Уреди за домашна грижа за кожата - 5

  • 60 049
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • Бургас
  • Мнения: 806
Поръчах и аз днес набързо и даже не погледнах Триполар Стоп, дали идва с гел. Взех най-евтиния защото не съм много сериозна с уредите и имам няколко които си залежават по шкафовете. Не ми остана време да разбера каква е разликата в технологията на този и на най-новия. Видях таблицата, но не ми стана ясно какво е DMA. Но пък, ако се окажа отговорна и го ползвам може и да се възнаградя с по-добрия модел. Те често имат намаления, нали?

ПП Видях, че има гел и даже са го изпратили, наистина са много бързи.

# 676
  • Мнения: 23 118
А кой уред става за тяло(шия, ръце, корем, бедра)?

# 677
  • Бургас
  • Мнения: 806
А Триполар Стоп не може ли на шията да се ползва? Аз основно за там го взех, почти нямам бръчки, само няколко фини линии под очите, но шията напоследък повяхна и се отпусна много неприятно. Забелязвам, че и деколтето ми на там върви.

# 678
  • Мнения: 6 930
А Триполар Стоп не може ли на шията да се ползва? Аз основно за там го взех, почти нямам бръчки, само няколко фини линии под очите, но шията напоследък повяхна и се отпусна много неприятно. Забелязвам, че и деколтето ми на там върви.

Може и за шия, но препоръчват да се избягва зоната на щитовидната жлеза, особено, ако имаш такива проблеми. Аз имам, та никаква шия не правя, за всеки случай , дори отстрани.

ДхЗ, има някакъв nuface за тяло, колко и какво прави точно, не съм наясно, не съм чела и ревюта

# 679
  • Мнения: 1 130
А за поръчалите го: момичета, а на митница отиде ли? Мен това много ме притеснява.

Затова и не смея да поръчам, а иначе ето какво съм харесала за мезотерапия: https://www.strawberrynet.com/bg-bg/dermaheal-hsr-hyaluronic-aci … ml-0-17oz/191186/
Знам, че се ползва в клиниките и е професионален продукт, видях го и потърсих. Но доколкото знам, от Ягодка декларират реалната стойност. Имате ли опит?
Вие за мезо какво ползвате?

# 680
  • тук-там
  • Мнения: 4 271
Не, не отива на митница. Хвърлих кашона, но мисля, че от Англия пристигна. През сайта на Федекс го следиш всяка една минута къде е.

# 681
  • Мнения: 6 930
От current body идват от Англия, да. Няма митници.

# 682
  • Мнения: 1 130
Много ви благодаря!

# 683
  • Бургас
  • Мнения: 806
Моят Триполар Стоп дойде и го ползвах вече два пъти и сега имам няколко въпроса:
трябва ли да свети зелена светлина? - моя не свети в зелено, нагрява, светва оранжевата свитлинка и ако се заплесна и не го преместя издава звук. Това дали е правилно, на няколко места чета, че трябва да светне в зелено като индикация, че е готов за работа?
Как го почиствате след използване, пише с мека кърпа, в някои клипчета го забърсват с книжна салфетка, но на мен ми се вижда недостатъчно? Не трябва ли да се дезинфекцира някак?

# 684
  • тук-там
  • Мнения: 4 271
Моят пък не пищи, когато е оранжево. Изчаках го около 30 сек -не ще. Иначе зеленото /при мен има и синьо, защото а стоп V/ си светват - в зависимост на 1 или 2 степен е - едно или две индикаторчета. Почиствам с чиста хавлия.

# 685
  • Мнения: 6 930
Моят Триполар Стоп дойде и го ползвах вече два пъти и сега имам няколко въпроса:
трябва ли да свети зелена светлина? - моя не свети в зелено, нагрява, светва оранжевата свитлинка и ако се заплесна и не го преместя издава звук. Това дали е правилно, на няколко места чета, че трябва да светне в зелено като индикация, че е готов за работа?
Как го почиствате след използване, пише с мека кърпа, в някои клипчета го забърсват с книжна салфетка, но на мен ми се вижда недостатъчно? Не трябва ли да се дезинфекцира някак?

Свети зелено само при power бутона и от другата страна, където са двете степени. Иначе в средата лампичката светва в оранжево, когато се достигне оптималната температура на кожата. Когато светне постоянно оранжево и бипне, тази част на кожата е достигнала точно температурата, която е нужна, за да се въздейства за дълбоките слоеве да произведат колаген. Четох някъде, че радиочестотите стимулират кожата да произвежда колаген, когато кожата поддържа поне 46°C над 3 минути. На знам с каква точност уреда определя температурата (и колко точно е тя, когато светне оранжево) и малко лаишки го обяснявам, дано се разбира. 😀  В упътването казват, че продължаваш да движиш уреда още малко след това бипване, преди да си се преместил на друга област от лицето. Но на мен все пак не ми е съвсем ясно кога е достигната тази нужна температура--когато бипне, или малко след това и колко е това "малко". Аз го движа по кожата след бипването още няколко секунди. На челото отнема повече време (където костта е по-близо, по-бавно се въздействало на дълбоките слоеве). Движа го с бавни кръгови движения на малки части от лицето, докато бипне (и още малко след това) и после премествам. На края минавам цялото лице с по-големи движения (казват това при  финално минаване, че може да не чакаш да бипне). 20-30мин цялата работа. Избърсвам с влажна кърпа (или влажна хартиена салфетка) за да се изчисти от гела. Не дезинфкецирам по друг начин (то не е и указано да се прави) , т.к го ползвам само аз и само на чисто лице

Последна редакция: пн, 05 окт 2020, 10:00 от tuali

# 686
  • Бургас
  • Мнения: 806
Момичета, благодаря за отговорите Flowers Tulip.
 tuali описала си всичко както е при мен и се успокоих, че всичко е наред.

# 687
  • София
  • Мнения: 3 951
Има ли доволни от ултразвукова шпатула? От коя марка? С какви продукти?

# 688
  • Мнения: 1 130
Аз имам и съм доволна, LW-006 е марката, от Алиекспрес я купих. Ползвам я за почистване, като при мен най-добре работи кърху кожа с пръсната отгоре розова вода. Иначе купих хиал.киселина на прах и понякога си правя гел, но повечето случаи - не.
По-добре ми чисти ако кожата е леко влажна и има натиск самия уред. Изкарва "червейчета" от порите, както и пъпки.

Обаче трябва да направя вметката, че моят уред се развали на първото ползване и го дадох на ремонт при познат. Оправи го, но не  е какъвто беше и какъвто гледам по клиповете, не разпръсква така водата и не шуми толкова, което на практика значи, че ползвам уред, чийто параметри не знам, тоест трябва да престана.
___
Поръчах си на Конмисон уреда мини хай-фу и сега го чакам. Ако някоя дама го има, какъв гел/разтвор ползва?

# 689
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Здравейте!
Обмислям покупката на уред за лифтинг в домашни условия.

Разглеждайки сайта на Magnitone London по друг въпрос, попаднах на техния уред. Не знам кога са го пуснали на пазара, но прилича на NuFace.
Цената е примамлива, познавам марката, имам четка за лице от 2016 г., купена от тях.
Не намирам никакви ревюта или коментари за този уред, както и харектиристики...
Ако тук, във форума, има дама, която има информация за него, ще съм много благодарна за съдействието!

Общи условия

Активация на акаунт