освободете Жоро

  • 7 697
  • 174
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 790
То тревата е един наркотик...мани, мани  Tired

Въпрос на гледна точка и интерпретация. Но законът е определил марихуаната като наркотично вещество и държавата съди гражданите си съгласно този закон и тези граждани са задължени да спазват законите.
Сега ще направя още едно сравнение, дано не го сметнеш отново за неуместно  Peace
Аз не бих казала "мани, мани" ако разбера, че детето ми пуши трева.

# 16
  • София
  • Мнения: 9 862
А сега видях че темата е пусната на още няколко места във форума.Все си мисля че е по добре да се занимаваме с проблеми свързани с деца майчинство и тн. отколкото да се опитваме да зашитим някакъв наркоман

Добре,какви са тия епитети "някакъв наркоман".Тук не става въпрос да обсъждаме кой е наркоман и кой-не,вижте сайта и решете дали да го подкрепите,никой никого не кара насила.

# 17
  • Мнения: 801
момичета, що си губите времето тук тогава, насочете енергията си към други неща,който исак - да помогне на семейството да бъде отново заедно, който не иска - да не помага....

# 18
  • Мнения: 1 680
Ако затворят всички, които са пушили трева форумът ще се опразни.

# 19
  • Мнения: 2 550
То тревата е един наркотик...мани, мани  Tired

Въпрос на гледна точка и интерпретация. Но законът е определил марихуаната като наркотично вещество и държавата съди гражданите си съгласно този закон и тези граждани са задължени да спазват законите.
Сега ще направя още едно сравнение, дано не го сметнеш отново за неуместно  Peace
Аз не бих казала "мани, мани" ако разбера, че детето ми пуши трева.

Законът в БЪЛГАРИЯ е абсурден.
босска, да наречеш наркоман човек, който пуши трева е много, ама много тъпо. Най-малкото тревата не води до рпистрастяване, както рпимерно алкохола и цигарите. И е по-малкото зло от тях.

# 20
  • Мнения: 801
Ако затворят всички, които са пушили трева форумът ще се опразни.
rotfImao smile3546

# 21
  • на село
  • Мнения: 3 927
И от къде сте сигурни, че всичко изнесено в този сайт е самата истина?
Това за мен е само гледната точка на едната страна.

Всеки да решава  сам дали да подкрепи подписката или не,
аз няма да го направя.

# 22
  • Мнения: 4 965
Без да се намесвам в спора, само искам да уточня, че в повечето "нормални" държави пушенето и притежаването на марихуана (да не говорим за по-силни средства) е криминално деяние, което е оправдано, само ако човекът е онкоболен, но тогава трябва задължително да носи в себе си и епикриза, за да докаже заболяването си.
В случая е въпрос на гледна точка.
Т.е. аз също мисля, че е вид престъпление, но наказанието не е адекватно (както някой каза, не може затова, че вземаш дрога да лежиш еди-колко си години, а един убиец да е с условна присъда).
В България съществува вече т.нар. Пробация. В момента се обсъжда арестуваните за притежание, употреба и т.н. на наркотични вещества да бъдат съдени на Пробация и да бъдат изпращани на лечение (вижда ми се обаче доста трудно второто, защото едно такова лечение изисква държавни средства, а такива не дават дори на онкоболните и на недоносените дечица, та какво остава), но такава е практиката обикновено по света.
Ама ние нали винаги сме контра...

# 23
  • Мнения: 418
За мен притежанието на марихуана изобщо не е престъпно,още повече че в страни като Холандия това е легализирано а тук в нашата мила държавица не правят разлика между марихуана и твърди наркотици.И не бих казала, че човек който пуши джойнт е наркоман още повече да се налагат абсурдни присъди като тази.То един убиец получава такава присъда тука.....!Държавата ни е един абсурд!

# 24
Защитавайте си наркотичните средства и тези които ги ползват колкото си искате.Само ще кажа че веднъж посегнеш ли към каквото и да било такова средство ти стимулираш разпространението и.Познавам хора които си провалиха живота с дрогата.Най добрия приятел на мъжа ми го хванаха с 15 кг кокаин на летището  и му дадоха 15 год строг тъмничен.Друг лежа в затвора в Хърватска.Следващият стреляха по него пред дома му........ненавиждам ги затова.И няма да толерирам никой.

# 25
  • Мнения: 765
Какво се хвърляте така? Пушил човекът - голяма работа. А ония дето продават твърдо покрай училищата се разхождат ненаказани. Айде моля ви се. За трева 6 г. в затвор да лежиш! На един изнасилвач дават най-много 7. Страшни закони, няма що!
Подкрепям това мнение ,мдаа... и вие сте с доживотна застраховка , че това няма да се случи на някой ваш близък ? Дано ! Аз не толерирам наркотиците , но и не си заравям главата в пясъка , не смятам , че да затваряш зависими вместо дилъри е решение на проблема . Добре дошли в Европа ...ама друг път , с тези закони могат да ни приемат в Арабската лига.

# 26
  • Мнения: 899
Не ме интересува закона, тук за мен въпросът е човешки, там има едно малко дете, което страда за баща си, една жена, която трябва да се справя с всичко...Повечето хора тук сме употребявали трева...айде сега някой ще каже и ние в затвора?
Не ме интересува дали толерирам вземането на наркотици ( не го, имам починал приятел от свръх доза), но не смятам, че трябва да се лежи в затовра 6 години...Толкова по-страшни престъпления остават ненаказани.

Нещата в сайта са написани много човешки, историята на това семейство е трогателна и изпълнена с любов. Аз избирам да помогна, с каквото мога. Другите - не е нужно да плюете...

# 27
  • Мнения: 431
Съжалявам, но за мен 182 грама марихуана не е "една цигара".  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 2 550
Съжалявам, но за мен 182 грама марихуана не е "една цигара".  Rolling Eyes



Човека мисли дългосрочно  Laughing
Ми то и аз се разнасях известно време с 20на грама, ама нито съм наркоман, нито съм го продавала/подарявала  Confused

Тревата е уръдие за създаване на радост, хъхъхъ.

# 29
  • Мнения: 2 550
Верно, че 182гр не са малко...но 6 години е прекалено.

Общи условия

Активация на акаунт