Раждане в Майчин Дом - София (5 тема)

  • 50 337
  • 830
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 1
Здравейте, момичета! Може ли някой да ми даде актуална информация за графика на лекарите в 210 кабинет? Благодаря предварително и леко раждане на всички! ☘️🤗

# 556
  • Мнения: 37
Раждах миналия месец в МД планово секцио. Система с окситоцин не са ми вливали. Аз постъпих два дни преди операцията, но имаше жени, които постъпиха ден преди операцията. Лежи се на 5 етаж. При постъпването се взима кръв , правят ти тонове на бебето , ЕКГ, консултация с лекар по вътрешните органи и с анестезиолог. Вечеряш нещо леко и пиеш вода до 22:00ч. След това спираш всичко. На другата сутрин те будят в 6ч за клизма и тоалет , обличаш си нощницата без бельо и чакаш да се обадят от 3-ти етаж(операционната) , когато дойде твоя ред. Аз бях първа и в 8 без 20 ме свалиха за операция.
Лягаш на операционната маса . Сестрите са мили, пускат шеги, карат те да се поотпуснеш до колкото е възможно, защото вълнението е голямо. Катетъра го поставят преди упойката и не е изобщо страшно нито болезнено. Аз дори не го усетих. По-неприятно беше поставянето на абоката в китката. След това се обръщаш на една страна и се свиваш в ембрионална поза , за да ти поставят СПИНАЛНА упойка, което също не боли само се усеща как влиза иглата в гръбнака и е малко странно чувство. До няколко секунди се усеща затопляне от гърдите на долу и изтръпване на тялото . Пръстите на краката можех да ги движа , усещах допир , но не и болка . От упойката доста ми се доспа, но и леко се пникьосах може би от това, че съм в безпомощно състояние(първа операция ми е , дори за пръв път лежах в болница). Анестизиолога беше много добър, предупреди ме , че ще усетя натиск, когато вадят бебето и наистина сякаш очите щяха да ми изкачат, но без болка. Нямаше и 10 Мин и вече ми честитяха новороденото бебче , показаха ми го за секунда , след това го измиха, повиха в пелена и отново ми го показаха за малко. Останалите 20тина минути ме почистваха и шиха. Прехвърлиха ме на легло и ме настаниха в реанимацията . Веднага ми дадоха да пия вода и да си ползвам мобилния. В реанимацията бяхме 5 жени в стаята. Вливат обезболяващи ако имаш нужда . Мен упойката ме държа 4 часа. После си потърсих на два пъти . Сутринта към 7 идва рехабилитатор и започвате с раздвижване ( това беше най-гадно от всичко 😁) . Дават ви 2 кофички кисело мляко , един пакет сухари и около 50-100гр сирене това е храната за целия ден като те съветват вечерта да си хапнеш малко шоколад и сладки бисквити. Сестрите почват разпределението по етажи. Като ще ви посъветвам , ако нямате усложнения изберете 12 етаж. Стаите не са лоши и бебето ще е постоянно при вас. Така ще свикнете един с друг и ако имате въпроси винаги може да попитате сестрите. Те не са много мили , но не биха отказали информация или помощ . Аз бях на 12 етаж.
Качват ви на съответния етаж носят ви бебчето и му се радвате на воля. Ще забравите за болката от операцията, която не е кой знае каква, а след като ми махнаха шевовете на 7 ден, вече се чувствах както преди. Желая ви безпроблемно раждане!


Здравейте и от мен! Бихте ли споделили при кого беше плановото секцио? Simple Smile

Др. Алън Начев.Страхотен лекар. Операцията мина леко, бързо. Още на втория ден се чувствах супер. Белегът зарастна бързо и почти не си личи. Отново бих се доверила на него.

Здравейте, искам да попитам др Начев ку ви изпрати на 5 етаж и ако да,при някой конкретен колега ли и с него ли прави операцията?

