Първокласници. Тема 2

  • 20 626
  • 756
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 6 149
Да, високи са, а тя е дребна и и висят под дупета. Мога да стегна още презрамките, но пък тогава няма да мога аз да я нося (аз и я нося до училище и там и я слагам, но все пак там доста я носи и си е тежичка).

# 121
  • Мнения: 7 993
Не става ли да ги стегнеш и да я носиш на едно рамо?

# 122
  • Мнения: 4 819
Да, високи са, а тя е дребна и и висят под дупета. Мога да стегна още презрамките, но пък тогава няма да мога аз да я нося (аз и я нося до училище и там и я слагам, но все пак там доста я носи и си е тежичка).

Няма начин с една дължина презрамки да пасва и на теб, и на нея. Аз карам моя сам да си носи чантата.
Бабата обаче го жали (после се чуди защо чака всичко наготово) и прави следното: тъй като сама тя ходи с раница, прехвърля голяма част от учебниците в своята раница и така чантата на детето съществено олеква. Но нито тя, нито аз носим неговата чанта на гърбовете си, той има кутия със супер анатомично-ергономичен и не знам к'ъв си гръб и мен ме подпира отвсякъде. На едно рамо не нося, че и аз съм с изкривяване и ме заболява гърбът.

Но ако се налага детето да я носи само в училището, това преразпределяне на тежестта не ти върши работа. Можеш обаче преди да й връчиш раницата на входа, да стегнеш презрамките - това става бързо. Удължаването е по-бавно.

# 123
  • София
  • Мнения: 6 149
Когато им сложат шкафчета и олекне, ще си я носи само тя. В момента е беумно тежка - учебници, помагала, несерери, маратонки, вода, абе ясно ви е. Тя самата е 20 кг., а раницата е поне 6-7.

# 124
  • shumen
  • Мнения: 18 199
Нашите имат шкафчета и си оставят почти всичко там само български и математика носят всяка вечер и кутията за храна и шишето с вода и пак тежи 6 килограма раницата.

# 125
  • Мнения: 7 993
Че те точно БЕЛ и математика тежат най-много. Нашите точно тях оставят там.

# 126
  • Мнения: 1 382
Аз поръчах сет раница, несесер и чанта за храна от амазон, 38 см. Много съм доволна. Раницата остава в у-ще, а тя всеки ден си носи чантата за храна, която отвътре е с някаква подплата, която не позволява нищо да протече. Оттам й купих бамбукова кутия за храна и шише, тип термос, което е мн леко и удобно за пиене. Всичко ми излезе колкото една свястна раница от Бг. Всеки ден взимаме папките по БЕЛ и математика, за да проверим какво са писали и да допишем домашна. От днес я спрях от занималня, така че взимам цялата раница. Аз й я нося.

# 127
  • shumen
  • Мнения: 18 199
Целика,така е,но госпожата ги дава всеки ден,за да видим какво са правили в час.

# 128
  • София
  • Мнения: 6 149
Нашата всеки ден си носи и връща всички учебници, но без тетрадките. Тях ги връща в петък, само тогава мога да видя какво са писали.

# 129
  • На морето!
  • Мнения: 5 783
И при нас връщат тетрадките в петък. През седмицата изпращат тетрадки  и помагала само ако има нещо, на което искат да обърнем внимание. Реално дъщеря ми в момента разнася само храна, вода и несесери.

# 130
  • София
  • Мнения: 2 452
Аз досега съм видяла само едно помагало по БЕЛ (от което беше домашната този уикенд). Пълно затъмнение  Thinking
Виждам темите в електронния дневник, получава поне по една похвала или отлична оценка на седмица, но все пак бих искала да разгледам и тетрадките.
Другата седмица има родителска среща, може би тогава ще успея.

# 131
  • Мнения: 4 819
Аз, като минала вече един първи клас, мога да кажа, че не ме устройва това да не виждам учебниците и тетрадките. Пробвах миналата година, но не ми беше удобно. Не знам в училище какво проверяват и най-вече не знам детето къде блее, докато проверяват, но понякога намира изумителни неща, които по една или друга причина не са поправени. Съмнения в учителките нямам.

Затова предпочитам детето да ми донесе всичко, да прегледам какво правят в клас, той самият какво е направил и съответно да повторим, потретим и попетим някои неща. Така придобивам ясна представа той какво знае, не знае и на какво трябва да наблегнем повече. От тази година започнаха да пишат по-системно в тетрадки. Миналата година имаше само една тетрадка за диктовка по френски, по английски и по математика нямаше тетрадки освен учебните, всичко останало беше на листове. Ами като гледам тетрадките, установявам, че хич не подрежда. Особено задачите по математика са една през друга. Текстовете са писани през ред или през два или без никакъв ред. Така че трябва да поработим и за това.

Дневници нямаме. Три пъти в годината получаваме доклад с оценките (които са точки върху 100), бележки на учителите по всеки предмет (силни и слаби страни, на какво да обърнем внимание) + коментари за поведението.

С една дума, ако нямам учебниците и тетрадките, изобщо няма да мога да разбера какво учат. Синът ми никога не казва нищо за училище. Аз обаче съм от тези, които искат да знаят Simple Smile

# 132
  • София
  • Мнения: 6 149
И при нас връщат тетрадките в петък. През седмицата изпращат тетрадки  и помагала само ако има нещо, на което искат да обърнем внимание. Реално дъщеря ми в момента разнася само храна, вода и несесери.
Е така бива. Ама при нас се носят и връщат всеки ден учебниците. Надявам се като дойдат шкафчетата, да си ги оставят там.

# 133
  • Мнения: X
И синът ми нищо не казва, писали нещо си, направил го бил. Мъкне тетрадки само в петък, повече от достатъчно е за момента. Домашни няма, което също ми се струва хубаво. Смятам да му взема някакъв сборник със задачи по математика, но устни, да го видя ще прояви ли интерес, че и без това не му спира устата, поне да си говорим нещо полезно. Несесера седи в училище, ама ще го накарам да ми го донесе в петък, да го прегледам, ако липсва нещо - да му го набавя. Иначе за момента не е загубил нищо, връща си дрехите и кутиите всеки ден, което е добре.

Последна редакция: чт, 03 окт 2019, 11:52 от Анонимен

# 134
  • Мнения: 4 819
И синът ми нищо не казва, писали нещо си, направил го бил.

Е пак е нещо Simple Smile

На въпросите ми, свързани с училище, отговорите на сина ми са: Не знам, Не си спомням, Може ли да говорим за нещо друго. Дори за храната в стола и за играта в двора. Може диктовката да е безгрешна, може да има забележка в тетрадката - нито едното се споменава, нито другото. Човек би казал, че не ходи на училище.

Иначе и той не спира да говори, но само за неща, за които той иска. На въпроси не обича да отговаря и не отговаря освен ако той не реши.

Общи условия

Активация на акаунт