Раждане в Майчин Дом - София (5 тема)

  • 50 380
  • 830
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 6
Благодаря!

# 586
  • Мнения: 361
При предишната грипна епидемия май режима беше по-лек и аз ходих тогава в ДКЦ-то, можеше да се влезе свободно там. След като обявиха настоящата епидемия, в петък също ми мериха тонове и имаше достъп поне до медицинския център (ниската сграда), но сега в понеделник беше затворено от всякъде, само през спешното можеше да се влезе.

Иначе силно се съмнявам за гимнастическите топки, със стара информация разполагам, но преди 5г. мен ме вързаха на апарата в 8 сутринта и не ме пуснаха са стана дори до WC до 15:00, когато се наложи секцио (бяха ми сложили упойка и краката ми бяха станали като кашкавал, и тогава ми казаха “ставай да отиваме към операционната” и аз будалата се юрнах, добре че успях да се задържа на ръцете си, че щях да де изсипя като чувал.)

# 587
  • Мнения: 1 420
Ноември 2018 в седма родилна зала, където бях, имаше такава топка.

# 588
  • Мнения: 8 939
Не съм виждала да има топка, но съм сигурна че може да си донесеш твоя.

# 589
  • Мнения: 989
Имало дарени. Аз не съм искала да ползвам, но такъв отговор дадоха на Ден на отворените врати. (Раждах там преди няколко месеца)

# 590
  • Мнения: 8
Здравейте!

Като бъдеща майка, събирам мнения за д-р Иван Диков, който практикува в Майчин дом- София
Следя бременността си при него и мисля и за раждането на моето детенце, да му се доверя!
Бихте ли казали мнение за раждане в Майчин дом ( как се процедира- избор на екип, избор на стая и т.н.
*  успях да върна хронологията из темата , така че ми станаха много ясни нещата Simple Smile Благодаря за което)  и ако сте раждали или следили бременността си при д-р Диков, също мнение!
Благодаря! Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Изборът на екип става като в деня на започване на раждането се обадите на лекарят, когото сте избрали. В деня на изписването ще получите фактура за “избор на екип” от регистратурата на първи етаж, където ще заплатите съответната сума (900 лв.) както и за стаята, която сте избрали (вижте ценоразписът на страницата на МД).
Самата стая се избира в момента, в който родите. Питат Ви на кой етаж да заведат бебето и съответно каква да бъде Вашата стая - единична, двойна, ВИП. На 7 етаж има и тройни.

П.С. може ли да споделите къде се следите при д-р Иван Диков? Може ли тел. за връзка?

# 591
  • Мнения: 213
И аз имам спомен от една надменна, руса педиатърка. Казах ѝ, че не кърмя, тъй като съм на антибиотик, съгласно който не трябва и въпреки това не увеличи дозата на АМ на детето.  И аз се чудех защо след всяко хранене, малката оставаше гладна(смучеше ми пръста и мрънкаше). Нали обаче ми беше за 1-ви път не се съобразих, че всъщност това АМ не му достига.
Не разбирам и това да се натиска една жена да кърми. То си е нейна работа дали иска или не. Там обаче като кажеш, че не кърмиш настава една драма и разпити защо и как така.
Та, добре, че след 2 дена с тази драма с яденето на сбирката за информацията за бебетата дойде една друга педиатърка, която вдигна двойно дозата и детето се успокои.
Още по-добре, че след още два дена си тръгнах.
Действието е от декември, 2019-та.
Според мен става въпрос за една и съща дама Simple Smile
Моето бебе спадаше на тегло, обяснявайки, че според мен млякото не й стига, защото не кърмя, същата лекарка с видимо снизходителство й увеличи дозата. Най-нелепото за мен, че в епикризата я изписват със “смесено хранене- кърма и адаптирано мляко”.
Иначе благодарности за професионализма на хората в неонатологоя, ясно е че част от пациентите са с неадекварното им поведение и въпроси, но все пак лекарите не бива да забравят че и те са хора преди всичко...

