Херпес

  • 33 027
  • 688
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 39 287
Ако си навита пробвай я. Мен ме отказаха по принцип от руски лекарства. Но знам ли. Ако решиш после пиши моля те как действа.

# 76
  • Мнения: 40
Кой и защо те отказа? Сподели моля те защото всичко съм изровила от интернет  и нямам информация от първа ръка от някой който е ползвал ваксината.

# 77
  • Мнения: 39 287
Позната фармацевтка. Казва, че просто руската политика за лекарствата им е да не действат. Дали е така, не знам. Иначе изгледах клипчето. Добре ми звучеше доктора. Ама истина ли е? И на мен ми се ще някой от първа ръка да каже.

# 78
  • София
  • Мнения: 335
На мен ми помага само валтрекс - по 500 мгр на ден. Спря да излиза. Иначе излизаше всеки месец около цикъла. 6 месеца ще го пия ( по съвет на лекар) всеки ден, после мисля да го пия по 10 дни на месец - около цикъла. А лизинът ту помагаше, ту не. В американските сайтове пишат, че при хора, които пият валтрекс ежедневно 10 години няма странични ефекти, но ми се струва много това. Друго нищо не ми е помагало така, пробвала съм всичко. А за мазане - масло от чаено дърво.

# 79
  • Мнения: 246
На мен ми помага само валтрекс - по 500 мгр на ден. Спря да излиза. Иначе излизаше всеки месец около цикъла. 6 месеца ще го пия ( по съвет на лекар) всеки ден, после мисля да го пия по 10 дни на месец - около цикъла. А лизинът ту помагаше, ту не. В американските сайтове пишат, че при хора, които пият валтрекс ежедневно 10 години няма странични ефекти, но ми се струва много това. Друго нищо не ми е помагало така, пробвала съм всичко. А за мазане - масло от чаено дърво.

Мажеш херпеса с маслото, когато излезе ли?

Аз пия Ацикловир 400 мг, когато тръгне да излиза, веднага стопира. Сега трета седмица го няма, но да не се хваля много много, че пак ще цъфна.........

# 80
  • Мнения: 39 287
Десет години няма как да се пие валтрекс. Най вече че херпеса ще стане резистентен  към него и няма да действа.
Поне така ми обясни професорът. Нищо не се пие дълго за профилактика. Да не говорим че това бие в черния дроб.

# 81
  • Мнения: 5 820
Честита Новата 2020 Година на всички. С пожелание за здраве!

   Също смятам, че не може да се приема медикамент за перорална употреба със съставка Ацикловир, продължително време. Първо: уврежда, второ -  престава да действа.

    Относно масло от чаено дърво, мазала съм се и нямаше никакъв резултат при мене. Също съм се мазала крем с прополис - пак никакъв резултат нямаше.

   Използвам хомеопатичен продукт Influcid. Не искам да пиша добри отзиви за него, защото се страхувам, че може да спре да ми действа или може да е самовнушение, че действа наистина!

# 82
  • Мнения: 39 287
Сега прочетох Деничка. Наистина ли ще пиеш валтрекс 6 месеца без прекъсване? Много ми се струва.

# 83
  • Мнения: 40
Доста лекари имат такъв подход с дълъг прием на противовирусен препарат на основата на ацикловир в по ниска доза с цел подтискане на вируса за дълъг период от време. Доста хора споделят че са постигнали успех но не при всички работи така. Последващ прием обаче всеки месец по 10 дни ми се струва доста натоварващ и по скоро би довел до резистентност на вируса към препарата. По скоро би следвало да се наблегне на засилване на имунитета с естествени имуностимуланти има доста голям избор като котешки нокът, мравчено дърво, китайски гъби Кордицепс, Биобран който е на основата на гъби Рейши, различни схеми с витамин С, схемата с инфлуцид също звучи добре. Ако се достигне светъл период между рецидивите от по 6 месеца си е добър успех.

