Колко време минава когато ти изтекат водите и раждането

  • 4 812
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Интересувам се , защото живея в Шумен, а искам да родя във Варна ... и да разбера дали имам време да стигна до болницата ... да кажем приблизително  два часа след като изтекат

# 1
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Водите ти може изобщо да не изтекат. Вариантите за протичане на едно раждане са безброй много. Като за първо раждане може и да имаш достатъчно време, но това предарително няма как да се знае със сигурност.

# 2
  • Мнения: 29 603
На мен лично ми изтекоха в 4 ч. сутринта, а родих в 22 ч. Обаче при мен не изтекоха като по филмите от раз, ами лека-полека. Нямах почти никакви контракции целия ден и накрая ми включиха система. В крайна сметка и ме резнаха за финал... Confused Но, както казва kalei, всяко раждане е различно. На някои майки изобщо не им изтичат водите, а чак после, като са почти родили.

# 3
  • Мнения: 6
Наистина не знам  дали ще ми стигне времето  ... и как да го разбера че е станало време да тръгвам

# 4
  • Мнения: 29 603
Тръгваш за болницата, когато ти изтекат водите. Аз не бързах, отидох към 6,30 ч., но ако изтекат от раз, трябва доста по-експедитивно. Ако са започнали да изтичат водите, задължително те приемат и след прегледа, решават какво да се прави по-натам.
Ако не са ти изтекли водите, отиваш, когато имаш силни контракции, обикновено на 10ина минути. Някои майки чакат да станат по-начесто. Най-добре питай лекаря си.

# 5
  • Мнения: 6
Много благодаря май наистина трябва да го питам , че да не стане фал ... Благодаря Ви и ви пожелавам приятна вечер Simple Smile newsm51

# 6
  • Мнения: 2 286
Аз отидох в болницата с контракции на 5 мин. в 10:30 сутринта, родих в 19:55 ч. Водите ми ги пукнаха в болницата на 6см. разкритие около 16:30 ч.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 997
В родилна зала ми пукнаха водите. Не е задължително да изтекат, за да започне раждането.

# 8
  • Мнения: 378
Интересувам се , защото живея в Шумен, а искам да родя във Варна ... и да разбера дали имам време да стигна до болницата ... да кажем приблизително  два часа след като изтекат
А ако не ти изтекат какво ще правиш?

# 9
  • Мнения: 327
Както вече другите мами са писали не е задължително да ти изтекат водите, за да е започнало раждане. На мен след като ми падна тапата имах леко воднисто течение и отидох до болницата, за да проверят да не е пукнат мехура с околоплодни води. Нямах чести контракции - само 3 за час. В болницата ме приеха веднага с цели 6см разкритие, не можех да повярвам. Родих 5 часа след приемането.

Щом ще ходиш до Варна бих те посъветвала ако има при кой да отседнеш поне последната седмица преди термин, ако не те изненеда по-рано разбира се. Не е зле да проучиш вариантите и в Шумен, за всеки случай. Ако все пак решиш да пътуваш, уговори си резервен превоз, ако нещо се случи с вашият, защото съседката ми по легло беше тръгнала за друга болница, но им се развалила колата и едва беше стигнала до нашата.

Леко раждане!

# 10
  • Шоколандия
  • Мнения: 123
Ако нямаш уговорка с лекар, моят съвет е ако не са ти изтекли водите, а вече имаш някакви контракции - къде регулярни - къде не, по- добре да се транспортираш до Варна. Дори и да е "фалшива тревога", то ще е ясно, че скоро ще настъпи раждане. Предполагам и ако отидеш в болницата с някакви симптоми и обясниш, че не си от града, няма да ти затръшнат вратата под носа, за да те чакат с някакви конкретни сантиметри, пък ако и това се случи, ще се поразходиш из града и така. Това го казвам от собствения си опит. Нощта преди да родя към 2:00 започнаха болки на през 7 минути. Към 5:00 спряха, през деня от време на време се обаждаше по някоя, но определено бяха на повече от 15 минути. Към 14:00 бях на преглед имах 3-4 см разкритие (каквото имах и цяла седмица преди да родя) и 3 контракции на час. Към 17:30 бях на пазара да купувам зеленчуци (поняболяваше ме, но отново бяха нарядко, така че не ги засичах). Прибрах се, изкъпах се, сложихме масата и болките станаха много начесто. Обадих се на лекаря, че ще се транспортирам до болницата, защото си представях как стават по- силни и непоносими болките и може да не мога да се обуя и да отида. По пътя ме почнаха напъните. От колата до отделението едва стигнах, и от там тичешком на магарето. Просто изведнъж се случи всичко. Тъй като си далеч, минимизирай риска. И при мен беше първо раждане, но определено не съм се "мъчила" с часове.

# 11
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
С първата ми бременност води не изтекоха, пукнаха ми ги в болницата. С втората изтекоха в 12:30ч. и в 17:45ч. родих. Тъй като лежах в ОРБ за преносване, заедно с мен изтекоха водите и на едно друго момиче/първо раждане/. То роди 1 час след това, така че нищо не се знае никога  Peace

# 12
  • Мнения: 931
В общия случай раждането, особено първо, трае достатъчно дълги часове, за да имаш време да стигнеш от Шумен до Варна. При мен също води не изтекоха, а първите болезнени и регулярни контракции почнаха почти 24 часа прреди всъщност да родя. Аз в София тръгнах към болницата ( на половин час път) с контракции на 10 мин и обикалях около нея докато станаха на 2-3 минути. Предполагам, че с контракции на 15-20 минути ще е съвсем ок да потеглиш, или пък след като ти  изтекат водите.

# 13
  • гр. София
  • Мнения: 2 530
Водите ми изтекоха в 18ч., родих в 19:45. Първо раждане.
Ако имаше задръстване, щях да родя в колата.  Crazy
Човек никога не знае какво ще го споходи. Бях се нагласила за нормално дълго раждане като по учебник, обаче стана за час и 45 минути.

# 14
  • Мнения: 410
На мен ми пукнаха водите в 8:00, а родих в 18:50. Но ми се струва рисковано да пътуваш от един град в друг при спукани води

Общи условия

Активация на акаунт