Раждане в Майчин Дом - София (5 тема)

  • 50 376
  • 830
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 4
Извинявайте за въпроса, ако е задаван, има ли самостоятелна стая и ако да на кой етаж, но бебчо да не е непрекъснато при теб?

На 7 етаж , има.
Виж следващите коментари по темата Simple Smile

# 646
  • Мнения: 1 112
Аз нямаше как да запазя стая, тъй като влязох за нормално раждане, което няма как да се планира Simple Smile
Иначе когато беше ок, аз съм доволна. Нищо уау, но напълно достатъчно и нямах никакви проблеми за престоя си.
Биберон без да е стерилизиран не бих дала на новородено.

# 647
  • София
  • Мнения: 2 426
Имате ли представа какво АМ дават в Майчин дом?

# 648
  • София
  • Мнения: 10 642
Аз нямаше как да запазя стая, тъй като влязох за нормално раждане, което няма как да се планира Simple Smile
Иначе когато беше ок, аз съм доволна. Нищо уау, но напълно достатъчно и нямах никакви проблеми за престоя си.
Биберон без да е стерилизиран не бих дала на новородено.
10 секунди след като е изваден от стерилизатора, вече не е стерилен.
Като родих 2 седмици ни държаха в болницата, нито помпата съм стерилизирала, нито шишето. В къщи шишета и биберони са стерилизирани 1 път на ден за 1 месец. Прекалената стерилност е дори вредна.

# 649
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Имате ли представа какво АМ дават в Майчин дом?
Аптамил. Родих на 22.02.2020.

# 650
  • Мнения: 26
Стаята ми беше двойна, имаше хладилник и телевизор с антена, общо взето беше шум за фон 😁 и самостоятелна баня. Първия ден, след като ме качиха в отделението, ми мина в опити да стана, защото ми беше зле от упойката, въпреки литрите вода, които изпих. Стаята не беше нищо особено, но леглото и възглавницата бяха удобни и успях да поспя. На втория ден на обед ми донесоха малкото мишленце в една количка и в нея ми го оставиха. От там нататък се започна редуване на  опити за кърмене с опити за сън и така.

След секцио ти дават едно кисело мляко, пакет сухари и сирене(колкото кибритена кутия). На мен ми казаха три дни да крам на такива неща, но на третия ми разрешиха да хапна и истинска храна (за моя изненада тази, която имаше там не беше чак толкова лоша, колкото очаквах). Мъжа ми донесе още 3 млека, пакет обикновени бисквити и още сиренце, също така стекче вода.

В моя багаж имаше две нощници (плюс една с която родих), превръзки, еднократно бельо, кремче за зърна, халат (мислих че няма да ми трябва, но в коридора става доста течение и е полезен), превръзки за раната, джапанки, също и прибори за хранене, лиглин, еднократни чаршафи, мокри кърпи и един дезинфектант. Няколко малки кърпи, с които се обтривах, защото къпането с тази превръзка е невъзможно, на третия ден след операцията ти я сменят, може да си носиш водоустойчива.

Аз си носих и дрехите за изписване за мен и за бебо, бях с голям куфар, който помолих санитарката да ми го качи върху перваза на прозореца, защото нямаше как да се наведа.

Здравейте! Simple Smile
За бебчето за болницата от списъка на сайта на Майчин дом видях, че трябва пакет памперси и мокри кърпи.. Друго имаше ли нужда и на 12 етаж доколкото знам бебчето е непрекъснато при майката нали?
Съжалявам, че така разпитвам , но най-вероятно и аз ще бъда секцио и искам да бъда подготвена със ситуацията дали да бъда на 12 или на 7 етаж ( на който знам, че бебчето се оставя при майката на всеки 3 часа) т.к.  таткото няма да може да ми помага, ако не мине тази напрегната ситуация в страната и малко съм се стреснала дали ще се справя, т.к. чакам първо детенце Simple Smile
Препоръчвам 7 етаж.. Бебето на всеки 3 часа си го взимаш за 1 час при теб... Последното взимане е в 22ч... А първото в 7ч... Има безплатни стаи.. Аз бях в тройна супер доволна съм... Също бях със секцио, дори с пълна упойка... Няма защо да се плащат по 60 или 120 лв.. При положение, че тоалетните са близо

# 651
  • Мнения: 416
Имате ли представа какво АМ дават в Майчин дом?

Преди няколко дни родих и бях на 12 ет. Даваха им фризолак.
Съветвам ви да изберете 12 ет. Така ще имате няколко дни, през които ще се адаптирате към новата ситуация. Все пак като се приберете вкъщи бебето няма да ви го дават на 3 часа и ще трябва да сте разположение постоянно.

# 652
  • Мнения: 93
Имате ли представа какво АМ дават в Майчин дом?

На 31.10 акушерката, която го подготви за изписване каза аптамил. Имаше една др жена, която роди 2 дни след мен и й казаха фризолак, но това го разбрах след като вече бях купила аптамил. И до днес сме с него.

# 653
  • Мнения: 6
Не знам дали темата ми е за тук, но се извинявам.. Тъй като след 45 дни ми престои раждане, а докторката която ми следи бременността е в отпуск и няма как да ми издаде картон, направление и документ за майчинство 45 дни преди раждане.. И ми каза, че ЛЛ може също може да ми ги издаде... А ЛЛ ми е издал ди сега две направления за цялата бременност... Какво да направя???

# 654
  • Мнения: 4 045
Говори c ЛЛ и питaй. Aко не отиди в Мaйчин дом в медецинcкия център, тaм ще ти издaдaт необходимото aко cи плaтиш (40 лв мaй)

# 655
  • Мнения: 169
Да заради забраната за женски консултации трябва да звъннеш по телефона и да си запазиш час, плащаш 40лв за удоволствието, на мен срещу тази сума ми издадоха обменната карта и направлението. Имай предвид, че направлението важи 1 месец и не съм сигурна, че ще може да получиш едновременно  болничния и направлението.

# 656
  • София
  • Мнения: 10 642
Направлението за хоспитализация важи 7 дни.

# 657
  • Мнения: 4 045
Нaпрaвлението зa рaждaне вaжи 30 дни

# 658
  • София
  • Мнения: 10 642
Моя грешка, преди беше 7 дни, сега е  променено

# 659
  • Мнения: 99
Здравейте, момичета! Може ли да споделите какво сложихте в багажа за болницата, тъй като лежа тук за кръвно и ще се наложи да заръчам на мъжа ми да го стяга за всеки случай. Благодаря предварително! Hug

Общи условия

Активация на акаунт