Раждане в Майчин Дом - София (5 тема)

  • 51 782
  • 830
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: X
Аз също не плаща нищо за ваксина януари месец, но някои дами казаха, че са плащали преди това...

# 751
  • Мнения: 1 491
Здравейте, на 2 април родих в майчин дом и до колкото разбирам от епикризата имаме право на два прегледа в рамките на месец от изписването. Някой ходил ли е след раждането на такива прегледи този месец и как се случват - отиваш директно в спешния кабинет или пък не ги правят, заради извънредното положение?

Когато аз раждах си ходих на такъв преглед-за него ми каза лекарката, при която раждах. Един месец важи , тя ми каза да отида на 30-я ден, прегледът си беше в спешното. Сега не знам как е заради вируса.

# 752
  • Мнения: 99
Благодаря ви много!
Аз раждах нормално, стигнах в болницата с контракции на 3 мин и акушерката, с която щях да раждам ме чакаше. Вкараха ме през спешното, направиха ми прегледи и влязох за клизма. През това време ми попълваха документите, но аз имах предварително попълнена карта за приемане за раждане. ММ изчака навън да му дадът дрехите, с които бях и си тръгна. От там след клизмата ме качиха нагоре вече в родилна и ми взеха кръв, но честно казано не зная точно какви изследвания са правили, но чух че казват има готови резултати и за COVID значи явно от тази кръв са взели да тестват. Свиждания няма, таткото може да ти носи багаж но да го оставя долу в спешното и от там някой да го качи. За изписването не зная още, но ще пиша допълнително.

На вас успех и всичко да мине по- най добрия начин!

Здравейте и честито, да сте живи и здрави вие и рожбата ви! А на мен също до 2 седмици ми предстои да родя в Майчин дом, много се притеснявам, въпреки че съм раждала, как става приема, правят ли тест за корона вирус и има ли нещо по - специално, което правят? Трябва ли да си нося маска и пр.? Мъжът ми може ли да ме изпрати до спешното отделение, където приемат? А относно свижданията и изписването също, ако може да ме информирате като дойде време?

# 753
  • Мнения: 33
Много благодаря!

# 754
  • Мнения: 170
Здравейте. Моята ситуация е следната: В момента съм 22г.с. Живея в град Сандански. Твърдо съм решена да раждам, живот и здраве, в София. Имах желание това да се случи в частна болница, но след дълги размисли и страсти, а след това положение в момента, реших да си бъда в държавна. За сега съм се спряла на майчин дом. Плана ми е като вляза в девети месец да остана в София. Към момента нямам данни дали е необходимо секцио, смятам да си е нормално. Как точно да станат нещата? До колкото знам в последния месец се следят често тоновете на бебето, мога ли да ходя там за тонове и ще се заплаща ли? Не мисля да имам избор на екип, но трябва да ли да посетя АГ предварително или просто като дойде време отивам? Всъщност все някой трябва да ме гледа и в последния месец, може ли това да се случи по здравна каса и как точно? Все едно сменявам лекаря ли?
Извинете ме за дългия пост. Извинете, ако има коментирано такова нещо, но нямам възможност да прочета всички теми назад. Извинете и че питам тук, смятам да се обърна и към майчин дом, но малко по-натам, мисля че тези групи са за това, да се съветваме, да задаваме въпроси и да отговаряме, когато можем. Извиненията са ми, щото често засичам как хората се дразнят от дребни неща, като повторени въпроси или въпроси, които са си директно за лекар.
Хубав ден и благодаря! Надявам се да има мами в моята ситуация от друг град и да ми обяснят точно как се случват нещата Simple Smile

# 755
  • Мнения: 20
Здравейте и честито, да сте живи и здрави вие и рожбата ви! А на мен също до 2 седмици ми предстои да родя в Майчин дом, много се притеснявам, въпреки че съм раждала, как става приема, правят ли тест за корона вирус и има ли нещо по - специално, което правят? Трябва ли да си нося маска и пр.? Мъжът ми може ли да ме изпрати до спешното отделение, където приемат? А относно свижданията и изписването също, ако може да ме информирате като дойде време?


На мен все още ми предстои раждането, но това, което ми каза лекарката, която ще го води е, че отиваш на място и там мисля, че по тяхна преценка ти пускат тест за корона-вирус. Аз, тъй като ще съм с планово секцио, мисля, че ще е с PCR тест, а иначе за всички, които са по спешност правят от бързите. До колкото разбирам е за тяхна сметка. Принципно няма и много логика предварително да карат бременни жени да обикалят лабораториите с потенциално болни, за да имат готови резултати при приема. Иначе за маска не знам, но предполагам, че трябва да си носим, както е и задължително за навсякъде в момента. Татковците могат да изпратят до спешното, но мисля, че след това не ги пускат...не знам точно как става с багажа, защото аз определено сама няма да мога да го кача.

