Раждане в Майчин Дом - София (5 тема)

  • 50 257
  • 830
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 4 032
На мен първия ден ма 12 етаж забравиха да ми носят ам, и вечерта ходих да искам... Акушерките и на мен ми помогнаха, (като ги молих специално), но цялостното усещане и впечетление от престоя там е негативно.

# 121
  • Мнения: 8 929
Хем се пише, че няма подкрепа от акушерките относно кърменето, хем не са носили ам. За да кърмите успешно,  не се стартира с ам.

# 122
  • Мнения: 4 032
те са длъжни да носят ам за дохранване, особено първите дни

# 123
  • Мнения: 8 929
Не не са. На едно новородено бебе му е нужно много малко коластра първите дни.
Разбира се ваше право е да ди поискате.

# 124
  • Мнения: 93
Акушерките бяха още по-ужасни от тези на 12я етаж. В стаята бяхме 3, като мивката беше буквално до главата ми. Тоалетната беше в единия край на коридора, бебетата в другия. Стаите са малки за 3ма човека. Не дават никой да влиза, бебето го показваш н близките си през прозорец. На 12я етаж е спокойно, няма цигани, имаш баня и тоалетна, стаите са с 2 легла, моята беше просторна и не беше вип. 43 лв е на вечер леглото, аз бях с придружител и платих 86 лв. Имаш телевизор и хладилник и посетители могат да идват в стаята ти когато и колкото поискат. На 7я етаж мй казаха обаче, че не се плаща, ако си там. Плащаш само ако си в сам. Стая, но не знам колко струва.
Иначе препоръчвам д-р Дяволов с две ръце. Дано има повече лекари като него.
Скрит текст:
Здравейте, записвам се да следя темата.
2011г. раждах в Майчин дом, без избор на екип. Раждането беше нормално с усложнения (вакум), после ползвах 12 етаж.
Сега планирам да избера екип, за планово секцио, имам високо кръвно, миома (в 20 г.с -10 см.) и опасения за ГД.
Ще се радвам и на насоки за лекар.
Препоръчвам д-р Дяволов. Една жена преди мен беше с 20нсм миома, бебето й е живо и здраво и тя също. Тя беше мн доволна от него. Моите думи също не стигат да опиша какъв човек и професионалист е. Раждах в МД само заради него и заради неонатологичното отделение, иначе никога не бих родила там.

Последна редакция: ср, 20 ное 2019, 16:22 от AnMary

# 125
  • Мнения: 989
Много грешите, че на 12. етаж няма цигани. В последните дни от престоя ми се движеха на тумби по коридорите....

# 126
  • Мнения: 42
Аз също раждах там само заради лекарката ми и защото тя ми даде възможност да родя естествено, а на други места везните клоняха към секцио. Не съжалявам, че родих там, но за второ раждане, живот и здраве, ако зависи от мен, няма да раждам там. За много неща се налага да стискаш зъби и да правиш компромис...
Здравейте, записвам се да следя темата.
2011г. раждах в Майчин дом, без избор на екип. Раждането беше нормално с усложнения (вакум), после ползвах 12 етаж.
Сега планирам да избера екип, за планово секцио, имам високо кръвно, миома (в 20 г.с -10 см.) и опасения за ГД.
Ще се радвам и на насоки за лекар.

Препоръчвам д-р Дяволов. Една жена преди мен беше с 20нсм миома, бебето й е живо и здраво и тя също. Тя беше мн доволна от него. Моите думи също не стигат да опиша какъв човек и професионалист е. Раждах в МД само заради него и заради неонатологичното отделение, иначе никога не бих родила там.

# 127
  • Мнения: 252
Много глупости съм чела, ама тази е най-голямата. И с голяма увереност при това. АМ се носи ако си поискате, защото имате проблем с кърменето или ако бебето не наддава. Стомахчето първите дни е колкото черешка и нуждите не са особено големи. Коластрата също е малко и повечето жени (особено ако нямат никакви знания по темата) решават, че кърма няма, спират да кърмят и почват с млякото.
те са длъжни да носят ам за дохранване, особено първите дни

# 128
  • Мнения: 4 032
Стомахчето първите дни е колкото черешка и нуждите не са особено големи. Коластрата също е малко и повечето жени (особено ако нямат никакви знания по темата) решават, че кърма няма, спират да кърмят и почват с млякото.
те са длъжни да носят ам за дохранване, особено първите дни

Не вярвам да съществува жена, която да не знае или да не се е информирала за коластрата и за нуждите на бебето си първите дни. Обидно е да се правят такива заключения, има множество причини една жена да спре да кърми. Никога не бих си позволила да съдя жена за това, че е избрала да не кърми, въпреки че моето дете е изключително на кърма.

Първите дни след раждането за младите майки са изключително стресиращи. Първия ден ми донесоха ам два пъти сутринта и не ми донесоха чак докато не отидох да помоля за още. Намирам това за безотговорно и исках да го споделя. Тук темата е раждане в майчин дом, ако имате нужда да давате съвети на тема кърмене - има много други теми, където можете  да се включите

Последна редакция: пн, 18 ное 2019, 04:01 от Little heart

# 129
  • Мнения: 8 929
Аз пък изобщо смятам за ненужно да носят АМ. Като донесат АМ и майките спират да слагат бебетата на гърда и се започват проблемите с кърменето.
После се пишат същите неща за акушерките, как не помагали с кърменето.
Последно?  Да носят АМ или да помагат с кърменето?

# 130
  • Мнения: 989
Когато трябва- да носят мляко, когато трябва да помагат с кърменето- да го правят.

# 131
  • Мнения: 4 032
Едното не изключва другото, не бива да си търсят извинение, че не си вършат работата

# 132
  • Мнения: 93
Живеем в 21 век и всяка жена избира дали да кърми или не. Не смятам, че акушерките чрез неносене на ам трябва да й налагат какво да прави. Никой не може и не трябва да бъде упрекван за това, че не кърми. Коластрата да дадеш е ок, но оттам нататък е избор на жената. Аман от тесногръди хора

Последна редакция: пн, 18 ное 2019, 09:33 от moa31

# 133
  • Мнения: 295
Във всяка количка слагаха ам и вода, първия път и дадох, защото не можеше да засуче, след това процедирах да се изцежда и изсипва ам в мивката и сипвах коластрата в шишето, много я мързеше да цока от мен...

А относно престоя, родих юли и съм изключително доволна от всичкооо, споменавала съм го по напред в темата, бях на 7 етаж стаята си беше супер, попаднах на супер девойки с които бях, родих със секцио в реанимацията беше голямо шоу, много ни обгрижваха, казваха кое за какво е и всичко беше супер. След години като се замисля за 2ро дете ще се върна там..

# 134
  • Мнения: 29
Здравейте момичета, искам да ви попитам, знаете ли кои лекари следят бременности в Майчин дом, или всички работят на частно?

Общи условия

Активация на акаунт