Раждане в Майчин Дом - София (5 тема)

  • 50 292
  • 830
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 8 934
А В и Г за какво са?

# 166
  • София
  • Мнения: 10 642
Не съм сигурна, но съвсем в начало мисля че са били А,Б,В и Г, всеки коридор е имал буква, после са ги обединили по 2 коридора и са останали само В и Г, но Д си беше “кръстен” така за да се знае че там лежат бременни с диабет.
Иначе на всеки етаж бяха различни клиники с 2 сектора В и Г (не само за бременни)

# 167
  • Мнения: 93
Момичета, бихте ли препоръчали ендокринолог от Майчин дом за бременна с ГД? Към кого да се обърна? Също така, дали при нормално развиващо се дете и контролиран ГД биха ми позволили естествено раждане, или по-скоро ще се презастраховат със секцио? Изобщо как се процедира с раждането в МД, когато жената има ГД или друг здравословен проблем?
Имам преглед при д-р Дяволов вдругиден и се надявам на повече инфо от него. Доколкото си спомням, той разбира от бременни с ГД...въпреки, че не е ендокринолог, а АГ.

Относно храната, аз съм раждала в Мд, но преди две години, и тогава не можех да ям от храната, беше наистина зле. Но взимах на мъжа си, който също беше с мен, и на него си му харесваше. Но аз изобщо не харесвам храна тип "манджа".  За ГД не мога да кажа, но и аз сега съм с този проблем, уви.

Ако не се налага секцио, ако ще да му припадаш, няма да ти направи. Аз съм живият пример, тръшках се, молех се, какво ли не правих, охках на преглед като гледаше за разкритие, е няма и няма. Каза че при нормална бременност няма да ме отреже. В крайна сметка ме отряза защото преносвах и нямах разкритие, за което допринесой и аз, защото не се движех изобщо последния месец само и само да не получа разкритие. Ако ти каже секцио не се дърпай, факир е, аз изобщо не съм усетила операция и че ми е рязян корема. Гаден е катетъря, клизмата и тежката следрлдилна депресия.

# 168
  • ЕН
  • Мнения: 543
Благодаря за отговора, Десии! Ще видя какво ще каже, но поне ще мога да се доверя на преценката му.

Пуфи, благодаря много и на теб! Да, и двамата са много препоръчвани в този форум. А ти при Начев при какви показания си била, ако е удобно да попитам?
имах проблем с щитовидната жлеза, наложи се операция на същата и оттогава съм на едни малки гадни хапченца всеки ден, но този проблем се появи години преди бременността, а по време на бременност ми каза стриктно следене на хормоните и дозите на хапчетата. та бебе се роди, но хапченцата не спирам още хиххи

# 169
  • Мнения: 444
Въпрос към тези, които са раждали секцио в Майчин дом:
Какви медикаменти са ви вливали като задължителни след секцио?

# 170
  • Мнения: 150
момичета, които писахте за Дяволов, много ме успокоихте и развеселихте. Благодаря за подробната информация! Звучи обещаващо този Дяволов. На бременните пожелавам леко раждане в МД!

А може ли някой да ми обясни как става "прехвърлянето" към МД ? Аз досега се следих фетална морфология в Надежда и в МД при едно АГ, което не ми харесва много и искам да го "сменя" с Дяволов, но сега се чудя дали да не мина към рискова бременност или патологична бременност в МД изцяло. За съжаление, нямам представа как работи системата...За мен в Надежда, където мислих да раждам, са прекалено претоварени, записването на часове е много трудно и трябва месец напред...това в моя случай просто не мога да си го позволя.

Последна редакция: ср, 11 дек 2019, 05:19 от VioletBaudelaire

# 171
  • Мнения: 1 052
Д-р Дяволов не води ЖК. Преглежда в свой кабинет в МЦ Д-р Славчев. По-рано някъд във форума писаха, че има и свободен платен прием в МД.

# 172
  • Мнения: 93
момичета, които писахте за Дяволов, много ме успокоихте и развеселихте. Благодаря за подробната информация! Звучи обещаващо този Дяволов. На бременните пожелавам леко раждане в МД!

А може ли някой да ми обясни как става "прехвърлянето" към МД ? Аз досега се следих фетална морфология в Надежда и в МД при едно АГ, което не ми харесва много и искам да го "сменя" с Дяволов, но сега се чудя дали да не мина към рискова бременност или патологична бременност в МД изцяло. За съжаление, нямам представа как работи системата...За мен в Надежда, където мислих да раждам, са прекалено претоварени, записването на часове е много трудно и трябва месец напред...това в моя случай просто не мога да си го позволя.

