Dr Martens vs Timberland vs CATerpillar

  • 1 531
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 239
Здравейте,

Търся си кубинки за зимата, които да са топли, надеждни и наистина здрави.

Кои според вас са най-хубавите на пазара?

По принцип съм си набелязала Dr Martens / Timberland / CATerpillar. Някой ако има мнение за някои от тях, или други подходящи, нека пише и нека си помогнем взаимно да ни е топло на краката зима 2019

Последна редакция: нд, 22 сеп 2019, 22:11 от Fun^house

# 1
  • Мнения: 969
Аз ще съм 5-та зима с Dr Martens и не са мръднали! Много топли са даже и без подплати от вълна и пр..... За това колко са удобни даже няма отварям дума Wink

# 2
  • Мнения: 239
А кой модел и от къде ги взе? Аз гледам в един сайт, където имат различни видове черни имсе чудя каква е разликата. Твоя модел какъв е конкретно?

# 3
  • Мнения: 969
А кой модел и от къде ги взе? Аз гледам в един сайт, където имат различни видове черни имсе чудя каква е разликата. Твоя модел какъв е конкретно?

Aз ги поръчах от ebay.  С 11 дупки май бяха,  класическият модел, твърда кожа. После пуснаха и от мека.

# 4
  • Мнения: 1 195
Втора зима ще съм с Timberland този модел:
Скрит текст:
Досега не са пропускали вода, удобни са. Краката ми не са топли, но това си е от мен, каквото и да обуя все са студени.

# 5
  • Мнения: 239
Като визия много повече ми хресват от класическите с коженото отзад. Ти от Бг ли ги взима или от официалния сайт на Timberland?

Вътре имат ли някаква вата или нищо нямат?

Мерси предварително 😊

# 6
  • Мнения: 1 195
В София, от Timberland в мол Сердика. Вътре имат нещо мекичко, води се Teddy fleece, не знам какво е точно. Не е като мекичкото дето прилича на вълна, по- тънко е.

# 7
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Трета зима ще съм такъв Мартенс https://www.drmartens.com/us/en/p/originals-boots-softy-t-vonda
Не са мръднали, краката ми са сухи зимата, не се вледеняват, а вътре няма допълнителна подплата. От английски сайт са поръчвани, но не знам от кой точно - подарък са ми. Голямата ми дъщеря (2-ра зима) и мъж ми (3-та или 4-та зима) също са с Мартенси, но ниски, изчистени.

# 8
  • София
  • Мнения: 248
Аз мисля, че мога да умра с моите Timberland боти. Купих ги преди 4-5 години и нищо им няма!

# 9
  • Мнения: X
Миналата година си купих Timberland - класическите. Силно препоръчвам! Simple Smile

# 10
  • Мнения: 969
Миналата година си купих Timberland - класическите. Силно препоръчвам! Simple Smile

Линк?

# 11
  • Мнения: X
Купих си ги от BUZZ, но все още не са изкарали зимна колекция. Иначе са тези: https://www.laredoute.co.uk/ppdp/prod-350044514.aspx

# 12
  • Мнения: 1
Видях различни мнения,но не са обяснени обективно според мен....Dr Martens отдавна не са така здравата марка за която скинарите в зората на демокрацията си мечтаеха.Вярно ,че има десетки различни модели,които се различават на пръв поглед само по фабричния номер,но въпреки това относително по здрави са само серията made in England и съответно по-скъпи.Прочетах как са носени години,но все пак експолатацията при всеки е различна,било колко пъти ще бъдат обути и колко ще се върви с тях.Страшно са удобни и меки,сравнени с кубинките в армията примерно(но само старите с канапения шев на подметката),но при всекидневно ходене 5-10км имат най-бързо изтриващата и деформираща се подметка и бързо губят цялостния си първоначален вид.Обаче ако няма да се носят усилено или се ползват за педалите на колата,няма проблем.Timberlanda (6inch)определено са по-здрави,за удобство,имал съм много удобни,имал съм и такива на който кожената яка буквално ми е насинявала крака над глезена,без значение развързани,вързани,първата зима така и не се размекнаха(модела е 6 инчов мисля "Erthkeepers")може би заради по тясната яка.Но независимо дали са били с текстил или кожа,никога не са ми държали студено(винаги си ги взимам с полвин номер по-големи,защото която и зимна обувка ако е точна по-крака,няма как да топли).И макар и Timberland и CATerpillar да са работни обувки в замисъла си,и да имат сходства.Тimberland се е наложила и в ежедневието,докато CAT са доста по-работно насочени и лично не съм притежавал,макар и някога да съм се замислял в миналото да заменя 6inch с тях за разнообразие,вече нямам такива мисли.Всяка една марка от трите би се представила задоволително при умерено носене,така ,че на кой,квото му харесва.

# 13
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Ами моите Мартенси са ми основната зимна обувка вече трета година, не съм шофьор, т.е. набивам крак всекидневно. Все още са здрави и това са обувките, на които разчитам да не ми пропуснат в дъжд и сняг. Тимбърленд не съм имала, не мога да ги сравня. Мъжът ми също е пешеходец и също е трета година е с неговите Мартенси, голямата ми дъщеря е втора година с нейните.

# 14
  • Мнения: 438
Здравейте, искам да попитам притежателите на Timberland боти дали номерата си отговарят. Стандартно съм 37 номер - 23,7-24 см... Обаче чета много коментари , че са умалени и че трябва да поръчваш поне половин номер нагоре от нормалния ти. Примерно, тези , които носят 37 нормално, ботите на Тимбърланд пак ли са им 37? Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт