Раждане в Майчин Дом - София (5 тема)

  • 50 339
  • 830
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 44
Някой да има кординатитд на момичето от 7мия етаж, което дава напътствия за кърменето, или поне да знае как се казва?
Ако говорите за Тамара Маринова - 088 8248394 кабинета мисля че беше 221 или 222 не съм сигурна.

# 391
  • Мнения: 943
Слушайте Тамара, никой друг, защото някои от детските акушерки дават грешни съвети. Лекарките на бебенцата също разбират доста.

# 392
  • Мнения: 217
Здравейте, аз имам доста време до раждане, но леко по-леко чета някоя и друга тема. Прави ми впечатление, че коментирате само 7ми и 12ти етаж, а какво е на другите? Гледам, че в ценоразписа има цени за стаи и по другите етажи.

# 393
  • Мнения: 943
Има други отделения, не родилни.

# 394
  • Мнения: 217
Има други отделения, не родилни.
Благодаря

# 395
  • Мнения: 93
Здравейте,
има ли някоя мама, която да е раждала при д-р Дяволов или д-р Асен Николов. Моля да сподели мнение и впечатления.

Наистина многократно е коментирано. Аз съм раждала при Дяволов октомври и не мисля, че има по-добър от него. Нямам белег, а драскотина, лепена съм. Болки от секциото не съм усещала изобщо. Напълно пълноценен човек си бях на другия ден след секциото. При Николов винаги асистента, който най-често е специализант те шие и това им отнема време. Момичето преди мен я шиха 40 мин и една моя позната раждала при Николов също я ши специализант, нищо че бяха близки с Николов. Просто Дяволов е страхотен специалист и човек, но знай, че ако нямаш показани1 за секцио няма да ти го направи. Аз му се умолявах, но той беше категоричен и ми отказа. Добре, че пренос вах, че да ме отреже, защото аз нормално раждане нямаше да издържа. Просто дано има поврче лекари като него... Винаги ще съм благодарна на майка ми и сестра ми, че ми казаха за него. Сл3дях се при него от 3та седмица, като не съм имала проблемна бременност, просто исках да съм спокойна, че съм в ръцете на най-добрия.

# 396
  • София
  • Мнения: 2 325
А някой има ли наблюдение Дяволов прави ли опити за нормално след първо секцио? Вече съм 22 седмица, държи ли от началото да се следиш при него или мога да се преместя и сега.

# 397
  • Мнения: 93
А някой има ли наблюдение Дяволов прави ли опити за нормално след първо секцио? Вече съм 22 седмица, държи ли от началото да се следиш при него или мога да се преместя и сега.

Доколкото знам гледа по симпатии и дали е натоварен през месеца, през който ще раждаш . Може да те вземе, може да не те.

# 398
  • Мнения: 444
Аз бях при професор Николов.
Със смесени чувства съм. Не искам да навлизам в подробности пред аудиторията, но въпреки всичко пак бих избрала него, ако ми се наложи в бъдеще. Плюсовете да съм при него бяха повече, отколкото минуситем
Имайте с него много търпение, тъй като е много натоварен.
Може би единственият ми проблем с него е, че с течение на времето е станал алчен и прави впечатление. Редно е тук да кажа, че не съм плащала повече отколкото трябва по ценоразписа в Майчин дом за секциото. Който се спре на него ще разбере от първа ръка какво имам предвид.
И все пак, човекът е "top of the tops", както се вика и виде ли, че има проблем, няма да претупа и ще извика специалисти в областта за консултация. На мен ми се случи не веднъж.
Колкото до шиенето накрая - да, не го прави той, а двама негови асистента. Единият беше началникът на спешното отделение на който му забравих името, а другият беше дъщерята на д-р Диков - д-р Дикова. Тя е едно много младо симпатично момиче.

# 399
  • Мнения: 9
Здравейте. Преди 3 дни ми се наложи да постъпя по смешност за раждане в 8ми месец. Лекарят, който ме изпрати нямаше време да ми издаде направление и директно така ме приеха. Искам да попитам след като съм здравно осигурена, но нямам направление, трябва ли да заплатя за раждането и престоя. Някоя мама от вас ако е имала подобен случай ще съм благодарна да сподели.. Simple Smile

# 400
  • Мнения: 8 939
Не, нищо няма да плащате.

# 401
  • Мнения: 444
Здравейте. Преди 3 дни ми се наложи да постъпя по смешност за раждане в 8ми месец. Лекарят, който ме изпрати нямаше време да ми издаде направление и директно така ме приеха. Искам да попитам след като съм здравно осигурена, но нямам направление, трябва ли да заплатя за раждането и престоя. Някоя мама от вас ако е имала подобен случай ще съм благодарна да сподели.. Simple Smile

От Майчин дом ти издават в такъв случай направлението.

# 402
  • Мнения: 26
Здравейте, мами! Моля, някоя от вас, която е раждала със секцио с пълна упойка нека сподели мнение... Казаха ми, че рядко се практикува с пълна упойка, но при мен се налага.

# 403
  • ЕН
  • Мнения: 543
AvetoS три раждания имам - секцио, и трите бяха с пълна упойка, не знам каква е другата, така да се каже. в 20ч ме приспаха и в 22,30ч бях будна, чувствах се добре, не ме е боляло нищо, но може би да са ми дали предварително нещо и за това не ме болеше нищо. по думите на жената в реанимация съм се събуждала на всеки 5-10мин след това, но това е защото 3-тото ни бебче излезе мома и просто не можех да спя от вълнение и щастие. много готини хора са в реанимация - поне аз не видях някоя намусена или сърдита. може би около обяд на следващия ден ми се ходеше вече до тоалетна и ги помолих за малка помощ - да стана само, въпреки, че не ми позволяваха, станах и бавно като охлюв се дотътрих до WC-то, което е близко, но ми се видя като 10км разстояние. хиляда пъти ме пита жената, която стоеще пред вратата, да ми помогне с нещо, но се оправих сама. трудно, но успях. клизма нямаше време да ми правят преди операцията, а преди това се бях натъпкала с всевъзможни вкусотии. 2 нощи бях в реанимация и чак след това ме качиха в стая. но при мен е 3-то и вече знаех какво е. знаех, че колкото по бързо стана сама, да направя дори и 3-4-5 крачки сама без да ми се вие свят, е добре за мен. леко ме наболваше при ставане и сядане, но не се умира тази болка. като ученичка имах месеци с мнооого болезнен цикъл, та тогава повече ме болеше, от колкото след операциите. това бе април 2017г, пристигнах в МД с кръвоизлив в началото на 8-ми месец, който се опитаха да овладеят, но се появиха и напъни. секциото бе наложително заради диагнозата ми. роди се малко бебче и беше в неонатология 8 дни. съпругът ми е видял беба веднага след като са я извадили - за около 30сек, но не са му отказали. също така го пуснаха за 5-10мин при мен в реанимация на следващия ден. още по добре се почуствах тогава. не съм от София, с д-р Дяволов се бях видяла един път преди това, веднага след като видях кръвоизлива му звъннах и тръгнахме към МД - бяхме в Банкя в този момент. въпреки че си е бил тръгнал от болницата се върна и ме пое. всеки ден идваше и в реанимация и в стаята след това. освен за моето състояние, питаше и за състоянието на бебето
прекрасни хора от пристигането до изпращането ни. дори и човека на бариерата

# 404
  • Мнения: 943
И аз бях с пълна и интубирана. Нищо страшно, единствено няма да си видиш детето. После реанимация, но тя си е задължителна след операция.

Общи условия

Активация на акаунт