Морски свинчета - 8

  • 52 649
  • 967
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 60
Здравейте!
Знаете ли кои бяха гранулките, които се разтварят лесно във вода, за да се подпомага свинчо?

# 406
  • Мнения: 5 018
Верселе Лага cavia complete

# 407
  • Мнения: 60
Здравейте!
Днес ни напусна моето момче Пухи!
Лек път към звездите  мое любимо момче!

# 408
  • София
  • Мнения: 537
Много съжалявам, Eliss71.

# 409
  • Мнения: 60
Много съжалявам, Eliss71.

Благодаря Sad

# 410
  • Мнения: 1 311
Душичка мъничка, светъл ти път звездичке Disappointed Relieved 
Съжалявам Eliss71

# 411
  • Мнения: 60
Душичка мъничка, светъл ти път звездичке Disappointed Relieved 
Съжалявам Eliss71
Благодаря!
Имам чувството, че няма да издържа ако взема още едно свинче и пак го загубя!
Ужасно е и никога няма да свикна със загубата на тези прекрасни пухкавелковци!

# 412
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Досега само ви следях, но е време да се впиша. Детето изнуди баща си да и купи морско свинче. Искахме две, но в магазина бяха малко и другото, което харесахме беше изолирано, защото другарчето му е с гъбички и съответно лекуват и двете.
Имам няколко въпроса. Четох, че е важно да следим теглото. Премерих го и е 518гр. Горе долу на каква възраст би могло да е. Не ни казаха и пола. Продавача обясни, че било още малко🤔
Взехме му пелети за постилка, някакво родопско сено и едни гранули, които са смес от сено, зърна и плодове. За момента се крие и още не е излязло да си огледа клетката, но как е по-добре да му е сеното-вътре в самата клетка или в хранилката, която е закачена отвън, но то може да си дърпа през решетката.
И последно засега. Ако решим да вземем другото свинче, което третират в момента колко време да го следим за кожни проблеми и какво да очакваме. Болното свинче с него беше с много оредяла козинка.🥺

# 413
  • Мнения: 60
Досега само ви следях, но е време да се впиша. Детето изнуди баща си да и купи морско свинче. Искахме две, но в магазина бяха малко и другото, което харесахме беше изолирано, защото другарчето му е с гъбички и съответно лекуват и двете.
Имам няколко въпроса. Четох, че е важно да следим теглото. Премерих го и е 518гр. Горе долу на каква възраст би могло да е. Не ни казаха и пола. Продавача обясни, че било още малко🤔
Взехме му пелети за постилка, някакво родопско сено и едни гранули, които са смес от сено, зърна и плодове. За момента се крие и още не е излязло да си огледа клетката, но как е по-добре да му е сеното-вътре в самата клетка или в хранилката, която е закачена отвън, но то може да си дърпа през решетката.
И последно засега. Ако решим да вземем другото свинче, което третират в момента колко време да го следим за кожни проблеми и какво да очакваме. Болното свинче с него беше с много оредяла козинка.🥺
Пишете съобщение на Макарон, тя е уникална, всичко, което трябва ще Ви обясни!

# 414
  • Мнения: 5 018
Елис, много си мила, благодаря. Още веднъж и тук да кажа, че много съжалявам за Пухи.

Поспаланчо, честито мишле Simple Smile Да ви е живо и здраво и много да ви радва

Теглото варира, важно е да няма резки спадове. Около 500 грама е на около два месеца, нормална възраст да се отбият прасенцата.

Сеното за начало бих го слагала вътре, за да свикне да хапва. Ако му е трудно достъпно, може и да се откаже. А може да опитате за няколко дни и на двете места и да видите откъде яде повече.

Ако решите да вземете другото свинче, ще трябва да продължите лечението у дома. Ако приемем, че правилно са диагностицирали дерматофитоза, лечението е мазане с имаверол (всеки ден или през ден, зависи от концентрацията) до пълно изчистване. Гъбичките са заразни за всички бозайници, включително хора, но ако няма членове на семейството с компрометиран имунитет, реално опасността е минимална. Добра храна за прасенцата, добра хигиена, когато ги пипате, и проблемът е лесно решим.

Обърнете внимание на половете на набелязаните прасенца. Искате ли разнополови (с нагласа да кастрирате мъжкото), или искате еднополови. Ако да, това, което е вече при вас, какъв пол е? Имайте предвид, че мъжките са претенциозни на пространство и имат по-дълъг период на напасване, особено ако са на една възраст. Женска с женска обиконвено е безпроблемно, както и женска с мъжки.

