Цветя за терасата - 3

  • 30 990
  • 735
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 14 793
И моята е доста по-добре на хладно. Бяха започнали да жълтеят листата и цветовете оклюмаха на топлото,сега живна. 🤗
Охх последен студен ден! От утре ще се стопля и мисля вече да е трайно.

# 406
  • Бургас
  • Мнения: 16 171
Момичета, едното ми сакъзче е с много бледи листа. И миналата година беше така, но с една идея по тъмни. Явно му липсва нещо за зелено, но какво? Преди време бях си записвала някакъв препарат, ама Алцхаймера е в действие. Иначе си цъфтеше цяло лято.
Имам един тор за зелени растения, ама от него да не вземе да спре да цъфти... 🤔
Сетих се да снимам, след като премахнах лошите листа. Не знам колко се вижда на снимката.




И това ми е целогодишното сандъче, ама снимано кофти. Бях бучнала от онези миниатюрните диви теменужки, но не се хванаха. Детелинката и тя напуска нови листенца, след като я присадих.


Последна редакция: пт, 03 апр 2020, 15:23 от karzz

# 407
  • Мнения: X
Някой питаше за издръжливо цвете на гореща южна тераса, това много обича слънце и навън цяло лято цъфти. Буквално цялото става в цвят и не е капризно.

 

# 408
  • София
  • Мнения: 11 709
Момичета, едното ми сакъзче е с много бледи листа. И миналата година беше така, но с една идея по тъмни. Явно му липсва нещо за зелено, но какво? Преди време бях си записвала някакъв препарат, ама Алцхаймера е в действие. Иначе си цъфтеше цяло лято.

Мисля, за сакъза, че май му трябва повече вода, виждам по края на листата засушаване..освен това обича сянка. Може и да не съм права, но тези сакъзи , които ми стоят на северната страна се избиват да вървят и обратното, колкото и да не е чувствително и то си има предпочитания.
Тези сандъци, които извадих толкова рано им се разказа играта в това лошо време, то дъжд ги валя, сняг ги засипа и все още са живи...ще ги бъде. Начупих им клоните и съм ги оставила във вода, пуснаха корени и са готови за ново засаждане, ще имам китки.

# 409
  • Мнения: 6 587
Имам такова , но не знам как се казва. Онзи ден цъфна.

# 410
  • Бургас
  • Мнения: 16 171
Марчева, моите сакъзчета са на пряко слънце, пече ги почти цял ден. Добре им е. Цъфтят като луди. Това въпросното и миналото лято му бяха по странни листата-много безлични и засушени. Но пък цъфтеше.
И аз не знам какво му е.

# 411
  • София
  • Мнения: 11 709
Марчева, моите сакъзчета са на пряко слънце, пече ги почти цял ден. Добре им е. Цъфтят като луди. Това въпросното и миналото лято му бяха по странни листата-много безлични и засушени. Но пък цъфтеше.
И аз не знам какво му е.
Счупи го, нека пусне корени във вода и го засади отново, ще тръгне.

# 412
  • Бургас
  • Мнения: 16 171
Охххх,ще ме заболи сърцето....

# 413
  • Мнения: 10 503
Карци, на мен ми прилича да е парнато от слънцето. Така съм прецаквала цветя и разсади, които не са привикнали на външните условия...

# 414
  • Мнения: 6 587
Като споменахте разсади, какво сазахте за балконите?

# 415
  • София
  • Мнения: 11 709
Като споменахте разсади, какво сазахте за балконите?
На терасата имам само мушката и сакъз. Моята е много слънчева, западна, и е убийствена,  за каквото и да е друго цвете, не става, не да ги поливаш, не да ги пазиш, слънцето ги унищожава. Много обичам върбинка,едни хубави цветни китки са,  засадих и аз, радвах им се известно време и.. слънцето ги унищожи, те обичат северни тераси и много вода.

# 416
  • София
  • Мнения: 6 036
Привет, купила съм си да си насадя циклама на двора, но май скоро няма да си ходя на село. Мога ли да си я насадя и да си я гледам на терасата. Имам две грудки (така ли се казва), всяко в отделна саксия предполагам. Да ги кисна ли във вода предварително,, нищо не пише на опаковката. Терасата ми е северозападна, остъклена, сенчеста и студена Simple Smile

# 417
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
засаждай смело Simple Smile

# 418
  • Мнения: 6 587
Марчева, аз пробвам от всичко , нищо че балканът ми е с североизточен. Чакам да излезе на пазара лобелията.

# 419
  • Мнения: 5 927
Като споменахте разсади, какво сазахте за балконите?
На терасата имам само мушката и сакъз. Моята е много слънчева, западна, и е убийствена,  за каквото и да е друго цвете, не става, не да ги поливаш, не да ги пазиш, слънцето ги унищожава. Много обичам върбинка,едни хубави цветни китки са,  засадих и аз, радвах им се известно време и.. слънцето ги унищожи, те обичат северни тераси и много вода.

На подобна западна тераса, при това остъклена, имам шефлера, два вида драцени и палма. Идеално се чувстват.
Цъфтящите-на източната.

Общи условия

Активация на акаунт