Мария Гигова ВМА - педиатър - лошо отношение

  • 1 322
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 979
Здравейте,

Имате ли впечатления от Мария Гигова, която приема в 127 кабинет във ВМА София. Бременна съм и ще раждам скоро, отидох да я питам дали мога да запиша детето си при нея. Ходих два пъти - първия път имаше много хора в чакалнята, тя не благоволи да ми отговори, само изсумтя, погледна ме все едно съм бълха и въобще не ми обърна внимание, все едно не бях там. Отидох втори път, когато нямаше хора. Пак я питах дали мога да запиша детето си при нея, пак не пожела да ми обърне внимание, отново щеше да ме игнорира, но аз бях настоятелна. Не ми даде отговор, каза да отида пак след една седмица, тогава можела да ми каже (пак да се разкарвам бременна???). Очевидно и беше неприятно да говори с мен, беше нервна и мога да кажа надменна. Пита ме кога ще раждам, аз отговорих. Пита ме къде ще раждам, аз казах, че не знам. В чакалнята имаше вече събрани хора, и тя започна да вика, как може да не знам къде ще раждам при условие, че ще раждам скоро. Аз вече ядосана, я питах, може ли да работи с деца, а да има такова отношене към хората. Тя каза, да може, и ме изгони от чакалнята, щеше да ме удари с вратата и я заключи зад мен. Като прибавим към лошото отношение, и кабинета и, който може да се оприличи на склад, пълен с всякакви неща, и доста мръсен, съм наистина изумена как може такъв "лекар" да работи във Военна болница. Оказа се, че е наемател, и няма къде да подам оплакване. Ще се обърна към Българския лекарки съюз и към Здравната каса.
Това което ме потресе, в случая, освен ужасното отношение, е че, поради някаква причина, жената реши, че аз и детето ми не заслужаваме медецинска помощ, и не само това, ами дори и трябваше едва ли не да я принудя да благоволи да говори с мен...

Последна редакция: ср, 25 сеп 2019, 19:05 от Little heart

# 1
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Много съжалявам, за това, през което си минала. За съжаление държавните педиатри са смотани и мнооого трудно да намериш читав такъв. Нямам опит с въпросната лекарка, но не бих се и тормозила с нея след подобно отношение. Моя съвет е да намериш педиатър, който да е близо до дома ви, за да слага ваксините и да прави рутинните прегледи, но за адекватна лекарска помощ да разчиташ на някой частен лекар.

# 2
  • Мнения: 3 979
Благодаря Simple Smile Чудя се дали не реагирам малко пресилено , но наистина не мога да разбера защо такива "лекари" смятат, че ще им се размине и могат да си позволят да правят каквото си искат, без последствия... а работи с деца, кабинета и е като склад за захвърлени вещи, неподреден и мръсен... В чакалнята винаги е пълно, може би, защото в района е трудно да намериш педиатър...

# 3
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 6 954
Благодаря Simple Smile Чудя се дали не реагирам малко пресилено , но наистина не мога да разбера защо такива "лекари" смятат, че ще им се размине и могат да си позволят да правят каквото си искат, без последствия... а работи с деца, кабинета и е като склад за захвърлени вещи, неподреден и мръсен... В чакалнята винаги е пълно, може би, защото в района е трудно да намериш педиатър...
Не я защитавам, но държавата обърна медицината ни на бизнес, докато не убие човек, може да си прави каквото си иска, на практика!

# 4
  • Мнения: 28 892
Бих пуснала сигнал до НЗОК. Такова отношение е недопустимо, независимо какъв лекар си.

# 5
  • Мнения: 580
Раздава грешни диагнози на децата. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт