Раждане в Майчин Дом - София (5 тема)

  • 50 093
  • 830
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 9
Колко пък да е строго.. Преди месец родих там, бях на 7ми етаж, точно когато беше грипната епидемия и бяха забранени свижданията в отделението, но въпреки това пак имаше татковци, баби, които си влизаха съвсем спокойно.

# 541
  • София
  • Мнения: 3 129
Моите спомени са от преди 4 години точно, преди ремонта. Бях в обикновена стая на 7ми етаж и пускаха само колкото да се внесе багаж на прясно качените родилки, нито минута повече. Свиждания - само на диванчетата пред отделението, бебетата - само през стъклото докато ги взимаме/връщаме. Това ме устройваше идеално, за мен беше голям плюс. Мисля че шефът на отделението беше причината, много стриктно се отнасяха към това. Помня че един неприятен лекар беше довел някакви хора, изгониха ги с голям скандал.
Има болни и несъобразителни хора, откачалки, роми, човек няма как да знае на какво ще попадне.

# 542
  • Мнения: 93
На кой етаж са стаите с придружител? Не ми се струва ОК да се мотаят татковци и баби из отделението, предпочитам да го избегна.

И на двата етажа. Честно казано не виждам проблем никой не ти идва в твоята стая, че да ти се размотават. Всеки си стои по стаята. Особено тези с придружител най-малко пречат. На свижданията на тези с обикновените стаи им идва цялата рода.

# 543
  • Мнения: 989
Ще се учудите колко малко майки всъщност държат на това да са си с бебетата в болницата. За мен беше приоритет, но съм голямо изключение!

# 544
  • Мнения: 37
А и още един въпрос- случайно дали някой знае утре при кой ли ще се падна на 5 етаж за приемане, знам че е според това дали е четна или нечетна дата Simple Smile

# 545
  • Мнения: 102
Скрит текст:




единичен вип 12 етаж 70 лв на вечер

Последна редакция: пт, 06 мар 2020, 13:28 от AnMary

# 546
  • Мнения: 213
Здравейте,

Родих в Майчин дом преди 2 седмици. Планирано трето секцио. Момичета преди мен са описали точно и подробно нещата.
Аз само искам да вметна някои неща.
Тъй като и трите си деца съм родила в Майчин дом, и трите при др Хранов,  и съответно всичките пъти съм лежала на 7етаж, бях подготвена.
И трите пъти съм била в самостоятелна стая, първавия път раждах 2015г и наистина тогава отделението беше в доста лошо състояние. Второто си дете родих началото на 2018 веднага след ремонта и наистина разликата беше огромна.
Единствено сега цената е завишена според мен, но възможността да идва съпруга ти или близки + собствена баня с тоалетна е безценно.
Единствено не даваха да влязат децата. През 2018 с мъжа ми пускаха голямото ми дете, сега не ги допускаха/децата/. Казаха, че не пускат деца в отделението.
Направи ми впечатление, че не правеха проблем да се внесе багаж на стаите с по три легла.
От акушерките съм доволна, винаги подхождах с усмивка и никоя не е била груба. Все пак са много натоварени, 1жена на смяна на 30жени. Но ако имах реална нужда или оплакване, звънях на моя лекар.
От санитарките има една-две по-груби, които сутрин в 6 много обичаха да тряскат врати.
Бебешките акушерки също бяха мили, от предните пъти имах спомен коя мога да попитам и коя не.
Педиатрите вече и сведенията са нещо много трудно за описване.
Едната- др Попиванова /по спомен/, с тъмна къса коса беше много обяснителна и винаги отговаряше търпеливо.
Два дни информация даваше една руса дама, която помня с негативизъм от преднитв пъти и не мисля да навлизам в подробности относно острия й тон и на моменти неприятно отношение.
Въпреки всичко детето ми получи адекватни грижи по отношение състоянието му при раждането, бях уведомена още в реанимация от неонатолог за оцветени води, за назначени изследвания и антибиотик. Благодаря на Господ, че всичко е наред.
И специални благодарности на най-добрия доктор - др Хранов за всичките грижи и усилия за тези години, бременности и раждания!

# 547
  • Мнения: 444
И аз имам спомен от една надменна, руса педиатърка. Казах ѝ, че не кърмя, тъй като съм на антибиотик, съгласно който не трябва и въпреки това не увеличи дозата на АМ на детето.  И аз се чудех защо след всяко хранене, малката оставаше гладна(смучеше ми пръста и мрънкаше). Нали обаче ми беше за 1-ви път не се съобразих, че всъщност това АМ не му достига.
Не разбирам и това да се натиска една жена да кърми. То си е нейна работа дали иска или не. Там обаче като кажеш, че не кърмиш настава една драма и разпити защо и как така.
Та, добре, че след 2 дена с тази драма с яденето на сбирката за информацията за бебетата дойде една друга педиатърка, която вдигна двойно дозата и детето се успокои.
Още по-добре, че след още два дена си тръгнах.
Действието е от декември, 2019-та.

# 548
  • Мнения: 355
Много ти благодаря за снимките, много добре ме ориентира. Исках да те питам две неща: Бебето в това кошче ли ти го оставят? Как стоят нещата с вечерния тоалет на бебчето, директно от стаята ли идват да го вземат или има стъклена стена, под която го вземат от кошетката (дано да съм се изразила правилно)?

Скрит текст:




единичен вип 12 етаж 70 лв на вечер

# 549
  • Мнения: 102
Много ти благодаря за снимките, много добре ме ориентира. Исках да те питам две неща: Бебето в това кошче ли ти го оставят? Как стоят нещата с вечерния тоалет на бебчето, директно от стаята ли идват да го вземат или има стъклена стена, под която го вземат от кошетката (дано да съм се изразила правилно)?

Скрит текст:




единичен вип 12 етаж 70 лв на вечер
да, и тук е със стъклена преграда ( между две стаи има помещение в което се прави тоалет и преглед на бебето), сато на целия 12 етаж - разликата е само в броя легла в стаята и размерът им. Бебето е в това легло, преди години 18 Simple Smile бебчетата бяха в леглата  под стъклената преграда, които се изтеглят в помещението за тоалет. Тоалет на бебето правят само сутрин на визитация и вечер,  през другото време трябва сама да де справяш.

# 550
  • Мнения: 22
Момичета здравейте,
В 37 гс съм и моят следящ АГ ми даде документите за раждане, според които съм за секцио - едър плод. Аз съм 154 см, 56 кг, а бебчо в 36 гс го измериха 3500 гр.
Написано е, че на 16.03 трябва да отида за приемане. Трябва ли да правя или нося нещо друго относно секциото или от тези направления става ясно какво трябва да се направи?
Много се притеснявам да не решат да ме пробват за нормално раждане, защото братовчедка ми и леля ми имат много лош опит.

# 551
  • Мнения: 37
Момичета, в момента съм в Майчин дом и имам секцио на 10,но поради грипната епидемия не знсм дали ще пуснат таткото, а проблемът е че сме забравили памперси и мокри кърпички.Дали има от къде да купя тук или те биха дали.

# 552
  • Мнения: 1 106
Ще дадат, не се притеснявай. Леко раждане!

# 553
  • Мнения: 37
Ще дадат, не се притеснявай. Леко раждане!

# 554
  • Мнения: 783
В кафето на първия етаж се продават и бебешки стоки в отделна секция,ще намериш.

Общи условия

Активация на акаунт