Hercai/Вятърничав по ATV Тема 8

  • 67 189
  • 740
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 3 478
Здравейте, момичета! Hug
Благодарности за българския превод на епизода! newsm51
За мен той е добре премислен (не се наемам да съдя за недоразуменията по отношение на детайлите, защото честно - не си ги спомням Wink)и подреден. Ретроспекциите по моему не са просто пълнеж, без който щяхме да гледаме само тичане напред-назад, викове и терзанията на Миран. Аз се впечатлих от аналогията с Ромео и Жулиета, а от там нататък: счупеното огледало; "Приказка за славея и розата"; сцената с раковината и препратката към "Рибаря и неговата душа" директно насочиха мисленето ми към О. Уайлд и: "Портретът на Дориан Грей" - приказките от "Гранатовия дом". Само че моделът на О. Уайлд тук е обърнат - както искат тяхната Шекспирова история да завърши щастливо, така и разбитата от моралното лицемерие на Азизе душа на Миран  търси своята цялост в любовта и топлината, не в разума и плановете.
Първо, Миран се огледа в счупеното огледало, където се вижда една душа на парчета. Миран се мята между собствените желания и импулси, и моралния авторитет на Бабата. Собственият му Аз го няма. Не е чудно, че се мята между вината и гнева.
Второ, сцената с велосипеда е спомен за доверието, което му има Реян, когато се учи да бъде самостоятелна.
Следва споменът за славея и розата. В приказката на О. Уайлд млад студент моли за един танц избраницата си, която иска от него червена роза. Отблъснат от любовта, се връща към хладния разум на познанието, търсещо истината. В нашата приказка славеят, макар и с окървавено от загуби сърце, закичва розата на косите на Реян и  се бори за любов.
После - ретроспекцията с раковината. Морската раковина се свързва в приказките и легендите с архетипа: луна - вода, зараждане - плодородие. Тя съдържа зародиша на бъдещото развитие. Но още по-важно е, че раковината пази думите. Миран разказва приказката за рибарите и русалките. В приказката на О. Уайлд в името на чистата любов към русалка рибарят пропъжда душата си, която останала без сърце, става скитница - порочна, властолюбива и зла. В името на чистата любов Миран се ръководи от сърцето си и се опитва да събере парчетата от разбитата си душа, за да стане цяла, Мирановата душа. И  Grinning да има голямото щастие, което да изглежда малко и обикновено.
Накрая идва срещата на Миран със семейството, гледано през стъкло. Черно-белият му свят на самота и плач се сблъсква с цветната картина на семейната любов. И двата Аза в него, хванати за ръка. Импулсът да влезе през вратата и ... отказът, а после и ръката, която отдалечава Хазар, припознаван като единствения враг, показват, че той все още не е готов за семейството, за което мечтае. Но започна да търси истината и то сам. Е, ние си знаем, че този път е пълен с тайни и капани, но е път със сърце.Simple Smile
 

Последна редакция: нд, 13 окт 2019, 22:18 от Katya_I

# 286
  • Мнения: 1 036
Момичета,защо според вас този сезон не се снимат двамата ?

Според мен е стратегия на екипа на сериала и в някаква степен заради Сандра. Явно са се уговорили Акън и Ебру да не афишират връзките си в реалния живот и да се държат на дистанция помежду си извън кадър. Защото истерията на феновете на Акру, като видят Акън със Сандра, влияе негативно на рейтинга на сериала. Ебру в Истанбул успява да скрие личния си живот. Нея в Тайланд я хванаха в изневяра спрямо Акру Simple Smile Иначе Ебру и Акън се разбират добре като колеги. А какво им е на ум те си знаят Simple Smile

Katya_I, благодаря за интересния анализ на серията! След него сама по себе си серията става много издържана, като съдържание и логика. Дано повечето зрители са забравили подробности от сериите с годежа и сватбата.

Последна редакция: нд, 13 окт 2019, 19:59 от nedlen

# 287
  • Мнения: 22 236
Кате, благодаря за този коментар, беше ми много интересно да прочета Flowers Rose

Мончо, и аз написах мнението си по въпроса АкРу преди няколко дни.
Като видят тяхна обща снимка, следва полет на мисълта на феновете, истерии, искат ги веднага заедно и женени и т.н. Отделно нервната г-жа С... Затова е.

И трейлъра да ви пусна за новата серия...



