1-ва АЕГ - тема 5

  • 21 874
  • 181
  •   1
Отговори
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400


Първа английска езикова гимназия        

"Знанието е съкровище, което ще последва своя собственик навсякъде."

Попътен вятър на всички ученици!

# 1
  • Мнения: 2 987
Благодаря за новата тема.
За да не е просто запис, понеже предстои 10 клас и избор на профили, бихте ли споделили има ли доволни от ИТ като профил? Кой го води?

# 2
  • Мнения: 747
Благодаря за новата темата!
В очакване на започване на 8 клас Simple Smile…..

# 3
  • Мнения: 18
Благодаря за новата темата!
В очакване на започване на 8 клас Simple Smile…..

И ние така

# 4
  • Мнения: 28
Здравейте, благодаря за новата тема и ние сме в очакване на 8 клас Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 687
и аз за профилите от кого като преподавател сте най-доволни? без значение предмет. защото е най-важно тези две години да не са изгубени. чувам, че масово не се влиза в куп часове, това НЕ искам да улучим.

макар че сега едва ли се знае кой поема профилите...

# 6
  • Мнения: 98
Дъщеря ми е профил география и икономика. Възхитена е от преподавателя. Според нея този профил й е дал толкова много - обща култура, разбиране за исторически събития, международни организации, колкото нищо друго до този момент. Дори историята започна да й се струва доста по - интересна през погледа на географията. Но всичко идва от преподавателя доцент е от СУ, Николай Попов. За мен той е попадение в десетката.

# 7
  • Мнения: 98
Профилите си избират след 10 клас - за т.нар. втори гимназиален етап. За мен това е и едно от огромните предимства на нашето училище - няма предварително зададени профили или възможни комбинации - например задължително химия и биология или български и история. Избирате според желанията.

# 8
  • Мнения: 747
Профилите си избират след 10 клас - за т.нар. втори гимназиален етап. За мен това е и едно от огромните предимства на нашето училище - няма предварително зададени профили или възможни комбинации - например задължително химия и биология или български и история. Избирате според желанията.

Да, да прочетох аз Simple Smile,
Това е много хубаво!
Ама и аз чета през редовете!!!

# 9
  • Мнения: 2 987
Всъщност детето казва, че има избор между три трети профила Бел, математика и химия и като четвърти - останалите предмети. И трябвало да избере до февруари месец.
Не можело например география и история едновременно, не знам дали правилно е разбрало.

# 10
  • Мнения: 747
Поне в сайта при Прием е обяснено доста добре и мисля, че може да избираш два предмета, не е от значение кои?
Но може и да греша, те най-добре знаят, предполагам се попълва декларация в края на 10 клас или началото на 11 клас и там има опции.

# 11
  • Мнения: 98
По мои спомени декларацията се подаваше в края на 10 клас и мисля, че комбинациите, които дъщеря ми обмислаше бяха възможни само в Първа английска (сравнявам с други гимназии, в които имаме приятелски деца). Доста деца избраха профил ИТ, дори го комбинираха с БЕЛ. Нямам спомен имало ли е фиксирани предмети за т.нар "трети профил". Миля, че ако попитате в училище, ще ви информират.

# 12
  • Мнения: 892
Няма как да избирате профил по преподавателя, защото не се знае предварително кой преподавател ще води профил и на коя група ще бъде разпределен.
Точно така са групирани профилите, както е описала МianaNia, но и така изборът е доста богат.
Изборът се прави в 10 клас през февруари.

# 13
  • Мнения: 21
Привет, за родителите на бъдещите осмокласници - на сайта вече са качили информация кога ще бъде родителската среща, кога ще бъдат обявени списъците по паралелки и т.н. - https://fels-sofia.org/bg/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8-1 … D%D0%B8%D0%B5-641

# 14
  • Мнения: 747
Привет, за родителите на бъдещите осмокласници - на сайта вече са качили информация кога ще бъде родителската среща, кога ще бъдат обявени списъците по паралелки и т.н. - https://fels-sofia.org/bg/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8-1 … D%D0%B8%D0%B5-641
Голямо Благодаря за имфото Simple Smile!!!!
От колко часа е първия учебен час за първа смяна?

Общи условия

Активация на акаунт