Раждане в Майчин Дом - София (5 тема)

  • 51 794
  • 830
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 20
Здравей! Аз лежах там заради високо кръвно началото на месеца и да бащата може да ти носи неща, но ги предава на охраната долу и трябва да каже, за кой етаж, стая и жена става въпрос и ти ги качват. Няма свиждане, дори не пускат на двора да се разходиш, седиш си на етажа общо взето. Предполагам, че същото важи и за родилите.
Успех ти желая и всичко да е наред! Аз чакам до края на седмицата бебка да тръгне, ако не в понеделник ме приемат за предизвикване.




Много ти благодаря за информацията.
Пожелвам ти всичко да е наред и да минава леко Simple Smile

# 736
  • Мнения: 361
Може да погледнеш по назад в темата, обсъждахме го около 42-ра страница. Обаче възможно е нещата да са се попроменили от оттогава.

Здравей! Аз лежах там заради високо кръвно началото на месеца и да бащата може да ти носи неща, но ги предава на охраната долу и трябва да каже, за кой етаж, стая и жена става въпрос и ти ги качват. Няма свиждане, дори не пускат на двора да се разходиш, седиш си на етажа общо взето. Предполагам, че същото важи и за родилите.
Успех ти желая и всичко да е наред! Аз чакам до края на седмицата бебка да тръгне, ако не в понеделник ме приемат за предизвикване.




Много ти благодаря за информацията.
Пожелвам ти всичко да е наред и да минава леко Simple Smile

# 737
  • Мнения: 20
Здравейте,
Искам също да попитам дали някой е раждал скоро планово в Майчин дом и дали са му изисквали тест за коронавирус за прием преди раждането?

# 738
  • Мнения: 99
Много благодаря! Днес станах от отбора на мамите- родих едно малко съвършенство и сега ще поседим няколко дни тук. Ако мога да бъда полезна с нещо ще се радвам!

Стискам палци и при теб всичко да мине по най- добрия начин! Hug

Здравей! Аз лежах там заради високо кръвно началото на месеца и да бащата може да ти носи неща, но ги предава на охраната долу и трябва да каже, за кой етаж, стая и жена става въпрос и ти ги качват. Няма свиждане, дори не пускат на двора да се разходиш, седиш си на етажа общо взето. Предполагам, че същото важи и за родилите.
Успех ти желая и всичко да е наред! Аз чакам до края на седмицата бебка да тръгне, ако не в понеделник ме приемат за предизвикване.




Много ти благодаря за информацията.
Пожелвам ти всичко да е наред и да минава леко Simple Smile

# 739
  • Мнения: 33
Здравейте и честито, да сте живи и здрави вие и рожбата ви! А на мен също до 2 седмици ми предстои да родя в Майчин дом, много се притеснявам, въпреки че съм раждала, как става приема, правят ли тест за корона вирус и има ли нещо по - специално, което правят? Трябва ли да си нося маска и пр.? Мъжът ми може ли да ме изпрати до спешното отделение, където приемат? А относно свижданията и изписването също, ако може да ме информирате като дойде време?

# 740
  • Мнения: 1 288
На мен ми дойде на ум един глупав въпрос, директно с нощницата ли отиваш да раждаш или се преобличаш там? Grinning

Не виждам логика да искат тест, ако имат притеснения, да те тестват те, достатъчно други неща си плащаме.
Няколко страници по-назад има обяснено за свижданията и изписването.

# 741
  • Мнения: 94
Здравейте, на 2 април родих в майчин дом и до колкото разбирам от епикризата имаме право на два прегледа в рамките на месец от изписването. Някой ходил ли е след раждането на такива прегледи този месец и как се случват - отиваш директно в спешния кабинет или пък не ги правят, заради извънредното положение?

# 742
  • Мнения: 33
Относно нощницата за раждане, аз съм раждала 2 пъти, сега ми предстои за 3-ти път, предишните пъти като ме приеха се преоблякох и ми разрешиха да подам на мъжа ми дрехите и обувките, с които бях.
А относно теста за корона вирус, прочетох на сайта на Майчин дом, че правели задължително тест при приемането на родилките.

# 743
  • Мнения: 1 288
Относно нощницата за раждане, аз съм раждала 2 пъти, сега ми предстои за 3-ти път, предишните пъти като ме приеха се преоблякох и ми разрешиха да подам на мъжа ми дрехите и обувките, с които бях.
А относно теста за корона вирус, прочетох на сайта на Майчин дом, че правели задължително тест при приемането на родилките.
Мерси за отговора.

Тоя тест вероятно е от бързите, но похвално, пак е някаква превантивна мярка.

# 744
  • Мнения: 20
На мен ми предстои след 2 седмици планово секцио и това, което разбрах от АГ-то е че за тези случаи се ползват еднократни стерилни комплекти за операцията, които се издават от болницата и се заплащат - 72лв (има го и в ценоразписа на сайта).
По отношение на тестовете - май още не е много ясно - поне за плановите. Бях чела някъде, а и АГ-то ми каза, че се правят предварително (за планов прием), но някъде четох и, че това вече е отпаднало ... явно изискването се променя ... Но дано го отменят това с предварителните тестове, защото е леко несправедливо някои да плащат 100+лв за тест, а други да ги тестват с бързия тест за сметка на болницата (както е обявено в сайта).

# 745
  • Мнения: 1 288
И това за стерилния комплект е абсурдно. Нали сме здравноосигурени. Отиваш в болница, те би трябвало да имат еднократни болнични облекла или стерилни комплекти (което отменя необходимостта да мъкнеш нощница).

# 746
  • Мнения: X
Имам един глупав въпрос (водя спор с ММ)
Плаща ли се раждането или като цяло нещо, при положение че съм здравно осигурена, не искам вип стая, не искам епидурална упойка, за сега всичко е наред и ще раждам нормално-не секцио. Знам че единственото което трябва да се плати е около 200 лв. ваксина, тъй като съм отрицателна йръвна група, а таткото положителна. Естествено не броя и черпенето на лекарите.

# 747
  • Мнения: 9 022
Не, нищо не се плаща.

# 748
  • Мнения: 33
В такъв случай нищо не се плаща, само ако поискаш епидурална упойка.

# 749
  • Мнения: 11
Здравейте,
Януари месец лежах в Майчин Дом. С кръвна група А- съм и се наложи поставянето на анти Д-гамаглобулин. Не съм заплащала за нея. По спомен ми казаха, че и след раждане си се поема от Здравна каса.

Имам един глупав въпрос (водя спор с ММ)
Плаща ли се раждането или като цяло нещо, при положение че съм здравно осигурена, не искам вип стая, не искам епидурална упойка, за сега всичко е наред и ще раждам нормално-не секцио. Знам че единственото което трябва да се плати е около 200 лв. ваксина, тъй като съм отрицателна йръвна група, а таткото положителна. Естествено не броя и черпенето на лекарите.

Общи условия

Активация на акаунт