Цветя за терасата - 3

  • 31 009
  • 735
  •   1
Отговори
# 450
  • Варна
  • Мнения: 25 252
И аз имам нужда от мушката и сакъзи, съвсем ми оредяха сандъците. Но с това ИП не знам кога ще можем спокойно да си купуваме китки... Дано докъм началото на май да му се види краят, не че и посред лято не съм купувала и подменяла мушката, но изборът не е голям, а и сезонът не е много подходящ...
За бройките - по три, максимум по четири съм садила досега в сандъче. До растение си е, някои избуяват страхотно, дето се вика един корен покрива сандъчето, други кретат едва-едва, не знам звездите ли им нашепват, какво става...

# 451
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 067
в другата тема писаха, че отварят пазарите. Sad
направо страх ме лови като знам какво чудо е там.

за цветя бих изчакала да пуснат онези на партончетата или промо кошничките в баухаус, хоум макс, бриколаж...

# 452
  • Мнения: 7 926
Имам семена карамфилче и калдъръмче. Да правя ли разсад или директно в почвата? Ако ще ме съветвате второто - кога?
И да се похваля - единият ми флокс е презимувал успешно Grinning

# 453
  • Варна
  • Мнения: 25 252
Да, обаче тези патрончета са едноцветни май. А аз не искам само един цвят, нито пък имам нужда от 12 или 20 броя, че да получа два цвята. Искам всичките да са различни. Тези патрончета са за големи тераси, ако купувам 20-30 корена, да мога да ги нашаря. Така или иначе не се виждам да хукна по пазара поне засега. Абсурд. Ще изчакам до другия месец. Обаче мисля тези дни да изкарвам сандъците на откритата тераса. Няколко дни по перваза за аклиматизация и ги изпервам на парапета.

# 454
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 067
не се ли поръчват на бройка? по колкото искаш?
кошничките са по един цвят - да, но пък за по-малко пари вземаш 6 или 8 и като си купиш две различни кошнички пак ги шариш.
Simple Smile

# 455
  • Варна
  • Мнения: 25 252
Къде да се поръчват на бройка, онлайн ли? Там да. Това ми е краен вариант, ако положението се закучи.

# 456
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 067
има време, още не са ги пуснали май. Simple Smile
сега важното е да сме живи и здрави Simple Smile

# 457
  • Мнения: 14 801
Утре ще дойде моята поръчка от ботаника. 😍 Нямам търпение! 😃

# 458
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 067
моята е пристигнала в офиса, чакам да ми я донесат. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 459
  • Мнения: 6 587
Какво си поръчахте от ботаника?Simple Smile

# 460
  • Мнения: 14 801
Две рози,три бегонии каскадни,едни семена на мушката микс,оксалис ии моркови. 😃 Бях пуснала снимка,но в коя тема беше не помня. Май в другата ще да е било.

# 461
  • Мнения: 6 587
Еха, браво!
А какъв вид оксалис си поръча?

# 462
  • Мнения: 14 801
Deppei iron cross.
Четирилистен. 😍 Че имам червен,трилистен.
А и пампаска трева,розова,семена. 🤗

# 463
  • Мнения: 6 587
И аз си купих от нея, защото цъфти в червено/ розово .В едната саксийка поникнаха , в другата- чакам

# 464
  • In transit
  • Мнения: 11 843
Аз бегонии купувам на грудки от Лидл, вече трета година. Разкошни са, и всяка година пускат все нови видове, да не мога да си избера. Стават едни огромни храсти и цъфтят като полудели цяло лято. Миналата седмица засадих няколко, да видим кога ще поникнат.
Гледах и грудки далия, едни огромни такива, ако взема кога ще цъфнат? Защото съм засадила и семена, те поникнаха, ама различни видове ли са, че едните са на семена, другите огромни грудки?

Общи условия

Активация на акаунт