 Е то ако си при него прехвърляне няма. Него не го интересува къде ходиш на ЖК. При него си на частно и се уговаряте за раждане. На сайта на МД пише какви документи от ЖК са ти необходими за постъпване, но дори и да нямаш част от изследванията, те ти пускат. Просто си ходи на ЖК в надежда ако не плащаш и си се следи при дяволов. Аз бях на ЖК за док в МЦ НА МД по касата и на частно при него. На фетална ходих при Марков, той ми го препоръча, но бях чувала че доц. Димитрова е най-добра та ходих и при нея.

# 173
  • Мнения: 150
Аз имам малко по-различен въпрос. Днес ми препоръчаха да влезна в МД, заради гестационен диабет, за наблюдение. Аз ще си отида утре при Дяволов на частно и ще го питам дали според него е нужно. Но като цяло май ще ми е по-спокойно ако влезна да ме проследят, защото съм малко шашната. Та въпросът ми е, дадоха ми направление за хоспитализация, но не ми обясниха какво трябва да си нося нито къде точно да отида -- нищо. Някой има ли идея как се процедира и какво се носи като багаж, колко време държат човека и тн. Аз ще имам готовност да влезна от събота нататък, но ме е страх да не ме държат за бъдни вечер или коледа...

# 174
  • Мнения: 1 686
Аз имам малко по-различен въпрос. Днес ми препоръчаха да влезна в МД, заради гестационен диабет, за наблюдение. Аз ще си отида утре при Дяволов на частно и ще го питам дали според него е нужно. Но като цяло май ще ми е по-спокойно ако влезна да ме проследят, защото съм малко шашната. Та въпросът ми е, дадоха ми направление за хоспитализация, но не ми обясниха какво трябва да си нося нито къде точно да отида -- нищо. Някой има ли идея как се процедира и какво се носи като багаж, колко време държат човека и тн. Аз ще имам готовност да влезна от събота нататък, но ме е страх да не ме държат за бъдни вечер или коледа...
Процедурата е общо взето следната: най-напред с направлението за хоспитализация минаваш през регистратурата на Майчин дом - намира се на партера в новия коридор на болницата. Там регистрират направлението и след това те изпращат към кабинет 210 - той се намира в ниското тяло над поликлиниката на 2 етаж. Там ще ти зададат разни въпроси, ще попълниш документи - информация за клиничната пътека, по която ще постъпиш, и ще чуят тоновете на бебето. Те ще те насочат и към съответния сектор на 5 етаж. Възможно е в сектор Д да няма места, мен са ме насочвали към В в такъв случай. Ако имаш уговорка с Дяволов, им кажи. След това те изпращат в съседния кабинет 211, който на практика е лаборатория, и там ти взимат кръв за определени изследвания. Накрая взимаш документите и се качваш на етажа, минаваш през манипулационната, настаняват те в стая и те поема лекар, който ти прави ехографски и вагинален преглед, задава ти различни въпроси относно твоята история и бременността. В рамките на всяка клинична пътека има определени изследвания, които се правят, например ако имаш гестационен диабет, ще ти пуснат профил. Общо взето минималният престой по най-често ползваната пътека е 5 нощувки, но ако са решили да те задържат, като изтекат 5-те дни, ще ти пуснат нова пътека. Възможно е да те оставят и през празниците (на мен ми се случи през 2011, когато раждах сина ми). И последно - не съм убедена че такъв планов прием може да се осъществи в събота - не съм чула досега поне за такъв. Но това трябва да се провери. Събота и неделя ообикновено приемат само спешни случаи.

# 175
  • Мнения: 150
Благодаря много!

# 176
  • София
  • Мнения: 10 642
Събота и неделя планов прием няма

# 177
  • Мнения: 102
Момичета, има ли някоя от вас, която е за естественно раждане с избор на екип... малко не ми е ясно как се случват нещата, ако не е на смяна.

# 178
  • Мнения: 1 108
Обаждаш се на лекаря си, а като постъпва през спешното казваш , че си с избор на екип и кой е избраният от теб лекар.

# 179
  • София
  • Мнения: 360
Момичета, има ли някоя от вас, която е за естественно раждане с избор на екип... малко не ми е ясно как се случват нещата, ако не е на смяна.

Моята точно се беше прибрала вкъщи от нощна смяна. Еми върна се, прегледа ме и видя, че нещата няма да се случат скоро и си отиде да дремне 2-3 часа и после изкарахме 20 часа заедно Satisfied

Аз само на нея се обадих и като отидох да ме приемат вече знаеха кой, какво, защо.

Общи условия

Активация на акаунт