Ние имаме нов господинчо, Оли (Оливър). Честно казано, основно го взехме заради Мая, която имаше нужда от разведряване и разсейване. Аз някак още не съм го съвсем приела, малко все едно някой ми е оставил чуждо прасенце да гледам и донякъде вътрешно усещам спирачки да се привържа. Но тя е много екстровертно мишле и обича нови свинчета, нова компания, много беше омърлушена тия дни. Същевременно от почти година Оли живее в една тясна клетка в един гаражен зоомагазин до свекърите ми, окаяна картинка. Та те двамата имаха сякаш нужда един от друг и ние просто отидохме и си го купихме. За пръв път така без особени вълнения и нетърпение взимам прасенце, все едно купих хляб за вкъщи, но вярвам на него му е по-добре така. Мисията по разведряване на Мая е изпълнена, тя се оживи, наби го, после го нацелува, после пак го наби, изобщо лъсна старата бойна мишка шеф на стадото.

Иначе Оли миришеше неописуемо, мръсен, с поднормено тегло, сплъстена козина, ушна краста, колко дарадонки и талаш имаше в заплетените къдрави масури, не е за описване. Както и да е, в момента е подстриган, изкъпан, мирише почти приемливо, позагладил е косъм (образно казано, защото е доста къдраво нещо), гледа се с момичетата през решетките и чака час за кастрация. Тая седмица беше натоварено в ЦВК, та ще е идната, после дългото чакане 6 седмици. Мая и Хейзи са кастрирани, така че го посещават в неговото ъгълче на клетката периодично. Той е влюбен в баба Хейзи - разбираемо, тя не го бие - и й се радва много. Иначе с хората е ужасно див, дере и хапе, нищо хубаво не е видял от двуногите до момента, та тепърва ще се опитомяваме и заобичваме взаимно.

# 415
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Макарон, благодаря за отговорите. Честито ново мишле и на вас. Вярвам, че ще е щастливо с вас.
Искам да са еднополови, за да не ги размножаваме. Продавача не знаеше какъв пол е изобщо. Т.е на него не мога да разчитам, че ще ме ориентира кое да взема за другарче на сегашното. Не исках тази вечер да го стресирам повече и затова не го оглеждах много. Само го претеглих. В момента го чувам в съседната стая как трополи из клетката, но като вляза бърза да се скрие.😁
Сложих му сеното вътре близо до скривалището му и 2 парчета обелена краставичка. Има и гранули в паничката. Утре ще видя дали и колко  се е хранило нощес.

# 416
  • Мнения: 60
Здравейте! Въпреки, че скоро няма да си вземем прасенце, ще Ви следя с интерес, как  растат сладурковците .
Въпреки, че Пухи го няма физически,  духом ще е винаги със нас,  както и Шушко, -  две звездички, със чисти душички!
Надявам се, че Пухи е допринесъл, за развитието на медицината за морски свинчета!
Бъдете здрави Вие и малките сладки топчици!

Последна редакция: пт, 17 юли 2020, 22:30 от Eliss71

# 417
  • Мнения: 5 018
Аз снощи пропуснах да покажа Оли




Ужасно къдрав и все едно е с расти. Подстриган прилича на бебе, с една окръглена муцунка и ококорени очи



Аз го намирам за много хубаво прасенце, такъв подстриганичък и пухкав като агънце. Продавачката в зоомагазина каза, че не са го купили заради червените очи, а после пораснал и купували бебетата преимуществено.

# 418
  • Мнения: 21
Макаронче, голям сладур е Оли. Направи ми впечатление, че си сложила постелка различна от пелети и стърготини. колко често я пускаш да се пере и колко такива имаш.  Питам защото ми омръзна да сменям пелети или да имам  дървени стърготини дори в   лаптопа . Тези дни ще снимам и Роки, който е около 7 месеца и ми е голям гальовник..

# 419
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623

 За сега е с работно име Срамежливко. Подозирам, че щерката ще го смени на нещо друго тези дни.
Нощес потропваше. Изяло беше краставицата и малко от гранулите. Вода сякаш не беше пило, но имаше на 3-4 места напишкани пелети и барабонки😁

Общи условия

Активация на акаунт