Раждане в Майчин Дом - София (5 тема)

  • 50 359
  • 830
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 26
Мами, някоя да има впечатления от д-р Камелия Кръстева?

# 406
  • Мнения: 449
Здравейте и аз искам да попитам за мнение за доцент Карагьозова или Румен Димитров

# 407
  • Мнения: 37
Здравейте, момичета.Сигурно е коментирано,но не го намирам,ако се наложи спешно раждане(секцио),кой е най-необходимият багаж, който задължително да нося, освен документи?Благодаря.

# 408
  • Мнения: 1 686
Здравейте, момичета.Сигурно е коментирано,но не го намирам,ако се наложи спешно раждане(секцио),кой е най-необходимият багаж, който задължително да нося, освен документи?Благодаря.
Нощница и чехли.
И въпреки това моето спешно секцио мина дори и без тях. Отидох в болницата с дамската си чанта, в която носех само документите. И нощница ми намериха, и без чехли родих. Не се притеснявай за такива неща.

# 409
  • Мнения: 37
Здравейте, момичета.Сигурно е коментирано,но не го намирам,ако се наложи спешно раждане(секцио),кой е най-необходимият багаж, който задължително да нося, освен документи?Благодаря.
Нощница и чехли.
И въпреки това моето спешно секцио мина дори и без тях. Отидох в болницата с дамската си чанта, в която носех само документите. И нощница ми намериха, и без чехли родих. Не се притеснявай за такива неща.

Блаодаря.

# 410
  • Мнения: 37
И още нещо ,памперсите и мокрите кърпи за бебетата трябват само за стаята при теб или трябва да ги дадеш на акушерките да ги сменят.

# 411
  • Мнения: 1 686
И още нещо ,памперсите и мокрите кърпи за бебетата трябват само за стаята при теб или трябва да ги дадеш на акушерките да ги сменят.
Дават се на акушерките, но те обикновено стоят в кошчето на бебето (под него). Ако си на 12 етаж, ще са си при тебе, предполагам.

# 412
  • Мнения: 93
И още нещо ,памперсите и мокрите кърпи за бебетата трябват само за стаята при теб или трябва да ги дадеш на акушерките да ги сменят.

На 12ти етаж са при теб. Само като ги къпят им ги даваш.

# 413
  • Мнения: 1 106
Всъщност на 12ти етаж само за къпане и изследвания ги вземат, така ли?

# 414
  • Мнения: 684
Всъщност на 12ти етаж само за къпане и изследвания ги вземат, така ли?

Да. Взимат ги вечер да ги къпят и за ваксини когато е необходимо, прегледи сутрин от лекар и т.н. Но всичко се случва в съседната стая, в която се вижда всичко, което му се прави.

# 415
  • Мнения: 14
Здравейте,
има ли някоя мама, която да е раждала при д-р Дяволов или д-р Асен Николов. Моля да сподели мнение и впечатления.
Чудих се дали да пиша, защото сме го обсъждали вече много пъти по-назад в темата. Двете ми живи деца са родени при доктор Дяволов. Изключително съм доволна от него. Не знам обаче какво точно Ви интересува, изборът на доктор за раждане зависи от много фактори - ако на мен нещо ми хареса, не значи, че за всички ще е ок. Съветът ми е да посетите набелязаните лекари и да видите кой ще Ви допадне. Ако имате някакъв специфичен проблем (аз например съм с диабет тип 1 и това го голяма степен предопредели избора ми на лекар и на болница), тогава ще може да се насочите и към някой по-конкретен лекар.

Привет! Аз съм сходен случай - гестационен диабет, на инсулин. Ориентирала съм се към др. Дяволов.
Ако не е тайна, в коя седмица извадихте бебчето?
При мен едвам се нави за началото на 38-а, а ми се иска да поизчакаме поне до 10-ина дни преди термин. Ако Дай Боже издържи до тогава Simple Smile

# 416
  • Мнения: 1 686
Привет! Аз съм сходен случай - гестационен диабет, на инсулин. Ориентирала съм се към др. Дяволов.
Ако не е тайна, в коя седмица извадихте бебчето?
При мен едвам се нави за началото на 38-а, а ми се иска да поизчакаме поне до 10-ина дни преди термин. Ако Дай Боже издържи до тогава Simple Smile
Синът ми го извадиха в 37+0, но дъщеричката - в 35+4. И двете деца са ок нямаха почти никакви проблеми. След 37 навършена седмица не е проблем да се извадят, така че спокойно.

# 417
  • Мнения: 93
Всъщност на 12ти етаж само за къпане и изследвания ги вземат, така ли?

АМИ Взимат е силно казано. То помещението за къпане се дели от две стаи и виждаш всичко. Неонатолозите минават пак в това помещение и даваш бебето да го видят, мерят, евентуално ваксина и това е. Само веднъж го взеха в тяхна стая за да направят това задължително изследване дали чува или не и ти го връщат до 30 мин.

# 418
  • Мнения: 444
Привет! Аз съм сходен случай - гестационен диабет, на инсулин. Ориентирала съм се към др. Дяволов.
Ако не е тайна, в коя седмица извадихте бебчето?
При мен едвам се нави за началото на 38-а, а ми се иска да поизчакаме поне до 10-ина дни преди термин. Ако Дай Боже издържи до тогава Simple Smile
Синът ми го извадиха в 37+0, но дъщеричката - в 35+4. И двете деца са ок нямаха почти никакви проблеми. След 37 навършена седмица не е проблем да се извадят, така че спокойно.

И аз бях с гестационен диабет, но я извадиха в 36 + 2. Детето проплака и я извадиха от интензивното на другия ден, тъй като всичко беше наред.
Според професор Николов, бебетата на жените с гестационен диабет трябва да се вадят в началото на 9-ти месец, тъй като има риск плодът да загуби сърдечна дейност.
Вижда ми се крайно, ако диабетът е овладян, но сигурно го прави за всеки случай.
И аз протестирах и професорът беше на крачка да ми тегли една 🤣
Каза, че съм му била симпатична, иначе щял ме изгони от кабинета 🤣
Бих казала на всички да си слушат докторите, защото те са тези с опит.

# 419
  • Мнения: 943
Случаите на вътреутробна смърт при бебетата на майки с гестационен диабет се увеличават след 37 седмица, така че, слушайте си лекарите и не правете пазарлъци. Гестационния диабет не е кой знае колко страшна диагноза, в смисъл, че ако сте секцио, то не е с нищо по-сложно от стандартното, който и лекар да изберете, ще направи най-доброто за вас. Аз бях с диабет, плацента акрета, ваза превия и варикоза. Родих 37 седмица, което беше с 2-3 седмици закъснение, понеже нямаше кой да ме оперира по Коледа. Всичко си ни е ок,  детето беше само 1 ден в интензивното. Не се страхувайте, все пак вече ще сте в 9-ти месец.

Общи условия

Активация на акаунт