секцио-за или против

  • 2 576
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
Секцио- само ако се наложи!

# 16
# 17
  • Мнения: 8 917
ЗА - с две ръце! Mr. Green

# 18
  • Мнения: 826
Ако е по мед. показания-да!

# 19
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
С две ръце съм за секцио!Естествено трябва да е направено кадърно.Веднага след като излязох от упойка и си видях Божидара поисках да си имам и момченце!

# 20
  • Мнения: 8 505
За нормално раждане съм.А секцио-само ако е наложително.

# 21
# 22
  • Бургас
  • Мнения: 225
Ами какво да ти кажа, аз не можах да родя по нормален начин, мъчих се 7 часа, но бебето беше несиметрично разположено и пъпната връв беше увита 2 пъти около врата.........та накрая ме оперираха по спешно. И сега съм на мнение, че операцията е по-добрият вариант.
Но ние сме различни хора, ти може да родиш и за 1-2 часа без никакви проблеми.
Късмет и леко раждане Grinning

# 23
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Мнооооооооого притив секциото съм.Само, ако се наложи при нужда, или ако жената има някакъв проблем го приемам.

# 24
  • Мнения: 2 019
абе и да и не. по принцип ако се налага

# 25
# 26
Твърдо-Не!
Мъ4их се 8 4аса да родя нормално ама той не излизаше(беше седалищно) и ме клъцнаха,вси4ко е ужасно и болките след операцията...Особено белега 4увствам се ужасно грозна заради него.И досега гледам да го прикривам да не го вижда моя мъж.Имам 4увството 4е ще го отвратя.

# 27
  • Мнения: 1 100
Аз мисля, 4е е недопустимо бременната сама да реШава дали иска секцио или нормално раждане. На запад то се прави само и единствено по сериозни мед. при4ини и по лекарска препоръка. В интерес на истината в много страни от Западна Европа процентът на секцио е особено нисък Peace

Това е сериозна коремна операция и аз намирам абсурдно 4овек да си я "самопредпиШе". Естествено, когато са налице предпоставки и е наложително (от медицинска гледна то4ка) е редно да се изпълнява секцио, за доброто на бебе и мама. Peace

# 28
  • Мнения: 1 701
Може би най-добре ще ти отговори някоя майка, която е раждала и по двата начина, въпреки че всичко си е индивидуално. На мен ми се наложи да родя със секцио, като преди това бях твърдо против! Да ти кажа честно... втория ден след операцията е кошмарен, но като слушах виковете на раждащите наоколо жени в следващите дни от престоя ми... направо се радвах за себе си!

# 29
  • София
  • Мнения: 3 826
Само ако е наложително.Иначе съм против.

Общи условия

Активация на акаунт