колко време ви боля след естествено раждане?

  • 3 794
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 505
Боля ме около 10-14 дни.Бях с епизиотомия и докато на започнаха да падат конците,мо беше доста некомфортно.

# 16
  • Мнения: 6 039
имах 3 външни шева. Не ме е боляло изобщо, но затова пък опашката ми ме болеше поне 3 месеца, много я бях натъртила при напъните.

# 17
  • Мнения: 375
Мен ме боля около месец.Имах 4 вътрешни шева.Миех се с тетра,за да спре паренето при уриниране и си правих компреси с риванол.

Правя си промивки със смрадлика,отпуска ме за малко паренето и като че ли днес не чувствам толкова силна болка долу в костта,надявам се да отшумят до няколко дни,толкова се бях притеснила да не би да съм имала нужда от шевове или пък да съм се изсипала.

# 18
  • Мнения: 1 465
Аз не знам колко шева имах -  много бяха ooooh!
Един месец не можех да си седна на д-то, но и компрес ми бяха забравили "великите" френски лекари.
Обаче на мен ми бяха препоръчали душ със студена вода - много облекчава. Peace

# 19
  • Мнения: 78
малеее болеше ме повече отколкото като раждах, обаче имах шевове- мина чак след 1 месец. и аз пишках с душа щото иначе адска работа. а и докторът не ми казал че шевовете сами ще паднат и като ми висна една марля отдолу Twisted Evil викам си тоя доктор е забравил нещо вътре, ебаси паниката. казал на мъжа ми да си я дръпна сама , а аз си викам тоя доктор нещо не е добре, мене ме е страх да погледна , а представяте ли си да дърпам

# 20
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
И аз имах  шевове - не знам колко, но пък всички болки отшумяха за около седмица, освен хемороидните Embarassed Правех си промивки със смрадлика още от първия ден и се възстанових доста бързо Peace Ще мине, не бери грижа Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 3 679
Боля ме и мен около половин месец- най-вече при стоене права или дълго ходене- имах чуството че ще ми паднат вътрешностите....
Но мина-
Честито ти бебче- споко - и това ще мине

# 22
  • Мнения: 133
ами не ме е боляло, но правех бани със смрадлика... заради шевовете..

# 23
  • Мнения: 2 254
честито бебче:)

аз имах бая ми ти шев,целия  десен крак ми изтръпваше чак....

минава всичко:) а като прочетох колко сте станали мами без нито един шев Heart Eyesискам и аз такаааааа   другия пъъъъът  Praynig

# 24
  • Мнения: 1 165
След самото раждане като изключим контракциите на матката впоследствие-изобщо не ме боля.На 2 час станах и се разхождах из отделението.

# 25
  • Русе
  • Мнения: 170
След първото раждане ме болеше около седмица- при пишкане .. пареше ужасно . Дори първите два-три дни не смеех да отида до тоалетна - толкова ме болеше.... Предполагам , че има спрей или някакво друго лекарство за да облекчи болката.

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
Не помня вече колко ме е боляло. В момента, когато родих и гушнах детето си, всичко останало загуби смисъл. А и не съм си записвала, че миналата година по това време ме е болял стомахът  Crazy Виж за епизиотомията помня, ама там нещата са различни.

# 27
  • София
  • Мнения: 39 771
Аз имах четири вътрешни шева. Болеше ме повече от 9 дена. Не знам дали ще те успокоя ако ти кажа "ще мине".
Мама си беше взела една седмица отпуск след моето раждане и не ми даваше да ставам от леглото. То и самото ставане ми беше малко трудно. Почивай повече, не се преуморявай

# 28
  • Мнения: 8 242
Може би около месец ме наболяваше.. че са ми пресни спомените  Crazy
Имах 4 външни шева и не знам колко вътрешни.
И аз си мислех, че никога няма да мине  Rolling Eyes

# 29
  • на тавана в кошницата
  • Мнения: 465
Имах 3 шева и при мен болеше, но към 30 -тия ден минава.

 Чесито ти бебче.

Общи условия

Активация на акаунт