# 557
  • София
  • Мнения: 10 642
В кафето на първия етаж се продават и бебешки стоки в отделна секция,ще намериш.
То в кафето може да се види и с мъжа си Simple Smile

# 558
  • Мнения: 512
В момента съм в майчин дом и не пускат да се слиза и до кафето-днес ни казаха. Главният вход е затворен и само приемат през спешното, не пускат и до фоайето да се влезе. Казаха, 0е ако утре ни изпишат, ще се качи даже касиерката до тук да платя,аз не можело да слизам,бащата можело да не влезе за изписването-тоест само оправям документи и си тръгвам...затегнали са нещата, но ако ни пуснат, утре ще дам повече инфо.

# 559
  • Мнения: 49
Здравейте, някоя от вас би ли ми обяснила как става записването на името на бебето?
При миналото ми раждане (бях в Тина Киркова) бащата на детето трябваше да е с мен, заедно попълвахме данни, всеки си имаше отделен лист.
А за МД чух, че трябва да е само майката.
Благодаря предварително  Simple Smile

# 560
  • Мнения: 83
Ако нямате брак, бащата отива при нотариус да припознае детето с вашата лична карта и ви носи документа. Като дойде социалния асистент попълвате документи и му го давате. Ако имате брак давате само копие от гражданския брак и останалото е пак попълване на документи.

# 561
  • Мнения: 1 420
Здравейте, някоя от вас би ли ми обяснила как става записването на името на бебето?
При миналото ми раждане (бях в Тина Киркова) бащата на детето трябваше да е с мен, заедно попълвахме данни, всеки си имаше отделен лист.
А за МД чух, че трябва да е само майката.
Благодаря предварително  Simple Smile

Здравей! Всеки ден в 10 или 11, вече не помня, идва длъжностно лице, при което се записва бебчето. Прави го само майката, не е необходимо присъствието на бащата. Ако няма официален брак, се иска декларация за припознаване от бащата. Вече може да питаш в самата болница как процедират, ако случая ти е такъв - дали даваш готово от който и да е нотариус или си плащаш в болницата и те работят с определен нотариус. Ако имате брак, нищо не е необходимо да се носи. Отиваш в столовата, където дават инфо за бебетата, когато длъжностното лице е там и попълваш формуляр и готово. До три - четири дни излиза акта за раждане и бащата може да отиде в община "Триадица" с двете лични карти - на майката и неговата, и да го вземе, ако ти нямаш възможност.

# 562
  • София
  • Мнения: 3 159
В Триадица е само за хора с адрес в нея или в провинцията. Иначе в общината по адрес на майката когато той е в София, но не знам дали се гледа постоянен или настоящ (моите съвпадат,не съм имала казус).

# 563
  • Мнения: 416
В срок от 14 работни дни се издава в района по постоянен адрес на майката.

# 564
  • Мнения: 83
При мен подадох в петък и в сряда вече взех актовете за раждане.

# 565
  • Мнения: 295
В срок от 14 работни дни се издава в района по постоянен адрес на майката.

Мисля че е по местонахождение на болницата, тоест Триадица

# 566
  • Мнения: 684
В срок от 14 работни дни се издава в района по постоянен адрес на майката.

Мисля че е по местонахождение на болницата, тоест Триадица

По постоянен адрес на майката е. Вероятно ако не си от София, тогава е по адреса на болницата.

# 567
  • Мнения: 49
Благодаря ви на всички Simple Smile

# 568
  • Мнения: 9
Сутрин от 9.30 до 10 и на обяд от 13.30 до 14.00 във стиловата има длъжностно лице. Както по-горе са ти казали ако нямате брак се носи декларация за припознаване на детето, която няма значение от кой нотариус е. Попълва се формуляр само от майката и след 14 дни акта е готов. Издава се по постоянен адрес на майката, а ако не си от София се издава в община Триадица.

# 569
  • Мнения: 4
Здравейте!

Като бъдеща майка, събирам мнения за д-р Иван Диков, който практикува в Майчин дом- София
Следя бременността си при него и мисля и за раждането на моето детенце, да му се доверя!
Бихте ли казали мнение за раждане в Майчин дом ( как се процедира- избор на екип, избор на стая и т.н.
*  успях да върна хронологията из темата , така че ми станаха много ясни нещата Simple Smile Благодаря за което)  и ако сте раждали или следили бременността си при д-р Диков, също мнение!
Благодаря! Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Последна редакция: ср, 11 мар 2020, 01:18 от Abby_

Общи условия

Активация на акаунт