнах втората рожба, която беше дълго чакана. Невероятен човек, целувам му ръце!

# 443
  • Мнения: 156
Здравейте! Случайно някой да знае името на фотографа, който снима на изписванията в МД? Благодаря предварително.

Опитах да пратя визитка на лично съобщение, но очевидно такива са блокирани от потребителя...

# 444
  • Мнения: 258
Антония, аз направих опит да се следя в Майчин дом и не съм доволна. Чакането е ок, час може да се запази и онлайн прдз супердок, часове има за 2-3 дни напред, което мен ме устройва прекрасно, след ремонт е и е чисто и приятно, и понеже е по каса, не съм дала 1 лв. Но следящия ме лекар беше супер мълчалив, нищо не обяснява, апаратурата е доста стара, за изследвания се опитах да ги правя в тяхната лаборатория, ами минава се през 7 гишета, на 3 от тях ти се карат за нещо. Отделно всичко трябва да си го поискаш. Поисках да ми пуснат микробиология, направиха, но се оказа грешен резултата пт изследването. Пуснах контрола при аг на частно - съвсем друга бактерия с други антибиотици.... Оттогава не ходя там. С  моята бременност с 2-3 усложняващи обстоятелства е риск, който не мога да поема.

Разбирам, че ти се ще да си вземеш част от нещата, които ти се полагат по каса, не само да плащаш на частно. Доколкото знам, в Токуда май е така, но попитай. Пак плащаш пакет, но мисля че е по-евтин за здравноосигурени.

Здравейте! Имам въпрос. Скоро разбрах, че съм бременна и сега следва да си запазя час при доктор. Колебая се дали да се следя в Майчин дом или в клиниката на Щерев. Притеснява ме това, че не съм сигурна в държавна болница доколко ще ти обърнат внимание. Може ли да споделите мнение?

# 445
  • Мнения: 444
В Токуда може да се следиш и по здравно, без да плащаш нищо, но се чака за час много.
Аз се следях при Клисурски в Майчин дом и съм доволна. Апаратурата е стара, наистина, но отношението от него и сестрата е добро. Никога не ме е притупвал или казвал къде да си правя изследванията. Дава ми направление и аз ходих в които си искам клинкики/болници да се изследвам. На микробиологията много не вярвам, защото без да се лекувам на следващия път излезе, че бактерията, която уж имах вече я нямам, а се е появила друга, но тази микробиология може да се направи и другаде. Клисурски не изражда. Мисля, че всички в Медицинския център на Майчин дом не израждат, но не съм сигурна.

# 446
  • Мнения: 4 043
Медецинcкият център вcъщноcт не е към болницaтa, той е отделно звено. Aз cе cледях тaм зaрaди болничните, зaщото в Токудa лекaркaтa откaзa дa ми дaде. Инaче отношението е кофти и нa двете меcтa, caмо че в Токудa е доcтa по-чиcто.

# 447
  • Мнения: 47
Мерси за мненията! Вчера бях на преглед в Щерев при д-р Коновалова, доста добро отношение имаше. Все още се колебая не съм сигурна там дари изобщо някой работи със здравна каса, май не. Пак се чака, но няма как. Май започвам да се отказвам от държавните болници. 🙄

# 448
  • Мнения: 361
Здравейте, след последния ми преглед, лекаря ли прецени, че най-добрия вариант за нас с бебо е секцио. Със сигурност ще обсъдим детайлите, когато съвсем наближи Големият ден, но няколко неща ми хрумнаха и ще се радвам да споделите опит.

При планово секцио слага ли се система с окситоцин? Моя позната, която роди в Кърджали сподели, че там около час преди секциото слагат система с окситоцин и го правят с пълна упойка. В МД знам, че упойкта е спинална (или епидурална, нямам идея каква е разликата), но за окситоцина се чудя.

Другия ми въпрос е свързан с приема преди операцията. В деня преди нея ли приемат и на 5-я етаж ли се лежи, също така, ако операцията е планирана за понеделник сутрин, кога ще ме приемат?

Благодаря предварително! 💐

# 449
  • Мнения: 44
Раждах миналия месец в МД планово секцио. Система с окситоцин не са ми вливали. Аз постъпих два дни преди операцията, но имаше жени, които постъпиха ден преди операцията. Лежи се на 5 етаж. При постъпването се взима кръв , правят ти тонове на бебето , ЕКГ, консултация с лекар по вътрешните органи и с анестезиолог. Вечеряш нещо леко и пиеш вода до 22:00ч. След това спираш всичко. На другата сутрин те будят в 6ч за клизма и тоалет , обличаш си нощницата без бельо и чакаш да се обадят от 3-ти етаж(операционната) , когато дойде твоя ред. Аз бях първа и в 8 без 20 ме свалиха за операция.
Лягаш на операционната маса . Сестрите са мили, пускат шеги, карат те да се поотпуснеш до колкото е възможно, защото вълнението е голямо. Катетъра го поставят преди упойката и не е изобщо страшно нито болезнено. Аз дори не го усетих. По-неприятно беше поставянето на абоката в китката. След това се обръщаш на една страна и се свиваш в ембрионална поза , за да ти поставят СПИНАЛНА упойка, което също не боли само се усеща как влиза иглата в гръбнака и е малко странно чувство. До няколко секунди се усеща затопляне от гърдите на долу и изтръпване на тялото . Пръстите на краката можех да ги движа , усещах допир , но не и болка . От упойката доста ми се доспа, но и леко се пникьосах може би от това, че съм в безпомощно състояние(първа операция ми е , дори за пръв път лежах в болница). Анестизиолога беше много добър, предупреди ме , че ще усетя натиск, когато вадят бебето и наистина сякаш очите щяха да ми изкачат, но без болка. Нямаше и 10 Мин и вече ми честитяха новороденото бебче , показаха ми го за секунда , след това го измиха, повиха в пелена и отново ми го показаха за малко. Останалите 20тина минути ме почистваха и шиха. Прехвърлиха ме на легло и ме настаниха в реанимацията . Веднага ми дадоха да пия вода и да си ползвам мобилния. В реанимацията бяхме 5 жени в стаята. Вливат обезболяващи ако имаш нужда . Мен упойката ме държа 4 часа. После си потърсих на два пъти . Сутринта към 7 идва рехабилитатор и започвате с раздвижване ( това беше най-гадно от всичко 😁) . Дават ви 2 кофички кисело мляко , един пакет сухари и около 50-100гр сирене това е храната за целия ден като те съветват вечерта да си хапнеш малко шоколад и сладки бисквити. Сестрите почват разпределението по етажи. Като ще ви посъветвам , ако нямате усложнения изберете 12 етаж. Стаите не са лоши и бебето ще е постоянно при вас. Така ще свикнете един с друг и ако имате въпроси винаги може да попитате сестрите. Те не са много мили , но не биха отказали информация или помощ . Аз бях на 12 етаж.
Качват ви на съответния етаж носят ви бебчето и му се радвате на воля. Ще забравите за болката от операцията, която не е кой знае каква, а след като ми махнаха шевовете на 7 ден, вече се чувствах както преди. Желая ви безпроблемно раждане!

Общи условия

Активация на акаунт