Цветя за терасата - 3

  • 31 083
  • 735
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 439
И аз преди 2 седмици си посадих ипомеята. В 2 сандъчета може би доста на гъсто - на 3 реда - наръсих семенца от миналогодишните, купешки шаренки и купешки сини. На 5-ия ден бяха тръгнали вече, но пък застудя рязко, падна сняг... Стоят на остъклена тераса и стисках зъби 1 седмица. Онзи ден ги внесох вътре. Дано не ги ошашавя с тия размествания и промени ту студ, ту жега. По принцип са жилави, щом толкова години се справям с тях Laughing Но сега са ми ужасно голям мерак, защото свекър ми направи специално сандъче с голяма решетка, по която да се увиват, и нямам търпение вече!

# 361
  • Бургас
  • Мнения: 16 315
Още едно бебче си взех. Ходих до Кауфланд и бяха на 0,97лв. Как да не си вземеш, а? 😜

# 362
  • Мнения: 2 918
Karzz, супер са! Събота съм ти засадила папрат, обаче ми трябва  по голяма саксия за да преместя спатифилума  и да ти отделя. Момичета, дайте идея на много гореща южна тераса, освен мушката и сакъзи какво друго мога да гледам?

# 363
  • Мнения: 6 615
Момичета, днес си откраднах от улицата стръкче с коренче от това цвете и го засадих.
Дали ще ме ориентирате, как се казва:)

# 364
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 117
арабис? Simple Smile

# 365
  • Мнения: 6 615
Благодаря, Добри! Нежно, беличко- изкуших се, но не го познавам. Вече ще знам:)

# 366
  • Мнения: 2 120
Имам подарък циклама, но как да я гледам вкъщи като обича студено? На вън ли да я извадя?! Как се гледа това цвете в домашни условия?

# 367
  • In transit
  • Мнения: 11 906
И аз много се радвам на пролетната си градинка, особено сега като съм постоянно вкъщи. Догодина съм решила да наблегна на зюмбюлите. Тези са така разцъфнали вече две седмици...а как мирише балкона. Heart Eyes
Другата седмица чакам да цъфнат лалетата и нарцисите.

# 368
  • Мнения: 6 615
Мики, как се казва " тароалежчето" в ляво до зюмбюла?

# 369
  • In transit
  • Мнения: 11 906
Лавандула Simple Smile

# 370
  • Мнения: 6 615
При мен все умират, а много я харесвам лавандулата.

# 371
  • Мнения: 14 811
Имам подарък циклама, но как да я гледам вкъщи като обича студено? На вън ли да я извадя?! Как се гледа това цвете в домашни условия?
Моята я изнасям като е топло,но не смея да я оставя. Иначе е на прозорец в неотопляема стая,поливам я в чинийката,не от горе. За сега е ок.
Лавандулата си я отрязах до долу,не знам дали ще изкара наново. 🥺 Но беше огромна и безформена,грозна работа.

# 372
  • Варна
  • Мнения: 25 281
Цикламата през зимата я гледам на затворена тераса (да не пада Т под нулата), а когато се затопли достатъчно навън (нощем да не пада под 0 също) я изкарвам на открита тераса като гледам да е на шарена сянка. Екстра си върви. И поливам само в чинийката, никога отгоре.

# 373
  • In transit
  • Мнения: 11 906
При мен все умират, а много я харесвам лавандулата.
Тази е от лятото при мен. Предната изкара една година и умря, ама не от студ. Не знам какво и стана, цъфтя цяло лято и изведнъж изсъхна. Дано тази се задържи повече. Simple Smile

# 374
  • Бургас
  • Мнения: 16 315
Karzz, супер са! Събота съм ти засадила папрат, обаче ми трябва  по голяма саксия за да преместя спатифилума  и да ти отделя. Момичета, дайте идея на много гореща южна тераса, освен мушката и сакъзи какво друго мога да гледам?
Натт, и аз съм ти ги приготвила цветенцата. Обещала съм и на още 4 дружки и само се моля, да не се объркам, кое на кой ще е.😊
Бисерка, знаеш ли, че и аз вчера си скубнах едно такова. Утре ще го снимам, че сега не ми се мърда. Сложила съм го във вода, че ще го засаждам в сандъка-целогодишния😂дет му викам т. е. дет'седи целогодишно вън на парапета🤣

Преди два дена си купих две кила торф. Обаче забравих, че ми трябват и саксии, за да си пресадя някои китки.... 😂Пустия му немец, разказа ми играта😂Кой, немец, маа? 🤣Алцхаймерааа, как кой!?🤣За този виц става въпрос!

Общи условия

Активация на акаунт