Морски свинчета - 8

  • 52 653
  • 967
  •   1
Отговори
# 930
  • Мнения: 125
Сено и поилка с вода са задължителни Simple Smile
Здравейте,
През Октомври нашето свинче стана звездичка и то само на 1г и приблизително 3 месеца, гледахме го като принц. Скъпа храна, био зеленчуци,  ежедневна смяна на постелки, винаги имаше сено, давахме витамини зимата, четяхме всичко, внимавахме много. Люцерна не е ял. Водихме го на вет да го обезпаразитят два пъти. Отиде си за 3 дни, на ехографа видяха камък в пикочния мехур и друг в бъбрека. Беше ужасно и лечението във Варна не помогна, ама изобщо. За друго пиша...
По празниците се видяхме с приятели, оказа се, че имат морско свинче - също момче. Радост, гушкане и изведнъж гледам, ами той няма поилка, не пиел вода. Още гледам, ама и поставка за сено няма. Купували му от насипната храна, от чувалите. Сено слагат, но не така да стои постоянно. За витамини изобщо не попитах, беше ясно, че не дават. Оказа се над 5 годишен красавеца. Ядял основно зеленчуци и затова не пиел и вода. И аз не мога да повярвам.
Явно всичко си зависи от животинката. Преобърнаха ми се представите.Hushed

# 931
  • Мнения: 1 400
Моята мома изпива една поилка от 250 мл. на ден и ако се разсеям и я оставя празна дрънка с нея, докато не я напълня. И храна не иска да яде, ако е жадна

# 932
  • Мнения: 301
Моята Миши ѝ се счупи долното зъбче и съвпадна точно с период да е по-вяла и да хапва по-малко/вече гони 7мата година и периодично ме стресира/. Писахме си с нейната лекарка, каза да я следя, да дам деганче ако отказва да яде. Сега се загледах, че зъбчето е тръгнало да расте, но някак си все едно е отчупено в самата си основа и се зачудих дали не ѝ причинява болка и затова да яде по-малко. Давам ѝ намачкани пелети с бебешко пюре, яко им налита, яде и сеното. Какво обезболяващо мога да ѝ дам да видя дали ще се върне апетита ѝ и дали като цяло има промяна, защото лекарката е отпуска тази седмица и не смея да ходя при другите ѝ колеги?

# 933
  • Мнения: 5 018
Мелоксидил е оптимален за дентална болка и във всеки ветеринарен кабинет ще ви дадат. Аналгин също може, но, по съвет на нашата лекарка, той е повече за болка в меки тъкани, примерно след операция.

Като купите мелоксидил, ще ви насочат за доза, аз също мога, ако знам теглото на мишлето.

# 934
  • Мнения: 301
Мелоксидил е оптимален за дентална болка и във всеки ветеринарен кабинет ще ви дадат. Аналгин също може, но, по съвет на нашата лекарка, той е повече за болка в меки тъкани, примерно след операция.

Като купите мелоксидил, ще ви насочат за доза, аз също мога, ако знам теглото на мишлето.
Много благодаря, от ветеринарна аптека ли да го търся? Миши е 900 грама 😊

# 935
  • Мнения: 5 018
Да, от ветеринарната. При концентрация 1.5 мг/мл, можете да давате до максимум 0.18 мл сутрин и вечер, но по-добре да започнете с по-малко и да видите как е. Може например сутрин 0.18, вечер 0.09 мл.

Мерите със спринцовка-инсулинка от 1 мл от тези, които не са с вградена игла.

