Раждане в Майчин Дом - София (5 тема)

  • 50 365
  • 830
  •   1
Отговори
# 465
  • София
  • Мнения: 2 426
170 лв, преди 2 години

# 466
  • Мнения: 416
Здравейте! Предстои ми второ раждане и отново мисля да бъде в Майчин дом. Някоя от вас скоро раждала ли е без избор на екип и с епидурална упойка? Преди 3 години ми поставиха, но си почаках доста, защото застъпваше новата смяна.
Надявам се сега да ми обърнат внимание още на 4 см разкритие и да не ми се пада д-р Фръндева! AngryCold Sweat

# 467
  • Мнения: 8 939
Здравейте! Предстои ми второ раждане и отново мисля да бъде в Майчин дом. Някоя от вас скоро раждала ли е без избор на екип и с епидурална упойка? Преди 3 години ми поставиха, но си почаках доста, защото застъпваше новата смяна.
Надявам се сега да ми обърнат внимание още на 4 см разкритие и да не ми се пада д-р Фръндева! AngryCold Sweat
Да, аз преди 5 години. Още като постъпих в родилна зала и казах, че искам епидурална. Казаха ми, че на 6 см ще ми сложат. След преглед, на който се установи 6 см разкритие пак напомних и веднага дойде анестезиолог.
Преди да ме изпишат отидох да си платя само упойката. Друго не съм плащала, защото бях на 7мия етаж в тройна стая.
Скрит текст:
(И аз не харесвам Фръндева, имам впечатления от нея от престоят ми в отделение 5в преди да родя.)

# 468
  • Мнения: 11
Здравейте момичета! Предстои ми раждане в Майчин дом след около 2 седмици. Багажът ми вече е почти готов Simple Smile, но имам все още някои въпроси и ще съм ви благодарна да ми помогнете. Избрах при кой лекар ще раждам - засега индикациите са за нормално раждане - въпроса ми е каква е практиката - счита се, че съм избрала лекар или екип при попълването на документите. Аз останах с впечатление, че на раждането са дежурните акушерки, а не някоя определена. При вас как беше?
Живот и здраве да мине раждането и всичко да е наред - какво се носи при изписването на лекарите и акушерките? Дрешките за бебо са готови, но се чудя аз какво бих облякла - дали ще мога да облека клин и някаква туника, например? Първо раждане ще ми е и не мога да си представя след кой ден може да облечеш нещо различно от нощница... Благодаря ви предварително!

# 469
  • Перник
  • Мнения: 435
Живот и здраве да мине раждането и всичко да е наред - какво се носи при изписването на лекарите и акушерките? Дрешките за бебо са готови, но се чудя аз какво бих облякла - дали ще мога да облека клин и някаква туника, например? Първо раждане ще ми е и не мога да си представя след кой ден може да облечеш нещо различно от нощница... Благодаря ви предварително!
Аз лично бях взела хубаво уиски и бонбони за доктора (без избор бях), както и за акушерката, а пък за акушерките в неонатологичния блок, които се грижат за бебенцата оставих кутия бонбони. На акушерката, която даде бебето долу на таткото, той подари цветя.
За изписването си носех клина за бременни и една свободна дълга риза, но ми беше много тясна в бюста по обясними причини.. 😁

# 470
  • Мнения: 26
Мами, казаха ми, че на 7-ят етаж има безплатни стаи... Някоя от вас би ли споделила мнение, ако е била в такава...

# 471
  • Мнения: 15
Здравейте момичета! Предстои ми раждане в Майчин дом след около 2 седмици. Багажът ми вече е почти готов Simple Smile, но имам все още някои въпроси и ще съм ви благодарна да ми помогнете. Избрах при кой лекар ще раждам - засега индикациите са за нормално раждане - въпроса ми е каква е практиката - счита се, че съм избрала лекар или екип при попълването на документите. Аз останах с впечатление, че на раждането са дежурните акушерки, а не някоя определена. При вас как беше?
Живот и здраве да мине раждането и всичко да е наред - какво се носи при изписването на лекарите и акушерките? Дрешките за бебо са готови, но се чудя аз какво бих облякла - дали ще мога да облека клин и някаква туника, например? Първо раждане ще ми е и не мога да си представя след кой ден може да облечеш нещо различно от нощница... Благодаря ви предварително!


Здравейте! При кой лекар сте избрали да раждате?