# 756
  • Мнения: 169
Миналата седмица родих нормално в Майчин дом, нямаше еднократни стерилни комплекти, нито са ми искали пари за такива. Приеха ме през спешен кабинет, преоблекох се с моя нощница и дадох дрехите на мъжа ми. Задължително си носете маска, защото ако сте на 7 етаж трябва да сте с маска, когато влизате да си взимате бебчето.
Тест за корона вирус не ми е правен, двете жени, с които бях в стая също не бяха тествани, а едната беше с планово секцио. Като цяло освен това, че няма свиждания и ако имате да получавате багаж ви го подава охраната или ви го носи санитар, по никакъв начин не може да разберете, че сме в извънредно положение.
Кафето долу работи само за пациенти и лекари. Друго полезно не се сещам, с което мога да съм полезна.
Успех на всички бъдещи мами Simple Smile

# 757
  • Мнения: 93
Аз за фетална препоръчвам Марков и Виолета Димитрова. И двамата са много добри, като просто отношението на Димитрова е малко гадно, но поради професионалните й качества всичко й е простено. Тя е един от най - добрите специалисти в Европа.

# 758
  • Мнения: X
Здравейте, на 2 април родих в майчин дом и до колкото разбирам от епикризата имаме право на два прегледа в рамките на месец от изписването. Някой ходил ли е след раждането на такива прегледи този месец и как се случват - отиваш директно в спешния кабинет или пък не ги правят, заради извънредното положение?

Аз ноември раждах и се пробвах веднъж покрай празниците при спешното. Казаха да изчакам да ме извикат, но постоянно идваха по сериозни случаи от моя не толкова спешен преглед, доста си почаках и се отказах. Отидох при моята АГ направо след празниците.

# 759
  • Мнения: 37
Здравейте мили дами,
Следя се във фемина при док Славкова,която работи и в св лазар
Нямам идея при кого и как ще се ражда
Болницата св лазар ме притеснява откъм лекари
Искам МД но пък като нямам идея за доктор и....кога как да отида,какво да направя...сега съм 30гс,ако се обърка нещо и кандидат човека тръгне....какво правя.Много ме е страх,това е излишно да казвам,чета,че били и груби че ако платиш за екип,тези извън екипа са недобре настроени,ако не платиш пак лошо...Док Румен Димитров е лекар в МД,както и шеф на фемина
Нещо като мнение за него
Забелязах само,че е малко темерут като човек,но от професионалните му качества нямам наблюдение
Благодаря на отзовалите се
Лека бременност и раждане❤❤❤

# 760
  • Мнения: 36
Здравейте,
В 34 г.с. съм и последно изследвания са ми пускани преди въвеждане на извънредното положение в страната и спиране на женските консултации. Бихте ли ми казали кога се пускат следващите изследвания , т.к. след седмица имам час  при следящия акушер-гинеколог и да знам как да си организирам нещата. Благодаря Simple Smile

# 761
  • Мнения: 11
Здравейте, 
На мен лекарят по здравна каса ми даде направления за изследвания миналата седмица, когато бях в края на 33 г.с., като ми пусна кръв, урина, секрет с антибиограма. Далеч не съм на ти с това как седят нещата по принцип, но предполагам, че може да си поискате от проследяващия Ви към момента.
Здравейте,
В 34 г.с. съм и последно изследвания са ми пускани преди въвеждане на извънредното положение в страната и спиране на женските консултации. Бихте ли ми казали кога се пускат следващите изследвания , т.к. след седмица имам час  при следящия акушер-гинеколог и да знам как да си организирам нещата. Благодаря Simple Smile

# 762
  • Мнения: X
Как стоят нещата ако тръгна да раждам преди да ми е издадено направлението за раждане и да е попълнена обменна карта?

# 763
  • София
  • Мнения: 10 642
Как стоят нещата ако тръгна да раждам преди да ми е издадено направлението за раждане и да е попълнена обменна карта?
Ами ще стискате докато ви ги издадат 🤣🤣🤣

Естествено, че ще родите и без обменна карта, направление ще ви издадат като ви приемат.
И аз така родих

# 764
  • Мнения: X
От самата болница ли ще го издадат или се звъни на проследяващия АГ след раждането

Общи условия

Активация на акаунт