# 592
  • Мнения: 513
В моята родилна имаше топка,но нямам идея кой номер беше. Като направих пълно разкритие даже ме насърчаваха да се изправя и да се раздвижа малко преди да започнат напъните. Ако помолите лекаря си, може би ще ви донесе от някоя от родилните зали топка.

# 593
  • Мнения: 341
Здравейте. Ясно е, че няма да има ЖК, но какво правим с болничните? Някой, който е минал през това миналата грипна епидемия може ли да сподели? Въобще лекарите там ли са, може ли да се влезе в дкц-то, да си оставя картона, пък прегледа ще чака 2 седмици.. Благодаря за помощта.

# 594
  • Мнения: 361
При предната епидемия ми казаха, че нямат прави да ми издадат болничен докато не мине определения срок. 3 дни по-късно, когато вече минала, отидох и си дадох личната амбулаторна карта за да ми издадат болничен лист със задна дата. При тези обстоятелства обаче мисля, че е по-добре да попитате как стоят нещата, защото ситуацията е съвсем различна.

Много сложна ситуация, на мен ми престои планово секцио след 10 дни и не знам какво ще е положението, с лекаря ми се разбрахме, че ще държим връзка следващата седмица. На някой, ако му предстои следващата седмица, ще бъда благодарна, ако сподели каква е организацията.

# 595
  • Мнения: 56
При предната епидемия ми казаха, че нямат прави да ми издадат болничен докато не мине определения срок. 3 дни по-късно, когато вече минала, отидох и си дадох личната амбулаторна карта за да ми издадат болничен лист със задна дата. При тези обстоятелства обаче мисля, че е по-добре да попитате как стоят нещата, защото ситуацията е съвсем различна.

Много сложна ситуация, на мен ми престои планово секцио след 10 дни и не знам какво ще е положението, с лекаря ми се разбрахме, че ще държим връзка следващата седмица. На някой, ако му предстои следващата седмица, ще бъда благодарна, ако сподели каква е организацията.

Здравейте!
На мен също ми предстои планово секцио след 12 дни и днес се чух с лекаря ми. Каза, че няма как да не родя и да не се притеснявам. Аз обаче съм с близнаци и вече ми е доста тежко.
Аз също ще съм благодарна, ако има някой плануван за следващата седмица да каже каква е организацията.

# 596
  • Мнения: 361
Да си допълня и въпроса - как е с храната за родилките? Предполагам, че при тези условия сега няма да има възможност някои да ни носи храна, при положение че свижданията са абсолютно забранени?

# 597
  • Мнения: 416
Аз съм приготвила чанта с пакетирани храни, ще взема и някой друг плод, вода колкото мога и вече за самия багаж пак съм приготвила всичко и дрехи за изписване дори мисля да взема още при постъпване в болница. Надявам се все пак някой от персонала да може да ни купува вода, мляко и други продукти от първа необходимост.

Някой знае ли колко дни е максимума на забавяне при издаване на болничен със задна дата?

# 598
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Храната в края на февруари 2020 беше зле, на кетъринг. Пилешка супа с фиде, без застройка,  студена. Запечено пилешко с картофи, зелен боб. Или пък с ориз. Безсолни. Закуските са тестени.  Като цяло бяха по-скоро запичащи храни. За секцио имаха понякога кисело мляко.  Носете си разхлабващи храни, например сушени сини сливи.  Особено ако сте склонни към хемороиди.  Вода поне 3л. на ден, заради кърмата.

# 599
  • Мнения: 416
Като разхлабитебно средство препоръчвам свещички Eva q, безвредни са и ще взема със себе си. В болницата биха дали едва на втория или третия ден, първия път имах проблем с хемороиди и запек вследствие от лошата и суха храна там.

Общи условия

Активация на акаунт