# 472
  • Мнения: 4 043
Предполaгaм, че е индивидуaлно, но aз живнaх няколко денa cлед рaждaнето, няколко денa cлед товa, колко точно не помня, помиcлих зa товa c кaкво cъм облеченa 😃

# 473
  • Мнения: 943
Изискването за нощница е свързано с визитациите и прегледите. Докато чакате визитация стоите по нощница, без бельо, за да става по-бързо. От тази гледна точка не е препоръчителен друг вид облекло. Безплатните стаи са за 3-ма, нямат собствена баня.

# 474
  • Мнения: X
Защо само на 7 етаж да са безплатни стаите? Не се ли плаш само ако искаш самостоятелна,вип стая?Ако нямаш претенции не трябва ли да си е безплатно всичко

# 475
  • Мнения: 1 686
Защо само на 7 етаж да са безплатни стаите? Не се ли плаш само ако искаш самостоятелна,вип стая?Ако нямаш претенции не трябва ли да си е безплатно всичко
Точно така - това "всичко" е разположено на 7 етаж.

# 476
  • Мнения: 8 939
Защото само на 7мия етаж са безплатни стаите с по три. На 12тия двойните стаи се плащат.

# 477
  • Мнения: 93
Здравейте момичета! Предстои ми раждане в Майчин дом след около 2 седмици. Багажът ми вече е почти готов Simple Smile, но имам все още някои въпроси и ще съм ви благодарна да ми помогнете. Избрах при кой лекар ще раждам - засега индикациите са за нормално раждане - въпроса ми е каква е практиката - счита се, че съм избрала лекар или екип при попълването на документите. Аз останах с впечатление, че на раждането са дежурните акушерки, а не някоя определена. При вас как беше?
Живот и здраве да мине раждането и всичко да е наред - какво се носи при изписването на лекарите и акушерките? Дрешките за бебо са готови, но се чудя аз какво бих облякла - дали ще мога да облека клин и някаква туника, например? Първо раждане ще ми е и не мога да си представя след кой ден може да облечеш нещо различно от нощница... Благодаря ви предварително!

Аз лично след раждането два дни бях с нощница рокля, после с тениска и долнище на нощница. На пародиите визитации бях с бельо винаги. Никой нее ме е гледал отдолу, но раждах секцио, не знам дали това има значение. Не че и секциото ми гледаха. Бях с избор на екип и моя доктор си идваше да ме види. Иначе на визитациите само те питат имаш ли оплаквания. В деня на изписването бях с рокля, но честно казано не ми беше до това. Исках максимално бързо да изчезна от тази болница.

# 478
  • Мнения: 989
Потвърждавам всяка дума от написаното! При мен беше същото!
Здравейте момичета! Предстои ми раждане в Майчин дом след около 2 седмици. Багажът ми вече е почти готов Simple Smile, но имам все още някои въпроси и ще съм ви благодарна да ми помогнете. Избрах при кой лекар ще раждам - засега индикациите са за нормално раждане - въпроса ми е каква е практиката - счита се, че съм избрала лекар или екип при попълването на документите. Аз останах с впечатление, че на раждането са дежурните акушерки, а не някоя определена. При вас как беше?
Живот и здраве да мине раждането и всичко да е наред - какво се носи при изписването на лекарите и акушерките? Дрешките за бебо са готови, но се чудя аз какво бих облякла - дали ще мога да облека клин и някаква туника, например? Първо раждане ще ми е и не мога да си представя след кой ден може да облечеш нещо различно от нощница... Благодаря ви предварително!

Аз лично след раждането два дни бях с нощница рокля, после с тениска и долнище на нощница. На пародиите визитации бях с бельо винаги. Никой нее ме е гледал отдолу, но раждах секцио, не знам дали това има значение. Не че и секциото ми гледаха. Бях с избор на екип и моя доктор си идваше да ме види. Иначе на визитациите само те питат имаш ли оплаквания. В деня на изписването бях с рокля, но честно казано не ми беше до това. Исках максимално бързо да изчезна от тази болница.

# 479
  • Мнения: 83
Като ще раждам в София, а съм от др. град какви документи ще ми трябват за акт за раждане и за колко време ще бъде издаден в София. А припознаването от бащата в болницата ли ще стане? Ще раждам в Майчин дом, ако е от значение. Нещо пишеше в постове и за етажите там, на кой да бъда според вас. Моля запознатите да ме ориентират, че в непознота обстановка тотално се ошашках.

Общи условия

Активация на акаунт