Криминализиране на употребата на алкохол?

  • 4 765
  • 104
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 518
Твърдо НЕ! (за пълнолетни)

# 16
  • Мнения: 1 520
Последна опция. Срази ме. Laughing

# 17
  • Мнения: 47 983
аз съм съгласна да се забрани,в къщи не консумираме,но сввекър ми е алкохолик,но айде да го оставим него,ама постоянно срещам дечица с цигара в уста и бира в ръка,и вече ми е много гадно

# 18
  • Мнения: 2 212
Против.

Да се забрани продажбата на лица под 18 години. Това май и сега го има.  Thinking

Има го, ама колко се спазва?! #Cussing out

# 19
  • Мнения: 1 753
също и несемейния секс
 

Еее, човече! Искам те за съпруг!  Laughing  Laughing  Laughing

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Честно казано, все ми е тая. Алкохол пия само с повод и то в минимални грамажи  Grinning Няма да ме лишат от нищо. Все пак съм за компромиса- твърда забрана за малолетни! И да се открият ефикасни мерки за спазването на тази забрана...

# 21
  • Мнения: 819
И аз съм против! По-разумно е да се спазват малко повече законите и наистина да се следи строго да не се продава алкохол на деца под 18 год., а не аз като отида на заведение или като имаме повод за празнуване на нещо да не мога да изпия една водка/примерно/, защото учениците злоупотребявали! И това не ме прави алкохоличка, аз си имам глава на раменете и мога да преценя кога и колко да употребявам алкохол.
А иначе действително проблемът е голям и много престъпления, злополуки и т.н. стават под въздействието на алкохола, но тук пак опираме до законите и НЕ спазването им /особено строго според мен трябва да е наказанието за шофиране в нетрезво състояние/

# 22
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Твърдо НЕ! (за пълнолетни)

Защо?

# 23
  • Мнения: 3 164
РЕЗА, смятам, че мнението ти е много крайно..........на някои алкохола им действа агресивно да, но за други  е като приспивна песничка Grinning все пак по голяма част от хората се събират на  cheers и на одумка.......на някои малко алкохолЕц дори му е полезно, действа отпускащо и развръзва езика Mr. Green
лично аз не съм имала проблеми с алкохола Mr. Green а и не съм била свидетел на такива Praynig и сигурно за това съм по снизходителна...знам ли.......а теб какво те провокира да пуснеш такава тема Thinking

# 24
  • Мнения: 6 243
ааааааа, не Naughty
Какво става с правата на моята личност? Аз може и да не пия, ама предпочитам това да е въпрос на личен избор.

В закона са предвидени достатъчно гаранции, така че пиещите да се санкционират по-строго во пределени случаи от непиещите извършители (ПТП, например). А който тихо и кротко си порка, вреди само на себе си.

# 25
  • Мнения: 183
също и несемейния секс
 

Еее, човече! Искам те за съпруг!  Laughing  Laughing  Laughing

Ми аз затова не се женя !!!
да не ме вкарат в затвора ....

# 26
  • Мнения: 2 212
А който тихо и кротко си порка, вреди само на себе си.

За съжаление не само на себе си винаги   Tired

# 27
  • Мнения: 6 243
А който тихо и кротко си порка, вреди само на себе си.

За съжаление не само на себе си винаги   Tired

Чети бе човек.
Не говоря за тия ,дето ги избива на насилие, след като се насвяткат. Не говоря за пияните шофьори. Говоря за мене си, когато ми се припие - пия 2 големи и си лягам. Кому преча?!

# 28
  • Мнения: 25 613
Реза, извинявай, но ти правиш ли разлика между употреба и злоупотреба с алкохол? newsm78
Не мисля, че всеки, поседнал с едно питие, е престъпник или склонен към престъпление. По същата логика, хайде да забраним секса, само защото има изнасилвания и блудство с деца!
Алкохолът не е виновен, че някой си се е напил и е пребил жена си и децата си. Насилникът може да е такъв и след като е изял една кутия шоколадови бонбони. Просто алкохолът е извинението - "Пиян бях, не помня!" След като знае, че щом пие става луд, спира и толкова. Между другото единствените трезвеници, които познавам,  са такива точно по тази причина - напили са се веднъж, правили са глупости и оттогава не близват изобщо. Други обаче само се развеселяват или отпускат напрежението, за да могат да заспят. В този случай не мисля, че алкохолът е по-вреден от приспивателните. Аз лично предпочитам да се приспя с чаша бира или вино, отколкото да се дрогирам с успокояващи и на другия ден да съм парцал.
Но кой както си го разбира.
Виж, за строги санкции за употребата на алкохол от непълнолетни и водачи на МПС съм за и с двете ръце! Peace

# 29
  • Мнения: 356
Против.

Да се забрани продажбата на лица под 18 години. Това май и сега го има.  Thinking

И аз така смятам.Всеки си има глава на раменете, за да реши колко да пие  и дали изобщо да пие.

Общи условия

Активация на акаунт