В по-близък план, да захраним въображението си Smiling Imp



"Чакай ни, Кан, идваме!" е написал под снимката Джем Карджъ Blush

Последна редакция: нд, 13 окт 2019, 20:16 от Еванджелин

# 288
  • Мнения: 1 497
Благодарности за преведената серия!  bouquet  newsm51 newsm68

Дано заради претенциите на госпожичката да не развалят хубавия сериал и химията помежду им. Че всички знаем поне по един пример за ревнива половинка.  Naughty



П.С. - песничката от фрага.  Peace

# 289
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 859
Здравейте момичета
След поредното гледане на серията, но този път на роден език/ още веднъж "благодаря" на екипа Heart/ искам да кажа, че ми хареса...спомените ми дойдоха в повече Stuck Out Tongue Winking Eye , но всичко друго беше добре...Сега като си помисля, ако не бяха те, нямаше да можем да гледаме влюбените птички, защото единия търсеше другия...Не знам кой отвлече Рейян, но не е Султан. Тя не може да направи такава организация и да осигури хора, които да пращат за зелен хайвер търсещите Рейян. Много ми е интересно какво пишеше в бележката, за да изхвръкнат така очите на Азизе и най важното, защо Рейян не каза всичко на Миран....
На мен ми липсваше Ръза...човекът на г-жа Гюл...да не съм пропуснала нещо....Той къде изчезна....

# 290
  • Мнения: 3 478
Мнооого красив фрагман... С музиката и текста на песента, с прошепнатите думи на Миран, с танца им, с химията помежду им... Абе друго си е, когато двама се борят за любов.  Grinning
Хайде още едно предположение за евентуален отвличащ, освен, разбира се, ако не е непознат до сега - Есма!  newsm78Струва ми се, че човекът, отвлякъл Реян, трябва да е наясно с цялата история от миналото, плановете на Азизе и конкретните действия на Реян в онзи момент на открадването на пистолета от охранителя и тръгването по следите на Азизе. Освен това, тя познава всичките охранители на конака, а и шофьорът, който караше Реян, не каза истината за чутото при отвличането...
Есма на пръв поглед изглежда покорна, но има нещо в погледа й, в стойката й, което подсказва, че не е слаб характер.

# 291
  • Мнения: 22 236
Да, Есма може да е вероятен съучастник, не бях се замислила. Но не мисля, че е основен играч.
Изхождам от разказа на Рейян, че е чувала звук от обувки, от обръщане на креслото, и как е усещала, че някой е седял и я е гледал. Аз разбирам, че това е поръчителят. Не се забеляза да липсва някой от конаците Асланбей и Шадоулу. Мисля, че е нов и то силен играч на хоризонта.

Гости, "Ръза" напусна сериала, сбогува се преди няколко дни.

Последна редакция: нд, 13 окт 2019, 20:48 от Еванджелин

# 292
  • Мнения: 21 201
Здравейте.
Бях поизостанала с последните два епизода, но тази вечер ги изгледах наведнъж.
Нищо не ми е ни в повече, ни в по-малко, а РейМир са ми още по-красиви и химични отпреди.
Много силни сцени, много силни диалози, брилянтна игра на всички.

# 293
  • Мнения: 3 243
Здравейте, добра вечер на приятна раздумка

Сърдечни благодарности на екипа, направо беше супер изненада толкова рано да ни поднесат преведената серия.

Първо започвам с цитата от Мевляна "Всяко нещо с времето си". Опитвам се да разгадая какво точно значи, но не съм особено проницателна.
Много детайлно беше изпипано отвличането.  "Всяко нещо с времето си". Не разбирам как и кой го е организирал, защото Азизе тръгна спонтанно към чифлика. Или ако го е планирала, само някой много близък би могъл да знае - Есма и сестра ѝ. Или самата Азизе, но нали я даваха как тя също се чуди кой може да е.
Защото стиковката е много точна по време. За минути стана всичко, а успяха да препречат пътя на колата и да подготвят всеки детайл. та чак до счупеното огледалце.
Рейян нещо премълчава и ми се струва, че не е само за бележката.
Въобще, в тази серия ми беше интересна криминалната линия, а не любовната. Дано да вкарат нов играч или да изплуват нови факти, за да се раздвижи действието. Защото всичко друго вече омръзва - Азизе манипулаторката винаги отгоре, винаги контролира нещата, останалите се гърчат в безсилие и неизвестност.

След тези нежни моменти, които ни показаха, ще споделя категорично мнение, че елементарно порядъчен мъж не би могъл да постъпи с Рейян така, както постъпи Миран. Никакво възпитание и никакви лъжи не го оправдават. Още повече, че личеше от първата серия, че Миран я  харесва и ухажването не беше само пъклен план. Но няма как, приемам, че така е трябвало за нуждите на сценария.

И накрая да кажа за играта на Акън. В предишен пост бях писала за огъня в очите му, когато гледаше Рейян. На финала на серията, в последните секунди, погледът му е суров и решителен, когато мисли за врага. Много изразително играе с очи.

