Херпес

  • 37 555
  • 730
  •   2
Отговори
# 615
  • Мнения: 43
От близо 20 и повече  години няма нито Пандавир нито ваксини.
На вас при преглед ли ви го даваше Пандавира. Той като че ли преглеждаше в апартамента където живееше.
Да, точно така. Прегледа ме в апартамента си, от там купих и Пандавир, лично от него. Той каза, че не се продава нилъдв. След това още няколко пъти съм купувала, като съм изпращала приятели да го вземат от него, защото не съм от София.

# 616
  • Мнения: 353
Около 2500.
Аз съм около 75 кила. Пия сутрин и вечер по едно от 1000.
Колко време се пие Лизина?

# 617
  • Мнения: 353
Здравейте, намерих информация за прием на Лизин-а
"Ревита БГ
Здравейте!
При често рецидивиращ лабиален и/или генитален херпес дозата на L-лизина е 3 х 1000 мг (3 грама) дневно, за период от минимум осем седмици (два месеца). Безопасен и ефективен прием на L-лизин е документиран и в шестмесечни клинични проучвания. За оптимална ефективност може да се добави Цинк (25-30 дневно), например Цинков хелат 25 мг на Natural Factors – лизинът и цинкът имат синергично имуномодулиращо и антивирусно действие.
Важно е също така да се спазва диета с ниско съдържание на аминокиселината аргинин, която в по-значителни количества неутрализира ефектите на лизина и благоприятства херпесната инфекция. Богати на аргинин храни са бадемите, орехите, кашу, фъстъците, тиквените семки, пуешкото месо и свинското контрафиле, бобовите варива (особено соя, бакла и нахут) и водораслите като келп, хлорела и спирулина. Приемайте ги в много малки количества или въобще ги избягвайте, поне докато изчезнат рецидивите или силно се разредят във времето.
Поздрави,
Борис Гинчев
Магистър-фармацевт"
и
"Ревита БГ
Лизинът представлява една от деветте есенциални аминокиселини, необходими на организма за всички жизнени функции и поради това е добре поносим от организма в много широки граници, т.е. дози от 3 грама дневно (3 х 1000) и дори много повече са безопасни за почти всички групи потребители – установена е безопасността му за периоди от 6 месеца и повече. Механизмът му на действие срещу двата типа херпесни вируса е един и същ – намеса в аргининовия синтез и блокиране на вирусната репликация, поради което не се налагат различни дози при HSV1 (лабиален) и HSV2 (генитален).
Обичайната дозировка е 1000 мг дневно за профилактика на рецидивите и три пъти дневно по 1000 мг за намаляване на остротата на симптомите и за ускоряване на възстановяването. За да се развие пълният ефект на лизина, е нужно да се приема минимум един месец; обичайната продължителност на профилактичния курс от 1000 мг дневно може да се ограничи до 6 месеца с 1-2 месеца почивка след това, но ако херпесите рецидивират много често, профилактичната доза може да се приема реално през цялата година.
Дозата от 3 х 1000 мг по време на изострена херпесна инфекция може да се приема за 3-6 месеца, след което може да се направи съответно един или два месеца почивка. След успокояване на симптомите може да се премине на доза от 1000 мг дневно (до 2 х 1000 в тежките случаи).

Особено важно е да се спазва нискоаргининова диета, за да не се противодейства на лизиновия ефект. Трябва да се избягват максимално богатите на аминокиселината аргинин храни - ядките (орехи, бадеми, фъстъци, кашу, шам-фъстък и най-вече тиквените семки, които съдържат около 7% аргинин), някои меса (особено пуешките гърди, свинското контрафиле и донякъде пилешкото); бобови варива (соя, нахут, бакла), водорасли (келп, спирулина). Предимно растителната диета с голямо количество пресни плодове и зеленчуци има добър ефект в много случаи, стига да не е стриктно веганска за дълъг период. Добавянето на цинк и витамин С също засилва ефекта на лизина.

Лизинът не се натрупва в организма в нормалните дози (и дори в доста по-големи), понеже е нормална съставка на диетата и организмът го използва за синтеза на протеини и за редица други метаболитни нужди; освен това е водноразтворим и напуска организма с урината. При чернодробна и бъбречна недостатъчност обаче дозите над един грам дневно не трябва да се приемат продължително време – необходима е и консултация с лекаря. Лизинът не бива да се съчетава с високи дози калций (над 250-300 мг дневно), понеже може рязко да увеличи нивата му в кръвта и да натовари сърдечно-съдовата система. Рядко може да предизвика диария или болки в стомаха, но само във високите дози.

Поздрави,
Борис Гинчев
Магистър-фармацевт"

# 618
  • Мнения: 2
Здравейте, преди няколко седмици и аз имах първи прояви на генитален херпес .Моля ако има някой от Русе да ми препоръча добър дерматолог в града, искам да отида на консултация. Ако се наложи може и до Плевен да отида ,така че приемам препоръки и за там.

# 619
  • София
  • Мнения: 128
Здравейте. Имам налични 2 ваксини от руските за генитален херпес. С едната приключих курса, която е 5 дози и се инжектират през 10 дена, другата ваксина ако някой търси мога да му я продам. През периода на инжектиране приемах имуностимулатор по схема. Лично при мен засега ефектът е положителен.

Здравейте. Може ли да споделите какво е развитието при Вас след поставянето на ваксините? Има ли ефект ?

# 620
  • Мнения: 542
Някои хора параноясват тотално.

Я да питам - възможно ли е да излиза през седмица - две? В смисъл завяхва и пак. И така към месец.


Ода напълно нормално идва дори момент в който започвате да си съжителствате без да ви прави впучат ление.😊

# 621
  • София
  • Мнения: 9 972
Преди 13-15г от аптеката ми дадоха една маз, с 3-4 билки и си спомням че завехна много бързи (устна) - дори със зовиракс не съм стигал до такъв ефект - освен в първите часове (един или два пъти съм го стопирал, при първи симптоми). Година след това вече не се намираше на пазара...
При мен обикновено при изстудяване на тялото се получава и/или стрес. Един два пъти в годината. Не ползвам специални добавки, но ще се поинтересувам от лизина.
За зарастването - какво ползвате?
Имате ли идея къде може да се види какъв е състава на лекарството за мазане - Пандавир? Мисля че на горното мазило, все още пазя опаковката и състава му, но беше друго името.
ПП: Има ли смисъл да се изследвам, (Симплекс 1)?
Скрит текст:
Здравейте Simple Smile Имам генерален херпес повече от 10 години. За първи път се появи, когато преживях голям стрес по време на бременност и след това се наложи да родя секцио. Мъжът ми никога не е имал генерален херпес. Излизал му е само орален на устната, но не знам дали е възможно да съм се заразила от това. Прочетох темата и виждам, че повечето момичета, много се притесняват от това. Честно казано за мен никога не е било проблем или поне не съм го приемам за такъв. Лечение съм правила веднъж с имуностимулатори, но нямаше особен ефект. Мъжът ми до сега не се е разарил. Понякога ми излиза рядко, понякога зачестява. Бях ходила на преглед при проф. Дундаров. От него си и купувах лекарство за мазане - Пандавир, който той си прозивеждаше. Само докато усетя сърбежа мажех и изобщо не се появяваше. Ако пък изтърва мажех, като е излезнал и за 1 ден хващаше коричка и минаваше. Прочетох обаче, че професорът е починал (светла му памет). Сега не знам от къде да си набавя лекарството. Някой друг да го е ползвал и да знае от къде мога да се сдобия с него?
Някой задавал ли е въпроса защо не се подновят проучванията/производството на  ваксини - за Херпес Симплекс  Тип 1 и Тип 2
Скрит текст:
По Тошово време проф. Дундаров беше направил две ваксини - за Херпес Симплекс  Тип 1 и Тип 2 -гениталният. Работеше в института по вирусология. Даваше на хората от ваксината като отидеха на преглед при него и указания как да се слага. Дойде лелеената Демокрация изчезна и ваксина и здраве и всичко.  Като я слагаха хората- 1 , 2 курса  забравяха с години за скапания вирус. Не знам защо държавата не я прави , вероятно има проблем с патента на ваксината който е на професора.  
https://novini247.com/novini/iztaknatiyat-balgarski-virusolog-pr … shna_5683112.html
От линка научавам че професора е починал.    Светла му памет!

# 622
  • Мнения: 19
Ваксини се разработват и са доста напред и обнадеждаващи, има описани резултати от доктор Fred Hutch, прогнозите са за 2025 г юни. Намерете клиповете му, последният е от преди няколко месеци с ъпдейт на нещата. Ако някой се интересува повече може да членува в фб групата - Herpes Support group, където съм член и научих доста полезни неща.