# 84
  • Мнения: 39 287
Аз съм на 2000 мг лизин и по една лъжица сироп от бъз. Да видим докъде ще го докарам.

# 85
  • Мнения: 5 820
Аз съм на 2000 мг лизин и по една лъжица сироп от бъз. Да видим докъде ще го докарам.

    И да споделите дали има ефект.

# 86
  • София
  • Мнения: 335
Честно да ви кажа, четох много отзиви от американци , които пият валтеркса с години. Не стават резистентни. Тамошните лекари го изписват за дълъг период. Не знам дали като минат 6-те месеца ще мога да го спра, просто сега живея нов живот, но ще трябва. Излиза ми всеки месец. Другото супер хубаво нещо е, че ако излезе трябва да се изпият ударно 2000 мгр и на другия ден вече е изчезнал херпеса - това съм го чела и изпробвала 2 пъти, абсолютно действа. Явно ще остана на тази ударна схема после... Енгистол и лизин ще пробвам като минат 6те месеца и ще видим. И да, масло от чаено дърво директно - за 3-4 дни минава ( без валтекс).

# 87
  • Мнения: 40
Деничка имай предвид че в Америка е най - силна фармацевтичната мафия и тамошните лекари изписват какво ли не за щяло и не щяло. Много добре и идва на фармацевтичната компания да пиеш Валтрекс до живот а за последствията от това въобще не и пука. Именно заради тези компании няма препарат който да лекува херпеса окончателно, и българската ваксина е спряна от производство въпреки че е давала добри резултати. Тях ги интересува единствено пазарния дял за техния препарат.

# 88
  • Мнения: 166
Здравейте ,аз имам херпес генетален от 2 години пила съм лизин валтрекс ,ацикловир отшумява за малко и пак . Много добре ми действа като го усетя ,че избива и се мажа с гел от алое и ми минава или цинкова маз. Обаче съм бременна в 4 месец и имам чести рецидиви чакам за час за лекар понеже живея в Англия и стават по бавно нещата. Има ли жени родили с херпес много се притеснявам и от две седмици само ме боли там където ми избива и нищо ама го мажа с гела от алое. Също така когато се бръсна задължително ми излиза после или просто ми седи една издутина.

# 89
  • Мнения: 60
Здравейте, хора.
Прочетох почти всичко в темата и реших и аз да си споделя мъката.
Получавам рецидиви вече почти 2 години, рецидивите са почти всеки месец, много рядко ме пропуска, понякога дори по два пъти в месеца, веднага след кто заздравее първия и излиза втори...кошмар Cry.
Не знам точно кога ми се появи за първи път, но си спомням преди години, че усетих ужасен сърбеж в областта на бузата на дупето и се почесох толкова силно, чак до болка и усетих някаква течност, това се случи в просъница и изобщо не ми мина през акъла, че може да е херпес (а може и да не е било), тогава си помислих че е обикновена пъпчица.
Преди две години обаче започнаха непрестанните появи. Поредица инфекции ме нападнаха, получих инфекция на пикучния мехур и тъй като не можах да го излекувам бързо инфекцията тръгна нагоре и стигна до бъбреците. Първо едини бъбрек, после другия, но да не изпадам в подробности. Тогава си спомням че излезе първия херпес ( изглежда имунната система се е предала тотално след толкова борба) и от тогава всеки месец, Бога ми, всеки месец, просто няма спасение, какво ли не пробвах, по доктори ходих...нищичко, няма светлина в тунела.
Този месец, втория който излезе е просто... не ми е излизал никога такъв, с много мехурчета, винаги ми се появява някакъв единичен с по едно най-много две мехурчета.
Прочетох тук в сайата за котешки нокът и най-накрая го намерих след няколко седмици търсене, тъй като не съм в Бг. Надявам се да помогне, да разреди появите.
Пия по две капсули на ден ( сутрин и вечер) за по-бърз ефект, уж...
Ще пиша след няколко месеца да ви кажа как е положението.

Общи условия

Активация на акаунт