Цветя за терасата - 3

  • 30 928
  • 735
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 6 586
Karzz, 😀 какъв цвят е твоето? Аз направо го боцнах в една саксийка. Май трябваше първо във вода.

# 376
  • Бургас
  • Мнения: 16 106
И моето е бяло.
Има едно като корен, жила.
Утре ще го снимам.

# 377
  • София
  • Мнения: 3 159
Момичета, дайте идея на много гореща южна тераса, освен мушката и сакъзи какво друго мога да гледам?
И аз се присъединявам към въпроса за горещата тераса.
Калдъръмче ще вирее ли? Имам го за издръжливо, но ще ми е първо лято тук и не съм пробвала. Също и лавандула ми се иска, уж гонела смрадливките, а аз се ужасявам от тях.
Нещо друго може ли да се измисли? Петунии сякаш не искам, хубави са, но до юни-юли и после ги изпускам.

# 378
# 379
  • Мнения: 6 709
Бисерка, висящо ли е цветето? Майка ми даде миналото лято едно. То е "куче марка". Много бързо расте, тя го гледа целогодишно на западна остъклена тераса. Моето сега цъфна.
А кокичетата не цъфнаха тази година. Показаха се още преди Коледа, но само листа имат, нито един цвят.

# 380
  • Мнения: 6 586
Фортуна, не е висящо. Беше образувало огромна туфа.

# 381
  • София
  • Мнения: 15 219
И аз се присъединявам към въпроса за горещата тераса.
Калдъръмче ще вирее ли?

Майка ми гледаше калдаръмче на южна пловдивска тераса години наред. Там летата са много горещи.

# 382
  • Over the hills and far away
  • Мнения: 148
Моята тераса е на югоизток, миналото лято тук имаше доста високи температури и силно слънце – цветовете на жълтите ми рози станаха бели, но иначе нищо не изгоря, а лавандулите се скъсаха да цъфтят.
Днес ми пристигна най– сетне огромната саксия, която бях поръчала и си пресадих новата роза – Charming piano.
И за да не съм голословна:







Последното са горски ягоди– много дребни, но невероятно ароматни и вкусни. Дори през зимата дават по някоя и друга заблудена яагодка. Тази година си взех и няколко коренчета Мице Шиндлер и ще ги опраша с горските... SmileySmiley

# 383
  • Мнения: 2 895
Калдаръмче гледах една година, обаче много му капеха цветовете, хич не се чувстваше добре. Пробвала съм флокс, вербена, циганче-умират. Миналата година видях  снимки на разкошните винки на Eва + и си купих и оцеляха. Тая година зъдължително ще си купя.

# 384
  • Мнения: 6 586
Marie, респект! Не съм си и представяла, че рози могат да се отглеждат на балкон! БРАВО за постижението!

Нат, дай снимка на винките, моля:)
До арабиса  имаше синя винка( зимзелен), дали да не си чопна едно коренче...😜

# 385
  • Мнения: 2 895
Това е моята от миналата година
https://i.pinimg.com/564x/ff/19/92/ff199254fb86af2c99da821c15abe928.jpg .
А снимките на Eva са някъде напред в темата - сандъче с винки и гледка към чуден зелен двор Simple Smile  .

# 386
  • Мнения: 6 586
Natt, много е нежна♥️
Лесно ли се гледа? Искам и аз!

# 387
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Marie, респект! Не съм си и представяла, че рози могат да се отглеждат на балкон! БРАВО за постижението!
Могат, естествено, особено ниските сортове. Но съм виждала и влачещи рози в саксия.
Аз имах няколко години, растеше прекрасно, накрая се маноса и просто изсъхна за отрицателно време, явно закъснях с пръскането. Ето така изглеждаше, когато разцъфти:


Миналото лято си взех нова, засега е добре, но ще видим. Ето я и нея (снимката не е от сега):

# 388
  • София
  • Мнения: 3 159
Задължително ще опитам с винки, много е красива!
Тази година май ще се отдам на експерименти, да видим кое ще е успех, пък от следващата - с концепция. Поне място имам доволно Simple Smile

# 389
  • София
  • Мнения: 4 052
Винките са едни от любимите ми цветя.
Последните две години ги отглеждах успешно на южен балкон - красиви, нежни, издръжливи. Купувах си ги от някой пазар, но благодарение на момичетата от темата разбрах как да си запазя семенца.

Общи условия

Активация на акаунт