# 623
  • Мнения: 244
Здравейте, ще съм ви благодарен за съвет
Лекувах Херпес Зостер на челото в близост до окото, като още тогава
забелязах леко размазано виждане още от самото начало на появата на обрива което си остава и досега и което ме притеснява много. Имах само зачервяване, без мехури и без болки. Взимах 5 дни 2х2 Валтрекс
Сега, за появилите се болки понякога около главата и потупванията по крака, като пулсация (тикчета) взимам Милгама Н за няколко дни 3х1,

Въпросът ми е, докторката ми изписа и Изорекс или познат като Изопринозин като профилактика 3х1 за  15 дни, да се доизчистило инфекцията, след Валтрекса,и за силен имунитет  и си мисля дали имам нужда от него, който го е взимал за херпеси моля да сподели, давало се  за имунна система, инфекции и херпесни такива.
Дали ще доизчисти вируса или да стимулирам имунната си система  със друг тиб добавки като витамини. Четох противоречива информация за този Изопринозин, Изорекс
Благодаря

Последна редакция: вт, 31 окт 2023, 18:32 от pavlin_76

# 624
  • Мнения: 542
Здравейте, ще съм ви благодарен за съвет
Лекувах Херпес Зостер на челото в близост до окото, като още тогава
забелязах леко размазано виждане още от самото начало на появата на обрива което си остава и досега и което ме притеснява много. Имах само зачервяване, без мехури и без болки. Взимах 5 дни 2х2 Валтрекс
Сега, за появилите се болки понякога около главата и потупванията по крака, като пулсация (тикчета) взимам Милгама Н за няколко дни 3х1,

Въпросът ми е, докторката ми изписа и Изорекс или познат като Изопринозин като профилактика 3х1 за  15 дни, да се доизчистило инфекцията, след Валтрекса,и за силен имунитет  и си мисля дали имам нужда от него, който го е взимал за херпеси моля да сподели, давало се  за имунна система, инфекции и херпесни такива.
Дали ще доизчисти вируса или да стимулирам имунната си система  със друг тиб добавки като витамини. Четох противоречива информация за този Изопринозин, Изорекс
Благодаря

Изопренизина можете да го пиете след като ви изписан но няма никаква полза от него.Пила съм месеци наред и резултат нулев.На мен лично Ацикловир най бързо ми успокоява симптомите.Но от доста години вече не пия нищо просто заживях в хармония с херпеса🤣

# 625
  • Мнения: 13
Здравейте,
Някой може ли да разчете и анализира  това изследване,което направих за igm Херпес Зостер .Просто имах такъв преди повече от месец ,и ми беше казано да пусна това изследване ,защото лекаря имаше съмнение че е Зостер !!

Последна редакция: сб, 18 ное 2023, 19:11 от Smirnoff woman

# 626
  • Мнения: 19
Лек ъпдейт. Започнало е триална ваксинация с ваксина на Модерна, като се набират доброволци, след извършени дози отчетените резултати са били отрицателни без рецидиви. Би трябвало след това да излезне и официалната ваксина и вече да е достъпна.

# 627
  • Мнения: 39 687
Може ли някакво официално инфо?

# 628
  • Мнения: 19
Може ли някакво официално инфо?

Това е от групата във фейсбук, има още инфо в коментарите на поста в групата.

I’m making this post anonymous because I don’t wanna get bombarded in my inbox but I feel like this is really exciting news that I would want someone to share with me

Is anybody else participating in the HSV-2 Moderna vaccine trial?

If not, I highly recommend it !!! I had my first appointment today, and I am very hopeful that this vaccine provides effective treatment. I also learned a lot of really helpful information and I’m already benefiting from being in the trial! There is a chance that you will receive a placebo, but even just participating is very beneficial

One thing that I thought was really awesome is that they automatically test you for HSV-2 through western blot which is a very expensive test to get on your own and a lot of providers will not test you this way. It is also the most accurate test. I was told that the sample gets tested TWICE just to confirm 100% that you have HSV-2 before proceeding in the trail.

The clinical provider told me that a lot of people have been signing up for the trial and come out negative for HSV-2. What great news!!!

I’ve had HSV-2 for 10 years but still haven’t confirmed officially with a western blot test if I am positive, so this would allow for me to get that confirmation.

Watch me find out I don’t have HSV-2 😳 !!!!

Additionally, you get $3000 + just for participating in the study. This was a big glimpse of hope for me today. Now I’m just crossing my fingers that I get the HSV vaccine and no more symptoms!!! 

Plus, if the vaccine is proven to be effective, I am contributing to helping everybody else  ❤️ hopefully they can fast track it !!!

# 629
  • Мнения: 39 687
Ми дано бързо я разработят и я пуснат свободно на световния пазар.
Това в Щатите ли се случва?

Общи условия

Активация на акаунт