# 936
  • Асеновград
  • Мнения: 29
Здравейте момичета , от доста време не съм писала при вас , но се завръщам . След тежка и болезнена загуба на моите мили звездички  Едуард ❤️ и Бела ❤️ ,ви пиша за съвет . Сдобих се с ново зверче (буквално малка злобичка) казва се Самаел и сме заедно от почти година . Като изключим липсата му на обич към мен и тоталния отказ да свикне с на с всичко е чудесно . Гледаме се , глезим се , но сме много злояди , хапва единствено гранула на Brit , а със сеното е АД! Препоръчайте ми добро сено , пробвах от евтините пакетчета в кварталните магазини до марки като Верселе Лага и Падован .. резултата е 90% на боклука . Забелязала съм, че подбира по-зелените и свежи листенца , но напоследък във всички видове сено почти отсъстват или ако ги има са крайно натрошени и пак е ги яде .. та това е моята мъка , ще се радвам ако ми препоръчате сено от което сте доволни , а по между другото ще ви оставя снимка на малкия дзвер ❤️ Абе направо две Joy

# 937
  • Мнения: 5 018
Чудесен е Simple Smile

Сено мога да препоръчам, не познавам прасенце, дето не го е харесало. Съпоставено със сеното по зоомагазините, изглежда като нещо коренно различно - зелени, ароматни, дълги листа, без клечки, изяжда се до стрък. Но иска доставка от чужбина на Бали в кашони.

Allgauer-heustadl ни е фаворит, следвано близко от heukauf и zollernalb heu, търсите втори откос (2е schnitt). Поръчвам до адрес на превозвач и после го носят до България. 11 кг сено ми струва 30 евро плюс 30 лв доставка до България, грубо 9 лв на кг. Това е колкото най-евтиното сено в магазина (родопско е 300 грама за около 3 лв) и значително по-евтино от “марковото” сено на витакрафт, падован и пр. Качеството няма база за сравнение. Неудобното е съхранението на една бала сено в градски условия, но за нас си струва. У нас е разположено във големи вакуум пликове и в мазето, на тъмно и сухо. Съхранява се свежо по 1 година (обикновено поръчваме много сено веднъж през есента и имаме за цяла година, защото любимото им сено се изчерпва за месец след окосяване).

# 938
  • Асеновград
  • Мнения: 29
Благодаря много Hug за доставката как се процедира защото забелязах ,че България не присъства в опциите .. използвате някои от куриерите като посредник тоест поръчвате до техен офис/склад и те пращат към България или?

# 939
  • Мнения: 5 018
Да, точно така

# 940
  • Мнения: 1 400
Зелено и много ароматно сено купувам от Кауфланд. Цената е 8 лв. за 500 гр. Моята красавица прилича на твоят звяр, но е дългокоса и с рижави ивици.

# 941
  • Пловдив
  • Мнения: 40 769
Здравейте!
Нахлувам тук, за да ме ориентирате...и аз четох, че свинчетата не живеят дълго, но все пак...Свинче лесно ли се гледа? Ако ни няма за 3 дни, напр...? Оставяте на наякой да го храни?
Дават ли да се гушкат?
А какво мислите за хамстерчетата?
Благодаря!

# 942
  • Мнения: 5 018
Средна продължителност на живота е 5-6 годни, с добра грижа може и повече. Абсурд да го оставите само за 3 дни. И всъщност само ще страда, те са стадни животни и имат нужда от поне едно другарче. Специфичната ветеринарна грижа за тях също не е евтина.

Ако целта е лесен за гледане домашен любимец с по-малка продължителност на живота и който живее спокойно без себеподобни, хамстер е по-удачно.

# 943
  • Мнения: 1 427
Преди 10+ години гледах свинче което живя 8 години.

Сега имаме една малка принцеса, на 7 месеца почти. Изобщо не си представям да я оставим сама за няколко дни- постоянно й слагаме свежи зеленчуци и плодове, вода всеки ден или през ден сменяме. Всеки ден детето я извежда от клетката, и я гали, тя обикаля по пода, подскача... Абе забавно е 😁 после е минирала, ама чистим няма как 🤣

Според мен си изискват внимание, както всяко животно, искат ласка.

# 944
  • Мнения: 3 265
Моето ми ляга на врата и се увива окола него. Не се гледа трудно, но всеки ден по един или два пъти чистя клетка. Когато отиваме някъде за няколко дни, го даваме на някой да се грижи за него винаги. Никой не е отказвал, не е куче или котка все пак.
На екскурзия с едно преспиване веднъж го оставихме вкъщи само.

Общи условия

Активация на акаунт