# 294
  • Мнения: 76
Почвам да си мисля,че похитителят е истински баща на Рейян. За него нищо не знаем освен ,че Азизето знае кой е .

# 295
  • Мнения: 21 201
https://www.instagram.com/p/B3kaLSzpXR5/



Много съм доволна, че на Миранчик този сезон му смениха прическата, Heart Eyes т.е., махнаха му бретончето. Party

# 296
  • Мнения: 3 478
Цитат
Да, Есма може да е вероятен съучастник, не бях се замислила. Но не мисля, че е основен играч.
Изхождам от разказа на Рейян, че е чувала звук от обувки, от обръщане на креслото, и как е усещала, че някой е седял и я е гледал. Аз разбирам, че това е поръчителят. Не се забеляза да липсва някой от конаците Асланбей и Шадоулу. Мисля, че е нов и то силен играч на хоризонта.
Сигурно е така. Доколкото обаче, не се е чувало за нов актьор в каста, трябва да е някой, който все пак се е появявал в сериала. Рускините писаха за токчета и евентуално друга жена, Аз обаче чувам по-тежка крачка от тези на жените. Съдържанието на бележката трябва да ни насочи, ако ... не го скрият засега от нас.
Спорна седмица на всички ви! Peace

# 297
  • Мнения: 92
Да но истината за миналото я знаят Есма, Султан, и Ханифе. Рейян каза че е чула токчета и после тази бележка която явно има нещо написано за миналото което претисни Азизе ме наведи на тази мисъл. Че може да е Султан
Здравейте момичета
След поредното гледане на серията, но този път на роден език/ още веднъж "благодаря" на екипа Heart/ искам да кажа, че ми хареса...спомените ми дойдоха в повече Stuck Out Tongue Winking Eye , но всичко друго беше добре...Сега като си помисля, ако не бяха те, нямаше да можем да гледаме влюбените птички, защото единия търсеше другия...Не знам кой отвлече Рейян, но не е Султан. Тя не може да направи такава организация и да осигури хора, които да пращат за зелен хайвер търсещите Рейян. Много ми е интересно какво пишеше в бележката, за да изхвръкнат така очите на Азизе и най важното, защо Рейян не каза всичко на Миран....
На мен ми липсваше Ръза...човекът на г-жа Гюл...да не съм пропуснала нещо....Той къде изчезна....

# 298
  • Мнения: 92
Зехра каза че е мъртав
Почвам да си мисля,че похитителят е истински баща на Рейян. За него нищо не знаем освен ,че Азизето знае кой е .

# 299
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Привет, аз съм на 38-мата минута още : )))) обаче - то има много за казване ; )))
Първо - играта на Азат - изключително добре предава тази постоянна вътрешна борба в него - дали да защитава Реян, дали да слуша - баща си, чичо си , майка си. Очите му и целия го излъчва това. Колебанията как да постъпи си личат, че му се иска и вълка сит и агнето цяло : )

Второто - това застъпване на какво е станало с Реян и мъжете, които я търсят Hands ClapHands ClapHands Clap - заслужават голямо браво от екипа. Не знам кой го е решил, но е направил нещо изключително. Даже не знам как да го опиша. Това усещане , което създават за време-пространството - как сякаш остава едно ехо от миналите събития и ти можеш да ги прочетеш, да ги усетиш ... наистина съм без думи. Hands ClapHands ClapHands Clap Само мога да им се възхитя. Миран сякаш усеща ,че Реян е минала от там , баща й също. Сякаш чуват виковете й.

Есма -Азизе, Елиф-Азизе - хубави сблъсъци.
ОбачеСултан- Азизе JoyJoyJoySmiling ImpSmiling ImpSmiling Imp тоя път беше Оха!

Много явно ни насочват към Султан, после и към Ярен - според мен така както ни го поднасят не е нито едната, нито другата.

Та така за първите 38 мин. - Много силни.

Дано да внимават и да не ни поднесат някоя небивалица. За мен е слабо място как така точно когато Реян по случайност тръгна към фермата се оказаха там и похитители? По принцип тя трябваше да е затворена в стаята си. Кой ще е разбрал, че е тръгнала и толкова прецизно да е организирал всичко?

Хм, щом я връщат - може ли това да е  организация на Фърат, за да спре идиотщините на двата рода? Съответно Есма е замесена.

Благодаря за превода! bouquet

Жалко ,че Ръза е напуснал.

За "Всяко нещо с времето си" - идеята е ,че нищо не може да се случи когато насилваш нещата, всичко следва своя ход и ред. Не може да накараш едно събитие да изпревари друго или да се случи преди да му е дошло времето. Трябва да имаш търпение и да изчакаш да им дойде реда на нещата.

Последна редакция: пн, 14 окт 2019, 03:56 от BVAR

Общи условия

Активация на акаунт