Раждане в Майчин Дом - София (5 тема)

  • 50 367
  • 830
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 1 106
Здравейте! Случайно някой да знае името на фотографа, който снима на изписванията в МД? Благодаря предварително.

# 421
  • Перник
  • Мнения: 435
Здравейте и аз искам да попитам за мнение за доцент Карагьозова или Румен Димитров
Бях при доц Карагьозова на ФМ в 20 гс и останах доволна, с изключение на това, че ме изпрати на фетална ехокардиография, сякаш без основателна причина за това, ей така - профилактично, защото е може би модерно или пък защото са се овързали като свински черва с други специалисти и болници за подобни платени манипулации. С тая препоръка просто ме притесни излишно. Е, така и не ходих на тая ехокардиография, нито на повторна ФМ при доц. Карагьозова. Иначе нямам забележки за нейното отношение при прегледа, чувала съм и от други места, че е добър специалист.

# 422
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Феталната ехокардиография се прави от специалист кардиолог по фет.ехокардиография. Препоръчителна е за всички, както и феталната морфология.

# 423
  • Мнения: 4 043
Ехогрaфиятa не cе прaви профилaктично, a caмо по преценкa нa cпециaлиcтa прaвещ фетaлнaтa  морфология. Явно в МД преценкaтa е cвързaнa c финaнcови cредcтвa

# 424
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 670
Имайки предвид честотата на сърдечните малформации - аз лично, съм ЗА да има фетална ехокардиография като задължително изследване.
Вярвайте, спестява много стрес и мъка!
Hands V
И тези 60-70лв - да, не са малко, но да не дава онзитамгоре, да излезе, че е имало смисъл.

# 425
  • Перник
  • Мнения: 435
Бях подложена на допълнителен стрес поради факта, че тази ехокардиография трябваше да се направи до еди-коя си седмица, забравих вече, а беше почти невъзможно да се добера до час. Свързах се с един от детските кардиолози, който прави това изследване и човекът изрично ме попита защо съм насочена към това, дали е спешно, за да се помъчи да ме вмести някъде, но като казах, че е профилактично, точните му думи бяха "Явно в днешно време вече не може да се роди човек, без да е прегледано сърцето му". Разбира се, всеки си преценява какви прегледи да си направи, за да му е най-спокойно.

# 426
  • Мнения: 437
Колко струва раждане с присъствие на таткото?
Възможно ли е да присъства без избор на екип?

# 427
  • Мнения: 91
До колкото знам е 200 лв присъствието.
Аз се присъединявам към въпроса с още един - ако присъства бащата, той през цялото време ли може да е там
или само накрая за самото раждане?

# 428
  • Мнения: 361
Здравейте! Предстои ми второ раждане в МД, ще искам по възможност да остана на на 12-ти етаж и умувам дали да е в единична стая или в двойна. Тогава при смяна на лепенката, както и при оправянето на документите при изписването се налагаше да оставям бебето си само, което доста ме притесняваше. Бях в двойна стая и с дамата поне се редувахме, коя да отиде, за да не остават бебетата съвсем сами в стаята. Чудих се как процедират сега? Ще бъда благодарна, ако споделите, защото първото ми раждане беше преди 5.

# 429
  • Мнения: 93
Здравейте! Предстои ми второ раждане в МД, ще искам по възможност да остана на на 12-ти етаж и умувам дали да е в единична стая или в двойна. Тогава при смяна на лепенката, както и при оправянето на документите при изписването се налагаше да оставям бебето си само, което доста ме притесняваше. Бях в двойна стая и с дамата поне се редувахме, коя да отиде, за да не остават бебетата съвсем сами в стаята. Чудих се как процедират сега? Ще бъда благодарна, ако споделите, защото първото ми раждане беше преди 5.


Аз бях в двойна с придружител и плащах второто легло т. Е. 86 лв на вечер и майка ми ги гледаше докато оправях документите. Принципно на 12я етаж е толкова свободно движението на външни хора, че ложе да си викнеш някой да ти помогне ако си сама. Никой нищо няма да ти каже. И да с документите е лудница пълна. Най-много се чакаше долу на касата да платиш, но това може и мъжът ти да го направи.

# 430
  • Мнения: 44
Здравейте! Случайно някой да знае името на фотографа, който снима на изписванията в МД? Благодаря предварително.

За името не знам , но ако търсиш някакви контакти имам имейла pet_rov@mail.bg . На мен ми пратиха снимките от този.

# 431
  • Мнения: 47
Здравейте! Имам въпрос. Скоро разбрах, че съм бременна и сега следва да си запазя час при доктор. Колебая се дали да се следя в Майчин дом или в клиниката на Щерев. Притеснява ме това, че не съм сигурна в държавна болница доколко ще ти обърнат внимание. Може ли да споделите мнение?

# 432
  • Мнения: 47
Накой има ли мнение за доц.  Русанка Русева от Майчин дом? ☺

# 433
  • Мнения: 449
Здравейте някой има ли впечатления от доц.румен димитров

# 434
  • Мнения: 26
Здравейте, мами! Имате ли впечатления от д-р Камелия Кръстева от Майчин дом?

Общи условия

Активация на акаунт